Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bijušās Jelgavas poliklīnikas vadītājas Zīvertes krimināllietas iztiesāšanu turpinās janvāra beigās 6

Krimināllietu, kurā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēta bijusī Jelgavas poliklīnikas vadītāja Anna Zīverte, Jelgavas tiesa turpinās izskatīt janvāra beigās, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Šodien lietas iztiesāšana pēc prokurora lūguma atlikta uz 29. janvāra pulksten 10.

Jau vēstīts, ka Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurora Pāvela Sondora nolasītā apsūdzība Zīvertei pamatā balstīta iepriekš Valsts kontroles (VK) konstatētajās nepilnībās, kas atklājās SIA "Jelgavas poliklīnika" revīzijas laikā.

Apsūdzība uzskata, ka līdz ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu ir notikusi pašvaldības kapitālsabiedrības līdzekļu izšķērdēšana lielos apmēros, un radītie zaudējumi aprēķināti 21 974 eiro apmērā.

Zīverte atzina, ka apsūdzības saturs viņai ir saprotams, bet viņa savu vainu noliedza.

Zemgales tiesas apgabala prokurors, nododot lietu tiesai, norādīja, ka apsūdzētā persona izdarījusi tādus noziegumus, par kuriem bargākais sods atbilstoši likumam var būt brīvības atņemšana līdz 15 gadiem. Prokurors lietā pieteicis nodarītā kaitējuma kompensāciju valsts interesēs 21 973 eiro apmērā.

Iepriekš prokuratūra paziņojumā presei norādīja, ka, pēc VK veiktās revīzijas materiāliem "Jelgavas poliklīnikā" par laiku no 2011. gada 1. janvāra līdz 2012. gada 31. decembrim, sāktajā kriminālprocesā prokurors pie kriminālatbildības saucis kādu "Jelgavas poliklīnikas" valsts amatpersonu par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, piemērojot drošības līdzekli: noteiktas nodarbošanās aizliegumu.

Pati Zīverte 2015. gada februāra sākumā iesniegusi atlūgumu veselības stāvokļa dēļ.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 6

trollis

uz foto jābūt apsūdzētai Zīvertei

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.09 20:02

janv

Cik reizes var pārkopēt vienu un to pašu!? Labāk būtu uzrakstījuši KĀPĒC pārcēla!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.10 07:58

Izlasi!

Šodien lietas iztiesāšana pēc prokurora lūguma atlikta uz 29. janvāra pulksten 10.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.10 09:25

uh

jadoma ka prokurors pieliks vel 10 stukas

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.10 10:17

to izlasi

KĀPĒC pārcēla!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.10 10:23

Manfreds

Pārcēla tāpēc, ka gaida slimošanas epidēmiju, kad slimos tiesājamā, tad viņas advokāts, tad prokurors, tad tiesneši, - līdz nomainīs tiesnešus un kamēr jaunieceltie iepazīsies ar tik sarežģitu lietu, kas ir vienlīdzīga Nirnbergas procesam, tiesājamā un tiesneši cerēs uz pārmaiņām, kas varētu būt saistībā ar Golfa straumes virziena maiņu vai ko līdzīgu, lai beigu beigās, ka jau pierasts, šīs lietas šļura beigtos ar čiks un pļurkš.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.13 16:11

Tiesu ziņas