Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kukuļņemšanā apsūdzētā Jelgavas slimnīcas vadītāja lietu turpinās skatīt nākamā gada sākumā 3

Jelgavas tiesa, no jauna izskatot kukuļņemšanā apsūdzētā un iepriekš attaisnotā Jelgavas slimnīcas vadītāja Andra Ķipura lietu, pasludinājusi pārtraukumu līdz 2018. gada 11. janvāra pulksten 10, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Augstākajai tiesai (AT) atceļot spriedumu pilnīgi un nosūtot lietu jaunai iztiesāšanai, lieta atkal nonākusi Jelgavas tiesā, kur to no jauna skata tiesnese Irina Freimane. Iepriekš lietu Jelgavā iztiesāja Gunta Čepule.

Jau vēstīts, ka AT 18. jūlijā atcēla divu zemāko instanču – Jelgavas tiesas un Zemgales apgabaltiesas – attaisnojošos spriedumus. AT savā lēmumā norādīja, ka apspriedes istabas noslēpuma kā procesuāla institūta nozīme ir saistīta ar tiesnešu neatkarības principu un to pakļaušanos tikai likumam. AT atzina par nepamatotu apelācijas instances tiesas atzinumu, ka atsevišķu organizatorisku jautājumu izlemšana, kas neprasa būtisku laiku un iedziļināšanos lietas faktiskajos apstākļos, nav atzīstama par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpumu.

Iepriekš tiesas atzina par nevainīgiem un attaisnoja arī lietā iesaistītos Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāju Edmundu Kalniņu, SIA "Digiteks" valdes priekšsēdētāju Andi Gulbi un SIA "Digiteks" valdes locekli Jāni Kramenu.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis saukts pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu un izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas. Jelgavas slimnīcas nodaļas vadītājs pie kriminālatbildības saukts par prettiesiska labuma pieņemšanu.

Abi uzņēmēji apsūdzēti par līdzdalību pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un pārsniegšanā, kukuļdošanu, tirgošanos ar ietekmi un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Šīs darbības saskaņā ar apsūdzību saistītas ar diviem iepirkumiem – 160 funkcionālo gultu un 20 ratiņkrēslu iegādi 2010. gadā un sonoskopa iegādi 2011. gadā, kuru piegādātāja bija šajos konkursos uzvarējusī SIA "Digiteks".

Saskaņā ar apsūdzību divi SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" pārstāvji prettiesiski pieņēma atlīdzību no diviem uzņēmuma "Digiteks" atbildīgajiem darbiniekiem kopumā 2300 latu apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis no uzņēmējiem trīs reizes pieņēma kukuli 2000 latu apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs – 300 latu apmērā, iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ZAUERS

1. TAS ir ļoti pareizi, ka nosūta iztiesāšanai tai pašai tiesai, lai tā atkal attaisnotu, jo tagad rajonu un pilsētu tiesām ir atļauts AT lēmumus un spriedums neņemt ne galvā, ne arī starp kājām.
2. Ļoti pareizi, ka ir pasludināts pārtraukums, jo nevar tik ātri iztiesāt, ja pēc nozieguma nav pagājuši vismaz 50 gadi, bet tikai - 7.
3. Tūlīt pienāks laiks slimošanas epidēmijai, kad slimo tiesājamie, to aizstāvji, lidz beidzot kādreiz arī paši tiesneši. Tiesnesis arī drīkst ilgi slimot un tad lietu nodod citam tiesnesim, kuram savukārt nepieciešams termiņš 5-10 gadi, lai iepazītos ar iztiesājamās lietas materiāliem. Un tad pa šo laiku tā kā vajadzētu nomirt vai nu apsūdzētajiem, vai nu to aizstāvjiem, vai nu apsūdzības uzturētājiem, vai nu pašiem soģiem, lai atkal visu šo šļuru sāktu no gala, kura beigu beigās tā vien beigtos ar čiks un pļurkš.

pirms 4 mēnešiem, 2017.12.16 10:46

hahaha

Cik var skatīt to lietu. Cik laika tērē, un tas viss lai attaisnotu. Beidziet taču vienreiz māžoties at to lietu.

pirms 4 mēnešiem, 2017.12.17 11:01

bijusī slimniece

Nu tajās gultās gulēt uz tiem koka matračiem ir tāpat kā gulēt uz grīdas! Un pie katra kaimiņa pagrozīšanās gultā, visa palāta(ja tikai nav kurli) ir augšā, jo čīkst tā, ka miroņi mostas! Tur vajadzētu dažas naktis pārgulēt kādam no vadības!

pirms 4 mēnešiem, 2017.12.18 12:38

Tiesu ziņas