Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reidā pārbauda veikalus; soda pārdevēju, kas nepilngadīgajam pārdevusi cigaretes 7

Pašvaldības policija pirmdien reidā pārbaudījusi vairākas tirdzniecības vietas ar mērķi noskaidrot, vai tajās nepilngadīgajiem ir iespēja iegādāties tabakas izstrādājumus un alkoholiskos dzērienus.

«Lai gan šāda veida reidi Pašvaldības policijas ikdienas darbā vairs nav nekas neierasts, diemžēl jāsecina, ka joprojām ir vietas, kurās nepilngadīgie var iegādāties alkoholu un cigaretes,» secina policijas pārstāve Aiva Saulīte. Reida laikā īpaša uzmanība pievērsta tām Jelgavas tirdzniecības vietām, par kurām saņemtas sūdzības. No pārbaudītajām četrām tirgotavām vienā nepilngadīgai personai, neuzrādot dokumentus, bija iespēja nopirkt tabakas izstrādājumus. Pārdevējai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa, kas paredz naudas sodu no 200 līdz 250 latiem. Pēdējo trīs gadu laikā Pašvaldības policijas Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupas darbinieki veikuši 27 tādus reidus, kuros sastādīti 29 protokoli.Jelgavas pilsētas pašvaldības policija atkārtoti tirdzniecības vietu īpašniekus un tirgotājus pievērst uzmanību tam, ka sods juridiskām personām, kuru tirdzniecības vietā nepilngadīgām personām tiks tirgoti alkoholiskie dzērieni un tabakas izstrādājumi, paredzēts no 500 līdz 1000 latiem. Ja šis pārkāpums gada laikā izdarīts atkārtoti, sods būs no 2000 līdz 5000 latiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

gints

latvija 80 procentu pipetaju pipe kontrabandu un nevienam nepilngadigajam nesagada ne mazako problemu aiziet uz tocku vai tirgu un nopirkt tur cigaretes pie tam 80 santikus sameklet nav problemu

pirms 5 gadiem, 2013.02.22 10:45

Likums

Zentai: Labāk lieku reizi pajautāt personu apliecinošu dokementu un par to nav jākaunās, tad arī nebūs stresa.
Resnajam: Nevar veidot valsts labklājību (arī komersanta) uz bērnu rēķina. Gan vecākiem, gan mums - sabiedrībai jābūt atbildīgiem par to, kādi bērni aug un par ko izaug.
to tētti: pirmkārt, tavs niks rakstāma "tētis" (pats laikam bez izglītības un ar zināmu apreibinošo vielu devu), otrkārt, pašvaldības policijā nevar būt ne fruktu, ne cilvēku, ne bērnu ar 14 gadiem, tādu var tikai piesaistīt nelikumību atklāšanai.

pirms 5 gadiem, 2013.02.22 10:26

Zenta

šie reidi ir spējīgi izmainīt tikai maciņa stāvokli pārdevējai, tomēr ir praktiski neiespējami uzminēt cik gadu pircējam. Esmu pārdevēja un pat 30 gadīgam ir gadījies paprasīti pasi, jo to daru apzinīgi, tomēr mani nekad nepamet sajūta, ka tajā liktenīgajā reizē, kad policija iesūtīs savu darbinieku, kurs droši izskatīsies vecāks, es nepaparasīšu. Tadēļ atzīstos godīgi gandrīz vienmēr izjūtu stresu pārdodot cigaretes arī tādiem, kas izskatas noteikti pilngadīgs, jo sods būs divas manas algas, turklat labi apzinos, ka mani par to arī atlaidīs. Varbūt cīņu vajadzētu sākt ar to , ka vecāki tā audzinās, ka pie veikala nestāvēs cilvēks kas par attiecīgu samaksu pusaudzim cigaretes nopirks.

pirms 5 gadiem, 2013.02.21 15:33

puisis

Klau Tēti, ja pat arī es esmu špruksts tas nenozīmē, ka es nedaru labu darbu!
Varbūt tu arī pārdod, nepilngadīgajiem cigaretes?

pirms 5 gadiem, 2013.02.20 18:35

tēttis

Jā ir pašvaldības policijā tāds frukts,
ārštata policijas palīgs - 14 gadus vecs narkomāns,
bet izskatās pēc 40.

pirms 5 gadiem, 2013.02.20 16:20

mamma

Malači PP darboņi. Tas tāds neredzamais faktors, likās, ka neviens to nekontrolē, bet redz, ka tomēr ir. Un redz, cik viegli tomēr tās cigaretes nopirkt, ja 27 reidos 29 protokoli. Tā tik turēt un jo vairāk sodīs, jo labāk... par to čiepšanu no vecākā brāļa - tas vismaz kaut kādu piepūli prasa un tomēr nočieps vienu cigareti nevis paciņu dienā... saprotu, ka ar pašu bērnu jāsāk, bet tomēr tas skats pie skolām ir tik traģisks (kā viņi pūļiem pīpē, ka tomēr vienmēr rodas jautājums - kur dabū tik daudz to tabaku... Tāpēc pārdevējas ar bezkaunīgas, ka, zinot sodus, vienalga tirgo bērniem, lai veikalam tik ienākums. Vispār jau vajadzētu īpašniekus sodīt, domāju, ka tā viņu politika.

pirms 5 gadiem, 2013.02.20 16:09

Resnais

Interesanti, kāds ir šo sodu mērķis. Vēršanās pret pārdošanas faktu un slāpēt ekonomiku nesaņemto nodokļu veidā? Tad kāpēc neaizliedz iegādāties arī pieaugušajiem? Ja tā ir vēršanās pret smēķēšanu kā paradumu, tad kāpēc nav aizliegta tabakas sēklu pārdošana un tās audzēšana?

Ja labi gribēs, nepilngadīgais nospers papirosu no brāļa, kā es jaunībā! :D Lielākā cietēja ir pārdevēja, kam 2 mēneši bez algas jāpaliek.

pirms 5 gadiem, 2013.02.20 14:37

Citas ziņas