Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apgabaltiesa "Ziedkalnes" bijušajam direktoram nosaka stingrāku sodu 3

Zemgales apgabaltiesa, apelācijas kārtībā izskatot Sociālās aprūpes centra (SAC) "Ziedkalne" bijušā direktora Andreja Nīmaņa lietu par dzimumtieksmes vardarbīgu apmierināšanu, apsūdzētajam noteikusi stingrāku sodu, aģentūru LETA informēja tiesas konsultante Diāna Ozoliņa.

Pirmās instances tiesas spriedums, ar kuru Nīmanim noteikts cietumsods uz sešiem mēnešiem un vienu dienu, atcelts daļā, un šajā daļā gatavots jauns spriedums, ar kuru Nīmanis atzīts par vainīgu un sodīts ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu un diviem mēnešiem. Tiesa arī noteikusi, ka soda izciešanas termiņā ieskaitāms apcietinājumā pavadītais laiks no 2009. gada 15. jūnija līdz 16. decembrim.

Jau vēstīts, ka Nīmanim iepriekš noteiktais notiesājošais spriedums krimināllietā pārsūdzēts – prokurors ir iesniedzis apelācijas protestu, savukārt cietušo pārstāve, apsūdzētais un apsūdzētā aizstāvis iesnieguši apelācijas sūdzības.

Iepriekš, no jauna izskatot Nīmaņa lietu, Jelgavas tiesa atzinusi viņu par vainīgu un konstatējusi, ka nav ievērotas personas tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā. Šis apstāklis ņemts vērā, un sods ir mīkstināts.

Par katru no trim noziedzīgajiem nodarījumiem pret trim cietušajiem Nīmanis sodīts ar brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem. Galīgais sods – cietumsods uz sešiem mēnešiem un vienu dienu – noteikts pēc noziedzīgo nodarījumu kopības, daļēji saskaitot piespriestos. Taču, tā kā soda izciešanas termiņā ieskaitīts apcietinājumā pavadītais laiks no 2009. gada 15. jūnija līdz 2009. gada 16. decembrim, sods tiek uzskatīts par izciestu.

Tāpat ziņots, ka šajā lietā "Ziedkalnes" bijušais direktors un bijušais Vilces pagasta deputāts Nīmanis tiek apsūdzēts par atkārtotu vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu, ja tā izdarīta, cietušajai personai atrodoties bezpalīdzīgā stāvoklī.

2005. gada decembrī Jelgavas rajona prokuratūra sāka kriminālprocesu par Nīmaņa, kurš tolaik bija SAC "Ziedkalne" direktors, seksuālu uzmākšanos iestādes klientiem, kā dēļ Labklājības ministrija (LM) viņu atstādināja no amata, lai nenodarītu kaitējumu trešo personu drošībai, veselībai un viņu interesēm.

2009. gada 15. jūnijā 1957. gadā dzimušais Nīmanis pēc sprieduma par trīs gadu cietumsodu tika apcietināts tiesas zālē. Pēc soda izciešanas Nīmanim tika noteikta policijas kontrole uz gadu un sešiem mēnešiem.

Tiesvedība šajā krimināllietā Jelgavas tiesā atsākās 2011. gada 9. maijā, jo Zemgales apgabaltiesa atcēla Jelgavas tiesas 2009. gada 15. jūnija spriedumu, Nīmaņa krimināllietu nosūtot jaunai izskatīšanai.

Nīmanis darbu SAC "Ziedkalne" sāka pēc tam, kad LM no darba jauniešu aprūpes centrā "Ziedkalne" atbrīvoja iepriekšējo direktoru Gundaru Melngalvi, kura vadības laikā 1998. gada nogalē tika konstatēts, ka "Ziedkalnē" jaunieši it kā audzināšanas un sodīšanas nolūkā turēti bunkuram līdzīgā telpā bez apgaismojuma un apkures.


Foto: no arhīvaPievieno komentāru

Komentāri 3

opis

taisnība uzvar vecajam kuilim jāatbild pa visām perversajām izdarībām vecs tekuls jau tā likteņa apdalītos bērniņus vēl tika izmantojis savām pervdersekļa izklaidēm ne tikai tādam cietumā bet šmucīgo pendeli ar sarūsējušu sirpi nošņāpt uz pieres trekniem burtiem uztetovēt-uzmanīgi pedofils-ķekara vietā iespraust kokteiļa salmiņu burku kaklā kur ķēzīties un ārā uz visiem laikiem

pirms gada, 2018.02.09 13:00

pensionars

nu redz kārtējā daiļava uz laktas pakaļa veca bet lūpeles tak darbīgas zem deķa panašķoties ar olu kokteilīti varēs cik uziet unb gan jau kāds no vecajiem narkuļiem pa trubu ar uzšaus un ja vēl pendele patrāpīsies ar šporām un vēl pa sauso tad gan atlikušo laiku būs sievu paketes jā jā tās pašas higeniskās jānēsā un ķēzīties nāksies ar sāpīti

pirms gada, 2018.02.10 11:03

Tiesu ziņas