Uzdarbojas personu grupa, kas internetā mēģina izspiest naudu 1

Ir saņemti vairāki cietušo personu iesniegumi par to, ka pēc iepazīšanās internetā un erotiska rakstura sarakstes ar nepazīstamu personu tikusi izspiesta nauda, piedraudot cietušo uzņemtos erotiska rakstura video publicēt internetā, informē Valsts policija. Policija aicina interneta lietotājus uzmanīties un izvērtēt, cik droša ir erotiska rakstura fotoattēlu un video sūtīšana nepazīstamām vai maz pazīstamām personām.

Valsts policija saņēmusi informāciju jau no trim cietušajām personām – vīriešiem, kas, izmantojot sociālā tīkla «Facebook» iepazīšanās sadaļu, virtuālajā vidē sākuši sarakstīties ar sievietēm, kuras arī uzdevušās par tādām pašām sadaļas lietotājām, kas vēlas iepazīties ar vīriešiem. Sievietes patiesībā bijušas noziedzīgas grupas līdzdalībnieces un sarakstījušās angļu vai krievu valodā.

Pēc tam, ja saruna turpinājusies, sieviete piedāvājusi turpināt kontaktēties «Skype» vidē un ar datora videokameru jauniegūtajam paziņam uzņemt erotiska rakstura video. Ja vīrietis piekritis un uzņēmis šādu video, sieviete tūlīt norādījusi, ka video saturs tika ierakstīts. Viņam tika druadēts – ja cietušais nesamaksās 500–1500 eiro, sieviete video publicēs internetā. Ja minētā summa samaksāta, pieprasīta vēl lielāka summa.

Valsts policija pārbauda minētos gadījumus. Ir pamatotas aizdomas, ka šādu naudas izspiešanas shēmu īsteno personu grupa no ārvalstīm un šādi noziegumi ir veikti ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs.

Policija aicina būt piesardzīgiem un nesūtīt erotiska rakstura foto vai video failus vai jebkādu personīgu informāciju nepazīstamām personām. Noziedznieki šādu informāciju var izmantot ļaunprātīgi – ne tikai izspiešanas, bet arī citu noziegumu izdarīšanas nolūkos.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

fifa

ha, forši meičas tos pāroties gribētājus aplauza. :)

pirms gada, 2016.06.07 04:56

Policijas ziņas