Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kukuļņemšanā apsūdzētā Jelgavas slimnīcas vadītāja lietā nākamajā tiesas sēdē pratinās lieciniekus 4

No jauna izskatot kukuļņemšanā apsūdzētā un iepriekš attaisnotā Jelgavas slimnīcas vadītāja Andra Ķipura lietu, uz nākamo tiesas sēdi tiks aicināti liecinieki, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Šodien lietas iztiesāšana atlikta uz 22. februāra pulksten 10, lai uzaicinātu lieciniekus.

Augstākajai tiesai (AT) atceļot spriedumu pilnīgi un nosūtot lietu jaunai iztiesāšanai, lieta atkal nonākusi Jelgavas tiesā, kur to no jauna skata tiesnese Irina Freimane. Iepriekš lietu Jelgavā iztiesāja Gunta Čepule.

Jau vēstīts, ka AT 2017. gada 18. jūlijā atcēla divu zemāko instanču – Jelgavas tiesas un Zemgales apgabaltiesas – attaisnojošos spriedumus. AT savā lēmumā norādīja, ka apspriedes istabas noslēpuma kā procesuāla institūta nozīme ir saistīta ar tiesnešu neatkarības principu un to pakļaušanos tikai likumam.

AT atzina par nepamatotu apelācijas instances tiesas atzinumu, ka atsevišķu organizatorisku jautājumu izlemšana, kas neprasa būtisku laiku un iedziļināšanos lietas faktiskajos apstākļos, nav atzīstama par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpumu.

Iepriekš tiesas atzina par nevainīgiem un attaisnoja arī lietā iesaistītos Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Edmundu Kalniņu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Andi Gulbi un SIA "Digiteks" valdes locekli Jāni Kramenu.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis saukts pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu un izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas. Jelgavas slimnīcas nodaļas vadītājs pie kriminālatbildības saukts par prettiesiska labuma pieņemšanu.

Abi uzņēmēji apsūdzēti par līdzdalību pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un pārsniegšanā, kukuļdošanu, tirgošanos ar ietekmi un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem – 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010. gadā un sonoskopa iegādi 2011. gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

Saskaņā ar apsūdzību, divi SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" pārstāvji prettiesiski pieņēma atlīdzību no diviem uzņēmuma "Digiteks" atbildīgajiem darbiniekiem kopumā 2300 latu apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis no uzņēmējiem trīs reizes pieņēma kukuli 2000 latu apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs – 300 latu apmērā, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 4

slm

Nu vajag vinu iesedinat lai padoma par kukuliem.Tads nevar vadit slimnicu-loti aizdomigs

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.26 09:44

KAJA

Ka dakteris vins ari pavajs ,daudziem problemas pec......

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.26 09:47

paciente

Jā, arī man pēc endoprotezēšanas operācijas ir problēmas!

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.26 12:44

S.Norutis

Tiek darīts viss iespējamais un neiespējamais, lai šo locekli atzītu par nevainīgu, bet visticamāk - par cietušo, jo tad viņs par sevis "vajāšanu" un iespēju liegšanu pieņemt vēl lielākus kukuļus un saņemt algu ne tikai 10 kārtīgā apmērā, bet gan 20 kārtīgā apmērā no mūsu visu nodokļos savāktās-pievāktās naudas, caur tā saucamo valsts budžetu, varēs pietiesāt desmitus vai pat simtus tūkstošus.
Pēc visiem gostiem - tagad vajadzētu sākties liecinieku slimības epidēmijai un tad tā tiesa jau uz 2020. gadu novirzīsies, un tā vien būs, ka loceklis galu galā tiks par cietušo.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.29 19:10

Tiesu ziņas