Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizstāvja prombūtnes dēļ atliek lietu pret bijušo Jelgavas poliklīnikas vadītāju 8

Zemgales rajona tiesa aizstāvja prombūtnes dēļ nevarēja iztiesāt krimināllietu, kurā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēta bijusī Jelgavas poliklīnikas vadītāja Anna Zīverte, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Tiesas sēde šajā lietā atlikta uz 12. jūlija pulksten 10.

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurora Pāvela Sondora nolasītā apsūdzība Zīvertei pamatā balstīta iepriekš Valsts kontroles (VK) konstatētajās nepilnībās, kas atklājās SIA "Jelgavas poliklīnika" revīzijas laikā.

Apsūdzība uzskata, ka līdz ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu ir notikusi pašvaldības kapitālsabiedrības līdzekļu izšķērdēšana lielos apmēros, un radītie zaudējumi aprēķināti 21 974 eiro apmērā.

Zīverte atzina, ka apsūdzības saturs viņai ir saprotams, bet viņa savu vainu noliedza.

Zemgales tiesas apgabala prokurors, nododot lietu tiesai, norādīja, ka apsūdzētā persona izdarīja tādus noziegumus, par kuriem bargākais sods atbilstoši likumam var būt brīvības atņemšana līdz 15 gadiem. Prokurors lietā pieteicis nodarītā kaitējuma kompensāciju valsts interesēs 21 973 eiro apmērā.

Iepriekš prokuratūra paziņojumā presei norādīja, ka pēc VK veiktās revīzijas materiāliem "Jelgavas poliklīnikā" par laiku no 2011. gada 1. janvāra līdz 2012. gada 31. decembrim sāktajā kriminālprocesā prokurors pie kriminālatbildības saucis kādu "Jelgavas poliklīnikas" valsts amatpersonu par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, piemērojot drošības līdzekli – noteiktas nodarbošanās aizliegumu.

Pati Zīverte 2015. gada februāra sākumā iesniegusi atlūgumu veselības stāvokļa dēļ.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Rembo

Ziverte ir jauka daktere,valsts mus cakare,skataties kas augsa notiek saima tur neviens nav tirs kapec ois nesauc pie atbildibas kur summas grozas miljonos,valsts ir izzagta,deputatus uzsedinat uz minimalo paskatisos ka vini dzivos

pirms gada, 2018.05.27 10:00

Rembo

Ziverte es par tevi simpatiska gudra un profesionala daktere 21 tukstotis salidzinosi ar augsu.miljoniem ir pupu mizas,Anna viss bus kartiba es to zinu

pirms gada, 2018.05.27 10:03

Tev Rembo

Beidz aizstavet za_li, Nevienam nav atlauts zagt. Pat 1 cent.. Tapec tik slikti dzivojam iznemot tadus ka vina. Velamies vinu redzet Ilguciema ## Z ##.

pirms gada, 2018.05.27 11:11

jelgavnieks

Likums galvenam grāmatvedim ar līgumu un parakstu noteicis pienākumus, tiesības un atbildību grāmatvedības kārtošanas jautājumos. Tātad atbildībai ir jābūt arī galvenam grāmatvedim, kas ar savu parakstu apstiprina dokumentu sagatavošanas atbilstību Likuma prasībām. Viņam bija jābūt izglītībai, darba pieredzei godīgi un atbildīgi strādāt,turklāt saņēma arī pienācīgi labu algu,kā arī bija jābūt pirmai personai iestādē, kas nepieļauj grāmatvedības likuma un noteikumu pārkāpumus darbā un prasot to arī no citiem !!!

pirms gada, 2018.05.27 16:42

pants

Viena komanda un jaatbild abiem.

pirms gada, 2018.05.27 18:04

Jelgavniece

Tā tiesas ievelkas gadu garumā,viņa nekad nebūs vainīga,pat,ja tiesa to atzīs.

pirms gada, 2018.05.27 17:20

vecis

ir tāda dziesmele dakters dos dakters dos dakters nosacītu dos

pirms gada, 2018.05.27 18:24

Tiesu ziņas