Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kopš likuma grozījumiem legālajās «bodītēs» izņemtas 4158 devas dažādu jaunu psihotropo un narkotisko vielu

Kopš 23.februāra, kad stājās spēkā grozījumi, kas ļauj efektīvāk cīnīties ar tā saucamo legālo narkotiku izplatību, policija veikusi reidus jau 57 iepriekš apzinātās tirdzniecības vietās visā Latvijā.

17 tirdzniecības vietās notika vielu izņemšana. Pārējās tā saukto legālo narkotisko vielu tirgotavas darbu bija pārtraukušas. Atsevišķās tirdzniecības vietās Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Valmierā, Olainē un Ogrē policija atsavināja dažādus augu maisījumus, kas, iespējams, satur aizliegtās vielas.Pēc provizoriskiem aprēķiniem, pēdējās dienās kopumā no aprites izņemtas 4158 devas dažādu jaunu psihotropo un narkotisko vielu un tās saturošu produktu. Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis šodien žurnālistiem pastāstīja, ka kopumā izņemti vairāk nekā 900 grami šo vielu.Pēc policijas novērojumiem bodītēs tirgotās vielas tiek vestas no Eiropas valstīm, bet rūpalu uzturētāji pārsvarā ir vietējie darboņi, kurus tagad pēc likuma grozījumiem būs vieglāk saukt pie kriminālatbildības, norādīja Ķuzis.Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta Politikas ieviešanas nodaļas vadītājs Jānis Bekmanis žurnālistiem pastāstīja, ka kopš lēmuma par likuma grozījumiem un to nosūtīšanas uz Saeimu Eiropā konstatētas vēl 17 pilnīgi jaunas vielas, tāpēc nav izslēgts, ka drīzumā tās parādīsies Latvijā.Iekšlietu ministrija ir izstrādājusi un valdībai iesniegusi papildu izmaiņas likumos, lai tiktu ieviesta arī pagaidu aizliegumu sistēma. Tas nozīmē, ja pēkšņi tirgū parādīsies kāda jauna narkotiskā vai psihotropā viela, Slimību profilakses un kontroles centrs aizliegs tās apriti uz laiku, kamēr tiks izpētīta vielu ietekme un izlemts, vai to atļaut vai pilnībā aizliegt, savukārt Valsts policija iegūs tiesības šīs vielas saturošas preces izņemt no aprites.Neskatoties uz likuma grozījumiem un policijas darbu, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Reformu partija) uzskata, ka visai sabiedrībai jāiesaistās narkomānijas apkarošanā, tāpēc ikviens aicināts policijai ziņot par visiem gadījumiem, kad tiek tirgotas vai glabātas apreibinošas vielas. Iedzīvotāji par apreibinošu vielu tirgotavām aicināti ziņot ne tikai uz anonīmajiem tālruņiem, bet arī interaktīvajā kartē, kurā jau kādu laiku var informēt par alkohola un cigarešu tirdzniecības vietām.Jau ziņots, ka Saeimas pieņemtie grozījumi paredz ģenēriskās formulas izmantošanu, iekļaujot jaunas vielas Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu sarakstā. Ja pirms tam vielas tika uzskaitītas pēc to maisījuma sastāvdaļu formulas, tad šobrīd aizliegta ir pati pamatformula, no kuras tiek veidotas pārējās vielas.Līdz šim problēmas radīja fakts, ka pat mazākā neatbilstība sarakstā minētajām maisījumu formulām vielas padarīja par legālām un pieejamām ikvienam.

Pievieno komentāru

Citas ziņas