Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Amatu atstājušas sociālās aprūpes centra "Ziedkalne" vadītāja un vietniece 5

Vakar darbu pametušas valsts sociālās aprūpes centra (SAC) "Zemgale" filiāles "Ziedkalne" vadītāja Aija Petuhova un viņas vietniece Inta Ozola, aģentūrai LETA apliecināja "Zemgales" direktors Ilgonis Leišavnieks.

Abas darbinieces pašas vēlējušās izbeigt darba attiecības, pamatojoties uz Darba likuma 100. panta 5. daļu, kas paredz, ka darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu, neievērojot noteikto uzteikuma termiņu – mēnesi –, ja viņam ir svarīgs iemesls. Par tādu var būt jebkāds iemesls, kas, pamatojoties uz tikumības un taisnprātības apsvērumiem, neļauj turpināt darba tiesiskās attiecības.

Leišavnieks gan nepiekrīt darbinieču pamatojumam, klāstot, ka pērn ierosinātajā disciplinārlietā secināts, ka abas darbinieces nevar turpināt darbu, ņemot vērā nodarījumus pret klientiem un iespējamās sekas. Arodbiedrība nepiekrita Petuhovas un Ozolas atlaišanai no darba, SAC vērsās tiesā, lai atbrīvotu viņas no amata ar tiesas lēmumu, taču abas darbinieces izvēlējās uzteikt darbu pašas.

Pašlaik, kamēr "Ziedkalnei" netiks atrasta jaunā vadība, filiāles darbu organizēs SAC "Zemgale" filiāles "Lielbērze" vadītājs Uldis Paukšens. "Situācija filiālē ir sarežģīta, bet "Lielbērzes" vadītājs ir pieredzējis speciālists," pauda Leišavnieks.

Pret Petuhovu sākta disciplinārlieta, kas saistīta ar nodarījumiem kādam klientam. Sīkāk notikušo Leišavnieks nekomentēja, jo tā esot ierobežotas pieejamības informācija, taču skaidroja, ka policijā ir ierosināta krimināllieta. Krimināllikuma nodaļa "Noziedzīgi nodarījumi pret tikumību un dzimumneaizskaramību" paredz sodus tostarp par izvarošanu, pavešanu netiklībā, seksuālu vardarbību.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece aģentūru LETA informēja, ka krimināllietā saistībā ar nodarījumu "Ziedkalne" klientiem, par ko sākta disciplinārlieta pret Petuhovu un Ozolu, viena persona ir atzīta par īpaši aizsargājamo cietušo un ir nopratināta. Lai arī aģentūras LETA rīcībā ir informācija, ka pratināšanas laikā uz cietušo no kāda SAC darbinieka izdarīts spiediens, policijā šo informāciju nekomentēja, uzsverot, ka pratināšana notika, ievērojot Kriminālprocesa likumā noteikto kārtību. Aizdomās turamo lietā vēl nav.

Petuhova nav vienīgā "Ziedkalnē", kuras rīcība un atbilstība amatam saistībā ar notikušo tika vērtēta.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Grieta

Tas ir kaut kas neiedomājams, cik neaizsargāti ir šādu SAC darbinieki!!!!!!!
Pati ilgus gadus tur nostrādāju, zinu, ko cilvēka vietā var "izdarīt" diagnoze.
Vai nenovīdīgi kolēģi........

pirms 9 mēnešiem, 2018.03.07 13:30

Aiva

Tas ir prātam neaptverams darbs,strādāt ar tādiem cilvēkiem! Labāk pavērotu to iemītnieku rīcību un attieksmi,pret tiem cilvēkiem kuri viņus apkopj un rūpējas par viņiem! Tie,kas tur strādā ātri vien izdeg,paliek paši slimi! Ko tad viņi,lai dara,ko,lai vaino???Taisnība ir tikai tiem kuri garīgi slimi! Un ja tu esi strādājis un rūpējies,tad pēc tam tevi sauc pie kriminālatbildības! Ārprāts!!!

pirms 9 mēnešiem, 2018.03.09 12:46

Sabiedrībai

Vēl var piebilst,ka iemītnieki ir jauni cilvēki un tikpat seksuāli kā pārējā sabiedrība.Un īsti notiekošo saprot,kas paši strādājuši šādās iestādēs.Jāsaka,ka daļa slimnieku ir psiholoģiski nestabili,nelīdzsvaroti , ļoti nervozi,var ātri apvainoties,ar viņiem kopēju valodu atrast var tikai apmācīti un gudri darbinieki.

pirms 9 mēnešiem, 2018.03.10 01:03

Savējā

Brīnums, cik ilgi abas darbinieces izturēja to šausmīgo spiedienu, apmelošanu un klajo naida pilno vēlmi no viņām atbrīvoties. Tāda pati mafija, kā dažā labā kriminālfilmā. Jau vecais Tenis teica, ka mazos zagļus liek cietumos, bet lielos ceļ augstos amatos. Lai jau nu apvienoto centru vadītājs noturas savā augstā amatā. Neaizmirsīsim, ka tie, kas tagad triumfē, drīz paši var tikt gāzti.

pirms 9 mēnešiem, 2018.03.14 13:35

Dana

Ir doma pansionātu slēgt,tādēļ ir jāmeklē dažādi iemesli,lai to izdarītu.Novada vadītājam Caunem tas būs jūtams zaudējums un ļoti nepatīkami.Leišavniekam būtu jāaizstāv savi padotie,neviss jāiet intrigu pavadā.

pirms 9 mēnešiem, 2018.03.16 18:49

Tiesu ziņas