Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kukuļņemšanā apsūdzētā Jelgavas slimnīcas vadītāja lietā atkal pasludināts pārtraukums 10

Jelgavas tiesa, no jauna izskatot kukuļņemšanā apsūdzētā un iepriekš attaisnotā Jelgavas slimnīcas vadītāja Andra Ķipura lietu, pasludinājusi pārtraukumu, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Iepriekš pārtraukums bija noteikts decembrī, taču arī vakar tiesā pasludināts pārtraukums, lai prokurors varētu sagatavot lūgumu.

Nākamā tiesas sēde notiks 25. janvārī pulksten 10.

Augstākajai tiesai (AT) atceļot spriedumu pilnīgi un nosūtot lietu jaunai iztiesāšanai, lieta atkal nonākusi Jelgavas tiesā, kur to no jauna skata tiesnese Irina Freimane. Iepriekš lietu Jelgavā iztiesāja Gunta Čepule.

Jau vēstīts, ka AT 2017. gada 18. jūlijā atcēla divu zemāko instanču – Jelgavas tiesas un Zemgales apgabaltiesas – attaisnojošos spriedumus. AT savā lēmumā norādīja, ka apspriedes istabas noslēpuma kā procesuāla institūta nozīme ir saistīta ar tiesnešu neatkarības principu un to pakļaušanos tikai likumam.

AT atzina par nepamatotu apelācijas instances tiesas atzinumu, ka atsevišķu organizatorisku jautājumu izlemšana, kas neprasa būtisku laiku un iedziļināšanos lietas faktiskajos apstākļos, nav atzīstama par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpumu.

Iepriekš tiesas atzina par nevainīgiem un attaisnoja arī lietā iesaistītos Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Edmundu Kalniņu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Andi Gulbi un SIA "Digiteks" valdes locekli Jāni Kramenu.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis saukts pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu un izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas. Jelgavas slimnīcas nodaļas vadītājs pie kriminālatbildības saukts par prettiesiska labuma pieņemšanu.

Abi uzņēmēji apsūdzēti par līdzdalību pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un pārsniegšanā, kukuļdošanu, tirgošanos ar ietekmi un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Šīs darbības, saskaņā ar apsūdzību, saistītas ar diviem iepirkumiem – 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010. gadā un sonoskopa iegādi 2011. gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

Saskaņā ar apsūdzību, divi SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" pārstāvji prettiesiski pieņēma atlīdzību no diviem uzņēmuma "Digiteks" atbildīgajiem darbiniekiem kopumā 2300 latu apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis no uzņēmējiem trīs reizes pieņēma kukuli 2000 latu apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs – 300 latu apmērā, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 10

slimn

Beidzot vinu vajag nolikt pie vietas-lai pasez un padoma-slimnicas kukulnemejs.......

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.12 13:59

Aiva

Mazos zagļus liek cietumā,lielos ceļ amatos! Arī Ķipura kungu par kukuļņemšanu atkal iecēla amatā!!!Mūsu Valstī tā ir jārīkojas,tad tiksi labā amatā,kur var atkal bāzt ķešā!Vai nav labi?

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.12 16:56

AK

Ko gaida atliekot noilgumu,vai izmeklēšana parāda savu nespēju.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.12 20:07

,,,

Lembergs vada pilsētu..ooooooo

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.13 15:10

Kapčijuhs

Locekli tiesā (faktiski - netiesā) ātri vien būs jau desmi gadi. Loceklis joprojām saņem desmit reižu lielāku algu nekā to vajadzētu saņemt, ja loceklis nemaz nebūtu saistīts ne ar kukuļu došanu, ne ar to ņemšanu. Par to, ka loceklis netup cietumā, bet joprojām "loceļo", loceklim vajadzētu locekļot par tīru velti, t.i., bez jebkādas algas, kur nu vēl ar desmit reižu lielāku (skat. slimnīcu darbinieku algas par 2016.g. un 2017.g. mēnešiem).
Ja pieņemsim neiespējamo un loceklis būs no slimnīcas locekļa amata nost, tad varētu būt tā, ka viņam tiesnešu amatvietu aizpildītāji (aizpildītājas) piespriež kāda 10 - 15 stundas piespiedu darba vai naudas sodu, kādas pāris minimālās algas. TĀLĀK JAU LOCEKLIS NEKUR NEPAZUDIS. GAN JAU KA NODIBINĀS jELGAVAS CENTRĀLĀS TUALETES PADOMI, KURAS PRIEKŠSĒDĒTĀJA AMATĀ IECELS BIJUŠO SLIMNĪCAS GALVENO LOCEKLI AR AMATALGU TĀ AP KĀDI 7 - 9 TŪKSTOŠI eur MĒNESĪ, LAI BŪTU NAUDA, KO PAŠAM PATURĒT UN ARĪ ATDOT TIEM, KAS IECELS LOCEKLI JAUNAJĀ LOCEKĻAMATĀ.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.13 15:58

tyui

un bij.poliklinikas locekli par vietnieci

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.15 09:51

21x21

Ko var ņemties ar Kipuru?Valdība izzagusi visu valsti-sēž atbilīgos krēslos un vēl paši sev piešķir prēmijas!!!Ko tādu sevišķu izdarījuši Vējoņa kancelejas darbinieki,bet prēmijas izmaksāja kārtīgas!!!Kam vispār vajadzīgs prezidents un viņa kaceleja???Ko viņi tādu sevišķu izdarījuši-kafiju laicīgi pasnieguši!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.15 12:02

jelgavnieks

nu jā ,pareizie,ir atraduši sev ēsmu varu derēt ka pamatā šie .irsēji Ķipuru acīs nau redzējuši bet spriež pa viņu it kā būtu daudzus gadus kopā strādājuši vai nebūtu laiks šiem naida kurinātājiem ļaunuma nesējiem piegriest skābekli šitie ir tie paši kuri gadu no gadiem apmelo un zākā arī pilsētas saimnieku Rāviņa kungu vai nebūtu laiks atiecīgajām iestādēm izzināt šos melīgos radijumus un vienreiz pa visām reizēm nolikt viņus pie vietas pa Tautā cienijamu godātu cilvēku regularu nomelnošanu apmelošanu neslavu celšanu ne izraidīt bet izsviest šos radijumus no pilsētas bez atgriešanās iespējām un būtu miers

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.16 09:53

pensionars

tie rējēji draudziņ ir tāda zorte tie pamatā ir radijumi ar izteiktām cilvēknīdēju tieksmēm alhakoliķi dzīves neveiksminieki ragneši un vienkārši ļauni radijumi

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.18 10:30

Tiesu ziņas