Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Autobuss uz gājēju pārejas uzbrauc sievietei 11

Šorīt negadījumā Rīgas ielā cieta kāda gājēja, informē Valsts policija.

Ap pulksten septiņiem Rīgas ielā autobuss, kas brauca no Dobeles uz Rīgu, saslīdēja un uzbrauca gājējai, kura atradās uz pārejas.1985.gadā dzimušajai sievietei konstatētas nelielas traumas, skaidro policijas pārstāve Ieva Sietniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Audit

Nevis gājējs pēkšņi iznāca, bet auto vadītājs nesamazināja ātrumu pirms gājēju pārejas. Ir vai nav cilvēks uz gājēju pārejas transporta līdzeklim ir jāsamazina kustības ātrums un jānovērtē situācija, to nosaka csn! Vienīgā atruna ir, ja gājējs izskrien tieši priekšā. Uz gājēju pārejas gājējam ir priekšroka un vadītājam ir jāptur transporta līdzeklis. darbojas paļavības princips. Autobusa vadītājam nevis gājējam ir jāņem vēra ceļa apstāķi un transporta tehniskie dati un attiecīgi jārīkojas. Tas kas notiek autobusa salonā ir tikai un vienīgi autobusa vadītāja atbildība. Tā kā pie mums darbojas princips "gājējs pagaidīs" rezultās skaidrs! Tā kā Tu esi svētā govs uz "galvenā ceļa", tad gājējs ir svētā govs uz gājēju pārejas!

pirms 5 gadiem, 2013.02.18 12:53

Vernons

Audit Tu pat nepieļauj domu, ka gājējs pa gājēju pāreju šķērsojot brauktuvi var izraisīt satiksmes negadījumu! Video reģistratori parāda pavisam citu ainu. Gājējam nav uzlikts par pienākumu brauktuves malā apstāties uz piecām sekundēm un tad izpildīt CSN 10. un 24, punktu nosacījumus.
Paskaidrošu kas notiek līdzīgā sadursmē autobusa salonā. Pilsētā autobusam braucot ar 30 km stundā, tuvojoties pieturai, kas atrodas aiz gājēju pārejas arī izskrēja gājējs. Autobuss strauji tika apturēts. Gājējs nogāzts zemē uz pārejas! Autobusa salonā pasažieris ar savu galvu izsita no iekšpuses priekšēji stiklu, un ar savu augumu nolauza ātrumu pārslēgu. Vadītājs atvēra durvis, lai noskaidrotu kas ar gājēju. Tam nekādu problēmu nebija, bet pasažierim nācās sniegt medicīnisko palīdzību. Tika paziņots policijai. Apdrošināšana sedza zaudējumus. Gājējs aizbēga no pasažiera un pazuda. Autobuss bija jāvelk ar tehnisko palīdzību. Šo negadījumu izraisīja gājējs iznākot pēkšņi uz gājēju pārejas! Gājējs nav "svētā govs" un nekad tāds nebūs!

pirms 5 gadiem, 2013.02.13 21:20

Audit

Tas tikai un vienīgi iespējams vietās, kur nav jebkāda veida gājēju pāreja! Citu variantu nav!
Šajā gadījumā gājējam maksās Dobeles autobusu parka auto apdrošinātāji!
Gājējs zin savas tiesības un paļaujas, ka otrs arī tās ievēro, auto sadursme, atkal distance un kāds kurš nezin sava auto iespējas, jeb nav paņēmis rokā fizikas grāmatu un parēķinājis kāds būs bremzēšanas ceļš pie konkrēta transporta līdzekļa ātruma un masas atiecības pieskaitot ceļa apstāķus un savu personīgo reakcijas laiku ņemot vērā priekšā braucošās automašīnas tehniskos datus. Tas tak tik elementāri!

pirms 5 gadiem, 2013.02.13 15:01

Vernons

Es, kā gājējs, par savu drošību rūpējos pats! Kas attiecas par fiziku, tad gājējs var nokļūt nepatīkamā situācijā, nepārliecinoties par drošību, izraisot sadursmi starp braucējiem, nāksies samaksāt zaudējumus. Ir jau precedenti, pat padomju laikos tā bija!

pirms 5 gadiem, 2013.02.13 10:12

Audit

Viss vienos vārtos, autobusa vadītājs nav ņēmis vērā brauktuves, jeb ceļa apstākļus, piemirsis Vernona pieminēto fiziku, ka lai savu busu apturētu tam būs vajadzīgs lielāks ceļa posms, un nav samazīnājis ātrumu pirms gājēju pārejas kaut pie tās vai uz tās neatradās neviens cilvēks! Tieši tā katram un katrs palaujas uz to, ka otrs arī pildīs nevis, kā Vernons vienu lietu tik zin kā fizika un to pašu nezin kā pielietot un tās darbības principus.

pirms 5 gadiem, 2013.02.13 09:59

Vernons

Aizmirsu pieminēt skaņas signālu! Auto vadītājam šādā situācijā ir jālieto skaņas signāls, lai aturētu gājēju parādīties uz brauktuves! Aizmirsa gājēju "aptaurēt" un "neaptaurētais" gājējs paša vainas dēļ ir cietēja lomā!
Iepriekš minētiem satiksmes Noteikumu punktiem priekšā bija jāuzraksta CSN 4., 6. un 10. punktu nosacījumi, kas jāzina un jāievēro katram! Noteikumi ir jāpilda katram, ne viss katram otram, kā esam pieradināti!

pirms 5 gadiem, 2013.02.13 09:30

lai vai kā....

Ministru kabineta noteikumi Nr.571
Ceļu satiksmes noteikumi
24. Pirms brauktuves šķērsošanas pa gājēju pāreju, kur satiksme netiek regulēta, gājējiem jānovērtē attālums līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas, kā arī jānovērtē to braukšanas ātrums un jāpārliecinās par drošību.
25. Ārpus gājēju pārejas, kur satiksme netiek regulēta, gājēji drīkst iziet uz brauktuves tikai pēc tam, kad ir novērtējuši attālumu līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas, kā arī novērtējuši to braukšanas ātrumu un pārliecinājušies, ka brauktuves šķērsošana nav bīstama un ka netiks traucēta transportlīdzekļu satiksme.
26. Gājēji uz brauktuves nedrīkst kavēties vai bez vajadzības apstāties. Gājējiem, kuri nav paguvuši šķērsot brauktuvi, jāapstājas uz "drošības saliņas". Gājēji drīkst turpināt šķērsot brauktuvi tikai pēc tam, kad ir pārliecinājušies, ka tas nav bīstami.

27. Gājējiem aizliegts:
(--)
27.4. iziet uz brauktuves, nepārliecinoties par to, vai netuvojas transportlīdzekļi, aiz stāvoša transportlīdzekļa vai cita šķēršļa, kas ierobežo redzamību.

29. Gaidīt pasažieru sabiedrisko transportlīdzekli atļauts tikai uz iekāpšanas laukumiem, bet, ja to nav, — uz ietves vai nomales.

38. Transportlīdzekļa vadītājam ir šādi pienākumi:
38.4. darīt visu iespējamo, lai netiktu apdraudēti citi ceļu satiksmes dalībnieki, it sevišķi mazāk aizsargātie (gājēji un velosipēdu vadītāji);

14. Gājēju pārejas un pasažieru sabiedrisko transportlīdzekļu pieturas
159. Transportlīdzekļa vadītājam, tuvojoties neregulējamai gājēju pārejai, jāsamazina braukšanas ātrums vai jāaptur transportlīdzeklis pirms gājēju pārejas, lai dotu ceļu gājējiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju vai iziet uz tās, ja tie varētu tikt traucēti vai apdraudēti.
160. Ja pirms neregulējamas gājēju pārejas apturēts transportlīdzeklis vai citi transportlīdzekļi, tuvojoties neregulējamai gājēju pārejai, samazina braukšanas ātrumu, transportlīdzekļa vadītājs var turpināt braukt tikai tad, kad ir pārliecinājies, ka transportlīdzekļu priekšā neatrodas gājēji.
163. Aizliegts uzbraukt uz gājēju pārejas, ja aiz tās izveidojies sastrēgums, kas var piespiest transportlīdzekļa vadītāju uz tās apturēt transportlīdzekli un traucēt gājēju pārvietošanos. (-šito Jelgavā neviens neievēro)

pirms 5 gadiem, 2013.02.13 08:53

Vernons

Uzminēji! Saskaņā ar CSN 4., 6. un 10. punktiem, kas nosaka kārtību un secību, kā katram satiksmes dalībniekam uz ceļa ir jāuzvedas, paskaidroju: gājējam pirms spert soli uz brauktuves ir jāpārliecinās, vai šis spertais solis nebūs arī pēdējais viņas mūžā. To paredz CSN 10. un 24. punktu nosacījumi!
Tātad svēto nebūs! Arī autobusa vadītājam un ne tikai viņam pirms apzīmētas gājēju pārejas ir jāsamazina ātrums un ...., bet var arī ceļa apstākļu dēļ uzslīdēt virsū gājējam! To paredz CSN 10. un 159. p. nosacījumi. 113. ..., kurus viņš spēja pamanīt!
Vispār ikvienam auto vadītājam gājēju pāreja var būt ļoti slidens pasākums! Viens liels apstājies pirms, vai pēc gājēju (kreisā pusē) pārejas un Jūs nepārliecinoties, kas atrodas uz pārejas droši turpināt kustību un notriecat gājēju! Cietums neizbēgams! Grēko visi, gan gājēji, gan braucēji. Bet principā jau gājējs ir priekšā esošais, kuram ar savu rīcību būtu jāgarantē drošība sev! Ko teiks Resnais? CSN ir ļoti saistoši katram!

pirms 5 gadiem, 2013.02.12 21:57

...

slidenā laikā iesaku gājējiem pārliecināties, vai tr.līdzeklis apstāsies pirms pārejas, tikai tad turpināt ceļu. Kaut arī vadītājs vainīgs, traumu gūst gājējs.

pirms 5 gadiem, 2013.02.12 14:27

:D

nu gan raksta! :D ja autobuss tai sievietei būtu UZBRAUCIS virsū, tad jau būtu palikusi tikai pļecka morgā nevis nelielas traumas... :)

to Resnais - mja... :))))))

pirms 5 gadiem, 2013.02.12 14:11

Resnais

Gaidam Vernona komentāru. Atkal gājējs vainigs?

pirms 5 gadiem, 2013.02.12 13:47

Citas ziņas