Par viltotu 10 eiro banknošu izgatavošanu un izplatīšanu aizturēta trīs personu grupa 1

Valsts policijas Jelgavas iecirkņa darbinieki aizturējuši trīs personu grupu, kas laika posmā no 11. marta līdz 7. maijam Jelgavā dažādās ielu tirdzniecības vietās norēķinājās ar viltotām 10 eiro banknotēm. Divas no aizturētajām personām ir agrāk vairākas reizes tiesātas par citiem noziegumiem.

Par noziedzīgām darbībām saistībā ar 10 eiro banknošu izgatavošanu un izplatīšanu tika uzsākti četri kriminālprocesi un veikta izmeklēšana. Veicot operatīvos meklēšanas pasākumus, drīz vien tika aizturēta trīs personu grupu, kas nodarbojās ar viltotu banknošu izgatavošanu un izplatīšanu.

Izmeklēšanas laikā viena no personām izdeva kopēšanas iekārtu un speciālas papīra lapas, uz kurām tika kopētas naudas zīmes. Pie citas personas tika izņemtas 48 viltotas 10 eiro banknotes un 22 viltotas 5 eiro banknotes. Policijas darbinieki pavisam izņēma viltojumus 590 eiro apmērā. Banknotes bija paredzētas izplatīšanai ielu tirdzniecības vietās. Divām no aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet vienai ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Krimināllikuma 192. panta 1. daļa nosaka, ka «par viltotu Latvijas Republikā apgrozībā esošu vai apgrozībai paredzētu naudas zīmju, monētu, valsts finanšu instrumentu vai ārvalstu valūtas pārvadāšanu, pārsūtīšanu, iegādāšanos vai glabāšanu nolūkā to izplatīt vai par to izgatavošanu, kā arī par šāda viltojuma izplatīšanu» soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Izmeklēšanas laikā tiks pārbaudīta aizdomās turēto personu saistība ar citiem noziegumiem.

Policijas ieteikumi, kā atpazīt naudas viltojumus:

  • eiro banknotēs ir iekļauti dažādi pretviltošanas elementi. Ar tausti var pārbaudīt reljefo iespiedumu – īpašā iespiešanas procesā uz banknotes virsmas galvenais attēls, uzraksti un nominālvērtības uzraksts izveidots kā unikāls sataustāms iespiedums;

  • aplūkojot banknoti un paturot to pret gaismu, būs redzama ūdenszīme, drošības josla un caurskata zīme;

  • īstai banknotei visi šie trīs elementi redzami gan aversā, gan reversā. Banknotes papīrā ir iestrādāta drošības josla. Turot banknoti pret gaismu, šī josla parādīsies kā tumša līnija. Uz joslas sīkiem burtiem būs salasāms vārds «EURO» un banknotes nominālvērtība.

Ar plašāku informāciju par īstu naudaszīmju atpazīšanu no viltotām var iepazīties ŠEIT.

Policija arī lūdz iedzīvotājus nekavējoties ziņot par gadījumiem, ja ir aizdomas par izdotu viltotu eiro banknoti. Aizdomu gadījumā zvanīt policijai pa tālruni 110 vai vērsties tuvākajā policijas iestādē. Ātra ziņošana nozīmē operatīvu nozieguma atklāšanu!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Resnais

cik ir nācies zvanīt uz 02 vai 110, tad otrā galā parasti ir ļoti klusu runājošs cilvēks, kurš jau tā liekas iztraucēts un praktiski neko nevar saprast, ko viņš saka. Vienīgi var saprast- cienītais, kā tu iedomājies mani traucēt ar savām problēmām.

pirms gada, 2016.06.01 12:04

Policijas ziņas