Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Avārijās bojāgājušo skaits, salīdzinot ar pērno gadu, ir samazinājies uz pusi 2

Situācija uz Latvijas ceļiem joprojām saglabā savu pozitīvo tendenci, kas bija vērojama jau gada sākumā, informē Valsts policija. Pirmajos trīs mēnešos negadījumos bojā gājušo skaits ir samazinājies par 45 procentiem, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu pērn. Sarukt turpina arī ievainoto skaits un kopējais negadījumos cietušo cilvēku skaits. Taču policija aicina satiksmes dalībniekus neatslābt un būt modriem, jo pavisam drīz ieilgušo ziemu nomainīs siltāks laiks, kas atkal prasīs autovadītāju spēju pielāgoties, šoreiz - pavasara īpatnībām. Brīdis, kad mainās laika apstākļi, pēc policijas pieredzes līdzi nes arī paaugstinātu negadījumu skaitu.

Šogad pirmajā ceturksnī policija reģistrējusi 559 ceļu satiksmes negadījumus ar cietušajiem, kas ir par 100 mazāk, nekā 2012.gada pirmajos trīs mēnešos. Negadījumos ievainoto cilvēku skaits šogad mazinājies par 12 procentiem (no 837 uz 733), savukārt uz ceļiem bojā gājušo cilvēku skaits gada trīs mēnešos ir par 19 mazāks. Pērn negadījumos dzīvību bija zaudējuši 42, bet šogad tādā pašā laika periodā - 23 cilvēki.Taču joprojām augsts saglabājas ceļu satiksmes negadījumos iesaistīto gājēju skaits – šogad reģistrēti 206 šādi negadījumi, pērn – 249. Lai arī bojā gājušo skaits kopumā 2013.gada pirmajos mēnešos mazinājies par aptuveni 30 procentiem, deviņi bojā gājuši gājēji joprojām ir liels skaitlis, situāciju komentē Valsts policijas pārstāve Lita Juberte.Lai arī kopējie statistiskie rādītāji par situāciju ceļu satiksmē vērtējami pozitīvi, policija aicina autovadītājus ar piesardzību un atbildību izturēties arī pret drīzumā gaidāmo laika apstākļu maiņu. Grūtības aprēķināt bremzēšanas ceļu, ievērot ceļa segumam un apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci – tās ir biežākās problēmas, ar kurām sastopas autovadītāji, iestājoties pavasarim.Problēma, kas iezīmējas pašlaik, ir fakts, ka autovadītāji ir pāragri nomainījuši ziemas riepas, nerēķinoties ar to, ka naktīs joprojām var piesalt. Tāpat, jāņem vērā, ka, kūstot sniegam un veidojoties dubļiem, būtiska ir arī logu tīrāmo slotiņu kvalitāte, kas nereti var ierobežot redzamību un paaugstināt negadījumu risku.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vernons

Avārijām nevajadzētu būt, ja katrs braucējs un gājējs izlasītu un burtiski izpildītu CSN 10. punkta prasības, rīkoties TĀ, lai neveidotu bīstamu situāciju. Braucēji neko nedrīkst darīt pēkšņi un pēdējā brīdī, būs S.Ū.D.I.! Savlaicīga rīcība, savlaicīgi signāli, paskaties spogulī, kuram Tu traucēsi, jo ik viens ātruma samazinājums bez savlaicīgiem signāliem ir noziegums. Pārliecinies, vai josla kurā tu iebrauksi, ir pietiekamā attālumā brīva!
Gājējiem par gājēju pārejām. Uz gājēju pārejas gājējs nobraucams "kā spainis", ja viņš neapstājas un nepārliecinās par sava pirmā spertā soļa drošību. Tas ir CSN 10. un 24. punktu nosacījums un apstāties uz piecām sekundēm nav mirstamā kaite! Cienīsim viens otru un cienīsim fiziku! Vēlu visiem veiksmi!

pirms 5 gadiem, 2013.04.10 10:58

vārds

vai šis ir tas tā saucamais "divpirkstu stūrētājs" bildē?

pirms 5 gadiem, 2013.04.09 15:46

Citas ziņas