Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ķipuru sauc pie kriminālatbildības arī par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonu ienākumu deklarācijā 13

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors Jelgavas slimnīcas vadītājam Andrim Ķipuram cēlis apsūdzību par nepatiesu ziņu sniegšanu likumā noteiktajā mantiskā rakstura deklarācijā par mantu un citiem ienākumiem lielā apmērā.

Apsūdzētais, būdams valsts amatpersona - Jelgavas Domes deputāts un Jelgavas slimnīcas valdes loceklis, saukts pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 219.panta otrās daļas. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.Saskaņā ar celto apsūdzību, 2011.gada janvārī apsūdzētais noslēdza līgumu par sev piederoša nekustama īpašuma pārdošanu kādai fiziskai personai par 44 tūkstošiem latu. Taču apsūdzētais, sastādot valsts amatpersonas deklarāciju, nenorādīja visus ienākumus un darījumus 2011.gadā. Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, informē Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Šēnberga.Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.Jāatgādina, ka A.Ķipurs citā kriminālprocesā apsūdzēts arī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un kukuļņemšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Secinājums

Tā ir liela summa, kas nav uzrādīta deklarācijā un par to ir jāatbild likumā noteiktajā kārtībā. Neviens nevar būt izņēmums. Netīra lieta.

pirms 5 gadiem, 2013.01.25 10:27

pacients

Tie tikai "ziediņi".... Lai VID+KNAB parok dziļāk no kādiem līdzekļiem Ķipurs dēlam māju būvē....

pirms 5 gadiem, 2013.01.24 10:33

korķis

Ko vēl izrakņās? Kādus pasaules grēkus pierakstīs?
Reiz bija tāda FKTK liela šefene- Krūmane, kura, starp citu, arī "aizmirsa" ierakstīt deklarācijā tūkstošus, tai tikai ar pirkstu VID pakratīja, kā sacīt jāsaka,...nu nu tā nedrīkst, ja?!
Redz, viss notiek pēc tā kā mēs patīkam vai nepatīkam kādai svarīgai iestādei, kā ejam , kā smaidam, ko runājam, kur medījam un ar ko....

pirms 5 gadiem, 2013.01.24 08:00

neziņa

Neiedziļinos lietas būtībā saistībā ar šo kungu, bet tā vien šķiet, ka viņš kādam pār ceļu ir pārgājis. Ar kaut ko nepadalījās, vai kā? Tādi NOZIEDZNIEKI nepieminēti staigā, bet tiem mieru liek.

pirms 5 gadiem, 2013.01.23 18:58

LAI

Ja, tas nu gan parkapums. musu iestades sak palikt smiekligas,prokurors vispar kaut kads brinums.

pirms 5 gadiem, 2013.01.23 18:18

Valdis no Klusācentra

Turies brāl, atbrauc rīt uz Zoo parku, tapsi par prezidentu.

pirms 5 gadiem, 2013.01.23 17:15

loceklis Pēteris

Andris Andrim draugs,neba nu tāda sūda dēļ Andris Andrim acī knābs!

pirms 5 gadiem, 2013.01.23 17:00

Citas ziņas