Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija pēta «smēķējamo maisījumu» saturu; grozījumi likumā ļauj efektīvāk vērsties pret «legālo narkotiku» apriti 6

No sestdienas spēkā stājušies grozījumi likumā «Par krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību», kas padara efektīvāku tā saukto «legālo narkotisko vielu» izplatības ierobežošanu un kontroli. Aizvadītajā nedēļas nogalē policija  vairākkārt pārbaudīja visas līdz šim zināmās tirdzniecības vietas Latvijā.

Grozījumi paredz ģenēriskās formulas izmantošanu, iekļaujot jaunas vielas Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu sarakstā. Pirms tam vielas tika uzskaitītas pēc to maisījuma sastāvdaļu formulas, pašlaik aizliegta ir pati pamatformula no kuras tiek veidotas pārējās vielas. Līdz šim problēmas radīja fakts, ka pat mazākā neatbilstība sarakstā minētajām maisījumu formulām tos padarīja par legāliem un pieejamiem ikvienam, neizslēdzot to iespējamo kaitīgumu veselībai, skaidro Valsts policijas pārstāve Sintija Virse.Izmaiņas būtiski atvieglo policijas darbu tā saukto «legālo narkotisko vielu» aprites ierobežošanā un jau aizvadītajās brīvdienās vairākkārt tika veikta pastiprināta tirdzniecības vietu kontrole –  policija pārbaudīja vairāk nekā 30 tirdzniecības vietu visā Latvijā. Lielākā daļa savu darbu bija pārtraukušas, taču atsevišķās tirdzniecības vietas Rīgā un Jelgavā policija atsavināja dažādus augu maisījumus, kas, iespējams, satur aizliegtās vielas. Maisījumi nodoti ekspertīžu veikšanai. Policija arī turpmāk pievērsīs uzmanību dažādām tirdzniecības vietām, taču vienlaikus aicina arī iedzīvotājus būt aktīviem un informēt tiesībsargus par vietām, kur notiek neatļauto un veselībai bīstamo vielu tirdzniecība. «Ja jūsu rīcībā ir informācija, tad lūdzam informēt policiju zvanot pa tālruni 110, vērsties tuvākajā policijas iecirknī,» aicina S.Virse, piebilstot, ka joprojām pastāv vielas, kas nav iekļautas sarakstā, taču policija turpinās darbu, lai rosinātu vielu iekļaušanu sarakstā.Likums pret personām, kuras nodarbojas ar narkotisko vielu realizēšanu, ir skarbs un, atkarībā no tā, kādā veidā pastrādāts likumpārkāpums, par šādām darbībām var draudēt līdz pat 15 gadiem cietumā. Tāpat likumā paredzēta atbildība arī par narkotisko vielu iegādāšanos, glabāšanu  un lietošanu atkārtoti gada laikā, kas var draudēt ar cietumsodu no diviem līdz trim gadiem   vai naudas sodu.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

to Teamo

un daži ir tik stulbi, ka pašasprotami uzskata, ka visu nu domā tāpat kā viņi! :DDD

pirms 5 gadiem, 2013.02.26 08:13

essa

Iesaku noskatīties sižetu 25.02. raidījumā "Bez tabu" par tipa legālajām narkotikām, to sekām.... Izskatījās gaužām nožēlojami. Lai vai kā man šis raidījums kopumā nepatīk, šis sižets ir vietā - lai jaunatne apzinās, uz ko paši iet....
http://www.tv3play.lv/program/beztabu

pirms 5 gadiem, 2013.02.26 06:59

Teamo

Labi ka visi cilvēki nav cūkas kuras meklē dubļus.Nesaprotu jēdzienu"legālās narkotikas".Kāda atšķirība,legālas vai nelegālas,vienalga pēdējie mēsli.Lietotāji gandē veselību un visu dzīvi ne tikai sev,bet arī tuviniekiem un visiem pārējiem.

pirms 5 gadiem, 2013.02.25 20:04

doma

Bija zālīte, biju domātājs, nav zālītes būšu alkoholiķis !

pirms 5 gadiem, 2013.02.25 18:05

ser

cilvēks kā cūka - dubļus vienmēr atradīs :) hru, hru....

pirms 5 gadiem, 2013.02.25 18:02

Citas ziņas