Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā pieaug GPS iekārtu zādzības, lauksaimniekiem jābūt piesardzīgiem

Latvijas lauksaimniecībai attīstoties, attīstās arī tajā izmantotās tehnoloģijas – daudzas lielās un arī mazākas lauksaimniecības ir aprīkotas ar mūsdienīgu tehniku, tajā skaitā traktoriem, kombainiem, harvesteriem, miglotājiem. Rūpēs par savu īpašumu jābūt uzmanīgiem – kā liecina apdrošināšanas sabiedrības “BALTA” dati, pēdējos gados par nozagtu tehniku ik gadu atlīdzībās izmaksāts ap simts tūkstošiem eiro. Tomēr šogad aktuāla kļuvusi jauna tendence – garnadži arvien biežāk noskata nevis pašu lauksaimniecības tehniku, bet tās aprīkojumā esošās modernās tehnoloģijas, jo īpaši GPS iekārtas.

“Mūsdienīgā lauksaimniecības tehnika tiek aprīkota ar tikpat mūsdienīgām ierīcēm, kas padara to lietošanu ērtāku un palīdz veikt lauku darbus precīzāk. Piemēram, daudziem jaunajiem traktoriem, miglotājiem, kombainiem un citai tehnikai GPS antenas un to vadības bloki ir iekļauti standarta komplektācijā. Tās ir modernas tehnoloģijas, kuru vērtība sniedzas vairākos tūkstošos eiro. Lai lauksaimniekiem tās būtu ērtāk lietot un pārlikt no vienas tehnikas uz otru, GPS iekārtas ir viegli noņemamas un pārvietojamas,” stāsta sabiedrības pārstāvis Armands Lagons, uzsverot, ka tas savukārt diemžēl atvieglo arī garnadžu “darbu”, ļaujot pāris minūtēs iegūt noskatītās tehnoloģijas.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Noziegumu pret īpašumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Māris Priednieks atgādina: “Valsts policija ikdienā turpina aktīvi strādāt un veikt profilaktiskos pasākumus, kā rezultātā šogad uz pusi ir samazinājies traktortehnikas zādzību skaits (2018. gada pirmajos sešos mēnešos astoņas zādzības). Neskatoties uz traktortehnikas zādzību gadījumu samazināšanos, tiek novērota arī cita tendence – pieaug GPS zādzības no traktortehnikas. Šī gada pirmajos sešos mēnešos tika konstatēti deviņi GPS zādzību gadījumi no lauksaimniecības tehnikas, taču 2017. gadā šajā pašā laika posmā reģistrēta viena zādzība. Pārsvarā šīs zādzības tiek veiktas diennakts tumšajā laikā, brīvi piekļūstot vērtīgajām GPS iekārtām no lauksaimnieku neapsargātajām saimniecības teritorijām. Tāpat nereti lauksaimnieki savus traktorus, kas aprīkoti ar GPS iekārtām, bez uzraudzības atstāj uz lauka vai vietās, kur tie netiek pienācīgi pieskatīti, tādējādi garnadzim ir lielākas iespējas tikt klāt vēlamajam.”

Kā norāda A.Lagons, šī gada pirmajos septiņos mēnešos apdrošinātājam pieteikts tikpat daudz tehnikas papildaprīkojuma zādzību gadījumu, cik iepriekšējos četros gados kopā. Šogad atlīdzībās par GPS iekārtu zādzībām apdrošinātājs lauksaimniekiem izmaksājis jau 43 tūkstošus eiro.

Zādzību gadījumi konstatēti visos Latvijas reģionos, tomēr lielākā riska zona tradicionāli ir gar Latvijas un Lietuvas pierobežu. Tāpat zagļi uzdarbojušies arī Aizputes, Saldus, Kuldīgas, Dobeles, Bauskas, Jelgavas un Jēkabpils novadā.

Lai pasargātu sevi no zaudējumiem, kas var rasties šāda papildaprīkojuma zādzības gadījumā, ieteicams pārliecināties, ka ir ievēroti drošas tehnikas uzglabāšanas priekšnosacījumi:

  • Traktortehnika jāaprīko ar mūsdienīgu signalizāciju;

  • Ārpus darba laika GPS antena un vadības bloks ir jānoņem un jāuzglabā slēgtās, drošās telpās;

  • GPS antenas vēlams aprīkot ar meklēšanas ierīcēm, kas atvieglos to atrašanu zādzības gadījumā;

  • Uzstādot papildaprīkojumu, jāizmanto speciāli drošības uzgriežņi tā fiksēšanai;

  • Redzot lauksaimniecību tuvumā aizdomīgas personas vai automašīnas, ziņot par to Valsts policijai.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas