Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apsūdzētā veselības stāvokļa dēļ atliek lietu pret diviem policistiem par pilnvaru pārsniegšanu 3

Jelgavas tiesa vakar līdz 27. septembrim atlika tiesas sēdi krimināllietā pret Valsts policijas (VP) darbiniekiem Sandi Blūmu un Jāni Pranku, kuri tiek vainoti dienesta pilnvaru pārsniegšanā pret valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Zemgale” filiāles “Ziedkalne” klientu, aģentūru LETA iepriekš informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone. Tiesas sēde atlikta apsūdzētā Prankas veselības stāvokļa dēļ.

Iepriekš krimināllietā bija pieņemts lēmums par iztiesāšanas laika maiņu saistībā ar cietušā veselības stāvokli.

Jau vēstīts, ka pret Pranku un Blūmu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 317. panta pirmās daļas par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2013. gada nogalē uz dienesta pārbaudes laiku saistībā ar pazudušu aprūpes centra iemītnieku no amata atstādināta filiāles vadītāja Aija Petuhova. Savukārt krimināllieta pret VP darbiniekiem, kas tolaik piestrādāja arī “Ziedkalnē” par apsargiem, sākta par rīcību pret kādu citu pansionāta klientu, kas tika vainots pazušanā.

Abi policisti turpina darbu VP un ir Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori, aģentūrai LETA apliecināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

Darbinieki no amata nav atstādināti, jo procesa virzītājs nebija piemērojis viņiem drošības līdzekli – aizliegumu ieņemt amatu –, pauda policijas pārstāve, atgādinot, ka pirms tiesas sprieduma nevienu personu nevar atzīt par vainīgu.

Jelgavas tiesa lietu pret policistiem sāka skatīt 2016. gada beigās.

VSAC “Zemgale” ir labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Tā filiāle “Ziedkalne” atrodas Jelgavas novadā, Vilces pagastā.

Filiāle sniedz sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem – pirmās un otrās grupas invalīdiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Resnais

kā tiesa, tā brašuļi sāk vārguļot.

pirms 10 mēnešiem, 2017.06.27 18:50

Tievais

Nezinu, ko tad šajā gadījumā faktiski ir pārkāpuši policisti, jo tas jāredz pašam, lai spriestu, bet TAS NU GAN IR FAKTS, KA KĀRTĪBAS AR ŠĪM SLIMOŠANĀM NEBŪS LĪDZ TAM BRĪDIM - KAMĒR VISMAZ VIENS VAGONS, JA NE EŠALONS, UZ SIBĪRIJAS RAKTUVĒM VAI MEŽA IZSTRĀDĒM NEAIZIES AR ĀRSTIEM, KURI TĀS SLIMĪBU LAPAS IZRAKSTA UN TIRGO, UN ARĪ AR ŠĀDA TIPA SLIMOTĀJIEM.

pirms 10 mēnešiem, 2017.07.02 20:36

tievajam

... un vēl pāris ešalonu ar tādiem, kuri ļaunprātīgi pārkāpj un izmanto dienesta stāvokli.

pirms 10 mēnešiem, 2017.07.04 18:00

Tiesu ziņas