Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strauji bremzējot mikroautobusam, cietusi pasažiere 23

Otrdien, strauji bremzējot maršruta Rīga–Jelgava mikroautobusam, cietusi pasažiere, noskaidroja aģentūra LETA.

Negadījums noticis Rīgas ielā Jelgavā pirms pulksten 17, kad, 1955. gadā dzimušajam vadot "Mercedes Benz Sprinter 516" mikroautobusu un strauji bremzējot, krita 1943. gadā dzimusi pasažiere. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā inspektora Diāna Briede skaidroja, ka sieviete guvusi traumas, taču hospitalizācija viņai nebija nepieciešama.

SIA "Jelgavas Autobusu parks" (JAP) vadītājs Gints Burks apstiprināja, ka negadījums noticis uzņēmuma mikroautobusā.

Bija radusies situācija, ka vadītājam nācās strauji bremzēt, un sieviete, kas bija sēdējusi un nebija piesprādzējusies, nokrita," notikušo skaidroja uzņēmuma valdes loceklis.

Pašlaik cietusī nav vērsusies uzņēmumā ar lūgumu kompensēt iespējamos zaudējumus, kas var rasties, saņemot medicīnisko palīdzību. Burks skaidroja, ka JAP darbība ir civiltiesiski apdrošināta, tāpēc iespējamo pieprasījumu no pasažieres vērtēs apdrošinātājs.

Pasažieru pārvadāšanas uzņēmuma vadītājs stāstīja, ka pasažieri sabiedriskajā nepiesprādzējas, arī vadītāju lūgumi tiek ignorēti. Lai arī JAP mikroautobusos maršrutā Jelgava–Rīga–Jelgava ir arī stāvvietas, Burks uzskata, ka tās ir drošas, jo stāvošiem pasažieriem ir iespēja turēties.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 23

Guha

Pati vainiga ,ka nepiespradzejas,nevienam tas nau jaatgadina.Pasam tas ir jazin.

pirms gada, 2018.01.11 10:25

andris

Nu vispār pa situāciju mikroautobusā atbild vadītājs ,kā viens no piespiešanas veidiem ir neuzsākt kustību , iekams pasažieri nav piesprādzējušies,tā kā droši vien tiks lemts pa labu pasažierim.Protams nepatīkami vadītājam , bet mums jau izvēle pastāv.-braukt likuma robežās vai to neievērot.

pirms gada, 2018.01.11 10:42

Dandijs

Kandidāts uz JAP mēneša labākā šofera godu. Komunistes Ļublinskas savulaik ieviesto, Salkanāzalova atbalstīto, tagad Burkā šoferu šķirošanu turpina tālāk īstenot dzīvē. Slava viņiem!

pirms gada, 2018.01.11 10:54

Vernons

Katram priekšā esošam satiksmes dalībniekam ar savu rīcību, darbību vai bezdarbību, bija, ir un būs jāgarantē drošība, sev un citiem!
CSN 100. Jāsamazina ātrums pirms šķēršļiem, kurus spēja pamanīt!
Ne jau autobusa vadītājs bija vainīgais! CSL 19. panta 1., 3. un 4. punkti noteic kārtību un secību, kā darbosies CSN un kā katrs no mums uz ceļa rīkosies.

pirms gada, 2018.01.11 12:03

Debīlis

Veeeernon,ept,tak iever savu pārgudro galvu atvilktnē!!!ZB tu ar savu nozīsto vāvuļošanu!Katram priekšā esošam satiksmes dalībniekam ar savu rīcību, darbību vai bezdarbību, bija, ir un būs jāgarantē drošība, sev un citiem! Katram priekšā esošam satiksmes dalībniekam ar savu rīcību, darbību vai bezdarbību, bija, ir un būs jāgarantē drošība, sev un citiem! Katram priekšā esošam satiksmes dalībniekam ar savu rīcību, darbību vai bezdarbību, bija, ir un būs jāgarantē drošība, sev un citiem! Katram priekšā esošam satiksmes dalībniekam ar savu rīcību, darbību vai bezdarbību, bija, ir un būs jāgarantē drošība, sev un citiem! Katram priekšā esošam satiksmes dalībniekam ar savu rīcību, darbību vai bezdarbību, bija, ir un būs jāgarantē drošība, sev un citiem! Un ko dara pēdējais?Brīvi pish pakaļā?

pirms gada, 2018.01.11 19:09

Vernons

Tas saldam ēdienam! CSN 105., 57., 70., 64., 104.4. un CSL 19. panta 3. punkts! LAPK 149. panta 4. punkts agresīva braukšana: 280 Eiro! Plus 6 soda punkti! Policijai jāpilda "Likums par policiju" 4. pants! Un kārtība būs momentā!

pirms gada, 2018.01.11 20:16

Vernons

Nu un kur ir mana vaina ka STOP signāls 30 gadus nav brīdinājuma signāls? Pazuda 1987. gada 1. jūlijā!

pirms gada, 2018.01.11 20:19

Rudīte

Nu kas var būt vainīgs,ja tā bremzēšana ir uz gājēju pārejas? Protams jostas arī, bet šoreiz šofera steiga,vai aizņemtība ar citām nodarbēm ,kas novērsa uzmanību no ceļa lika bremzēt strauji

pirms gada, 2018.01.11 12:41

Vernons

Gājējam nav nekādu tiesību izkāpt uz brauktuves, kamēr nav apstājies transports! Ja gājējs izkāpjot uz brauktuves piespiež strauji bremzēt kādam auto, tad šī gājēja rīcība kvalificējama kā agresīva!
Izcils sods šādam gājējam būtu viņa paša ģimenes locekļu piederošu auto sadursme. Izcila Karma uz vietas! Varētu savā starpā kasīties.

pirms gada, 2018.01.11 14:16

Ble

Drīz visus sasēdinās mikriņā, piesprēdzēs un dzirdīs ar kafiju, kamēr šoferis, līdzīgi kā lidmašīnā, demonstrēs evakuācijas ABC.
Izskatās, ka cilvēki jūk prātā, stulbeņi

pirms gada, 2018.01.11 15:04

Vernons

CSN 23. "Pasažieriem, kuru sēdvietas aprīkotas ar drošības jostām, braukšanas laikā jābūt piesprādzētiem. ... ."
Šodien regulārajos starppilsētu pasažieru pārvadājumos nav neviena autobusa, kuram nebūtu katrā sēdvietā divu punktu drošības josta. Te jau vienu dienu izskanēja priekšlikums, sodīt autobusa vadītāju, ja pasažieris nav piesprādzējies!
Ar kafiju nedzirdīs! To var darīt autobusam stāvot, ne viss braucot. Un kas tīrīs pielieto sēdekli?

pirms gada, 2018.01.11 15:23

andris

Vernon .beidz kakāk ,atstāj puķītēm, pēc tavas shēmas gājējiem labāk sēdēt mājā, jebkurā situācijā pie gājēju pārejas tuvojas ar ātrumu lai būtu iespēja transportu apturēt , neviss paļauties uz kaut kādu likumu traktējumu un braukt visus nost.Tavus penterus jau visi Jelgavas un rīgas autobusu parki pazīst, tu vēl tas frukts.Labi zināms ka autobuss ir ļoti paaugstinātas bīstamības līdzeklis un katrs ar to braukt nespēj.Ne pa velti saka -vecīt tu jau neved malku , bet cilvēkus.Jūs jau paši atbildējāt iepriekš-ja pieļaujam situāciju kad nāksies strauji bremzēt ,tad ko jādara, lai visas grošas stav kājās un opji sēž nepiesprādzējušies-ko ,tā vai. Un kas atbild par kārtību autobusā -zilā kalna Marta -vai.

pirms gada, 2018.01.11 17:24

Vernons

Kuram gājējam ir atstarotāji ap potītēm? Policistiem un dzelzceļa strādniekiem! Pārējie ir pašnāvnieki. Un kurā vietā Jelgavā ir pietiekoši vienmērīgi izgaismota iela?
CSN 10. Diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

pirms gada, 2018.01.11 20:24

Jeezin

Juus kaads kaadreiz esat redzejushi kaa tie mikrini lido ???? Katru darbadienu braucu un brinos, es uz 95-100 km/h , bet shie veel apdzen ....

pirms gada, 2018.01.12 10:42

Vernons

Nomaini riepas!

pirms gada, 2018.01.12 10:54

Peteris

Mikriniem ir ierobežotājs max 100km/h, taka vari neplutit, kad vini atrak brauc pa 100 km/h

pirms gada, 2018.01.12 18:12

Ajt

Esat kādreiz dzirdējuši,ka šoferis aicina piesprādzēties!? Nekad tādus vardus nedzirdēsiet. Tukša muldēšana,ka cilveki ignorē šofera vārdus. Viņiem tak vienalga. Bet ja kas notiek,tad soferi balti un pūkaini.

pirms gada, 2018.01.12 13:31

Einšteins

Protams, ka viņiem ir vienalga... Katrs pats ir pieaudzis cilvēks un saprot kā ir jālieto drošības josta un kam tā ir domāta. Bet maziem bērniem vieniem nebūtu jābrauc, un par viņu drošību būtu jārūpējas līdzbraucējiem. Ja pašiem par savu drošību ir vienalga, kāpēc, lai šoferim nebūtu?

pirms gada, 2018.01.12 18:45

apčakars

taijs pārbūvētos transport līdzekļos pārbūvētos par par mikriņiem kuri pārvadā pasažierus izveidoja stāvvietas , labi vē kad pasažieri līdz ši neizlidoja vispār pa prikšējo logu !!!!

pirms gada, 2018.01.13 08:24

apčakars

taijs pārbūvētos transport līdzekļos pārbūvētos par par mikriņiem kuri pārvadā pasažierus izveidoja stāvvietas , labi vē kad pasažieri līdz šim neizlidoja vispār pa prikšējo logu !!!! Vai Vernons ir kādreiz braucis ar pilnu apmaksu par stāvvietu turoties ar vienu roku pie cilpas , tiem tak nav drošības jostas tikai cilpa labi ka tantiņavispār dzīva .

pirms gada, 2018.01.13 08:32

Resnais

Vernons

Gājējam nav nekādu tiesību izkāpt uz brauktuves, kamēr nav apstājies transports! Ja gājējs izkāpjot uz brauktuves piespiež strauji bremzēt kādam auto, tad šī gājēja rīcība kvalificējama kā agresīva!

Manuprāt ir otrādi! Vadītājam ir jādod ceļš gājejam, kurš iziet uz gājeju pārejas, nevis stāv pie tās. Es nekad nestājos pie tantiņām, kas pļāpā tieši pie zebras. Un Vernon, kāpēc autobusu grafiks ir tik svēts, ka tā dēļ ir jāapdraud pasažieru dzīvības. Ja ir iespēja paskaties video no 2, janvara pievakares netālu no Bikstiem, kur Nordeka apdzen līkumā vieglo un smago vienlaicīgi. Pārredzamības nekādas, galvenais ir grafiks!! šoferiem vajag atgādināt Griģa kunga lekcijās dzirdēto par apdzīšanas ceļa garumu, ja ātrumu starpība ir 10 km/h. Šajā gadījumā arī priekšā esosais, tas ir pretī braucošais ir vainīgs, ka buss nāk purnā iznirstot aiz līkuma? Un vēl reti kurš autobusu vadītājs pats ir piesprādzēts un gaitā nerisina jautājumus pa mobilo tālruni, nemaz nerunājot par policistiem. Tāpēc es jau kādu piekto gadu neuzticu savu dz ivību un naudu autobusa šoferim.

pirms gada, 2018.01.14 00:08

Vernons

Vispār tas ir kultūras jautājums par gājējiem! Bet vai eksistē tiesiskā paļāvība, ka gājējs arī pildīs savu sadaļu no Noteikumiem? Vai viņš ir redzams? Un kad viņš pārstās skriet tīšam zem riteņiem?
Vai vispār eksistē tiesiskā paļāvība, ka CSN bija, ir un būs spēkā pie noteiktiem ātruma limitiem? Par to tikai atceras, kad kāds jānotiesā!
Uzticēt vai neuzticēt naudu un dzīvību autobusa vadītājam ir Tava izvēle! Reisā Nereta - Rīga ļoti slidenos ceļa apstākļos autobusā ir krietni vairāk pasažieru! Uzticība tam autobusa vadītājam ir liela.

pirms gada, 2018.01.14 12:42

pasažiere

Autobusu parka vadītāji Jelgava-Rīga-Jelgava kad nav sēdvietu,piebāž pilnu mikriņu ar cilvēkiem kas stāv kājās un neskatās ka starp viņiem bērni vai veci cilvēki,braucot arī runājas pa telefonu....Tāpēc par visu kas notiek iekšā mikroautobusā atbild mikroautobusa autovadītājs...

pirms gada, 2018.01.17 17:06

Policijas ziņas