Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apsūdzētā slimības dēļ nevar skatīt krimināllietu par paverdzināšanu un naudas izspiešanu Līvbērzes pagastā 3

Zemgales rajona tiesa šodien nevarēja skatīt lietu pret personu grupu, kas vairāku gadu garumā Jelgavas novada Līvbērzes pagastā nodarbojās ar naudas izspiešanu no cilvēkiem, kuri galvenokārt no apsūdzētajiem bija iegādājušās nelikumīgus alkoholiskos dzērienus, jo saslimis viens no apsūdzētajiem, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Šodien tiesā bija plānota pierādījumu pārbaude un apsūdzības liecinieku pratināšana, taču krimināllieta atlikta uz 5. decembra pulksten 10 saistība ar apsūdzētā saslimšanu.

Lietā tiek apsūdzēti Sergejs Tokmačovs, Sergejs Puķe, Dzintars Buks, Danata Gorodecka, Tatjana Rokitina, Rihards Bumbieris un Anna Leitmane. Viņi inkriminētajos noziegumos vainu neatzīst.

Kā uzskata apsūdzība, personu grupa bez tiesiska pamata pieprasīja cietušajiem, piemēram, atdot tiem pienākošos sociālos pabalstus, algu.

Dažiem cietušajiem tika prasīts atdot ķīlā personai piederošu pasi un bankas maksājumu karti. Cietušie regulāri vesti uz banku, lai tie noņemtu visus savus ienākumus un atdotu tos apsūdzētajiem. Atsevišķos gadījumos apsūdzētie nelikumīgi izmantoja cietušo bankas kartes.

Vairākas cietušās personas tika nolaupītas, lietojot vardarbību un draudus. Personu grupa ilgstoši un vairākkārt atņēma personām iespēju brīvi noteikt savu atrašanās vietu.

Dažiem no cietušajiem izdevās aizmukt no pāridarītājiem, taču apsūdzētie viņus uzmeklēja un atveda atpakaļ uz nekustamo īpašumu Jelgavas novada Līvbērzes pagastā.

Noziedzīgie nodarījumi īstenoti, sākot no 2013. gada līdz 2016. gada jūlija otrajai pusei. Par prettiesiskiem atzīti 33 noziedzīgi nodarījumi. Krimināllietā par cietušām oficiāli atzītas 13 personas. Deviņas personas nevēlējās, lai tās atzīst par cietušām personām.

Aplēsts, ka kopumā cietušajām personām nodarīts mantiskais kaitējums gandrīz 40 000 eiro apmērā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jautājums

Cik apsūdzētais samaksāja ģimenes ārstam, lai uz tiesas laiku būtu slims?

pirms gada, 2018.11.13 19:00

Mara

Bieži soc.dienesta darbinieki(arī ārštata) un dažādas Bāriņtiesas palīdzes un palīgi ļoti aktīvi piedalās personu(pusaudžu,jauniešu arī pieaugušo)iebiedēšanā-emocionālā vardarbība-un piedāvā izņemt no bankām uzkrātos naudas līdzekļus.

pirms gada, 2018.12.15 07:42

Tiesu ziņas