Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lieta par pasūtījuma slepkavību nosūtīta Augstākajai tiesai 1

Lieta par pasūtījuma slepkavību Jelgavā nosūtīta Augstākajai tiesai, aģentūru LETA informēja Zemgales apgabaltiesas konsultante Diāna Ozoliņa.

Oļegs Kļimanovs, kurš tiek apsūdzēts par pasūtījuma slepkavību Jelgavā, ir iesniedzis kasācijas sūdzību pēc tam, kad Zemgales apgabaltiesa, apelācijas kārtībā skatot lietu, pirmās instances spriedumu nav grozījusi.

Pagājušajā nedēļā Zemgales apgabaltiesa nosūtījusi Augstākās tiesas Senātam.

Jau vēstīts, ka Zemgales apgabaltiesā Jelgavas tiesas spriedums, ar kuru atzīta Kļimanova vaina pasūtījuma slepkavības izdarīšanā un piespriesta brīvības atņemšana uz 16 gadiem un sešiem mēnešiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem, atstāts negrozīts.

Prokurors prasīja vīrieti sodīt ar brīvības atņemšanu uz 20 gadiem.

Apsūdzētais savu vainu neatzina.

Jelgavas tiesa daļēji apmierināja arī cietušo pieteiktās kompensācijas. Par labu bojā gājušā vīrieša sievai piedzenama kompensācija 8150 eiro apmērā, bet par labu bojāgājušā tēvam – 28 150 eiro.

Tāpat vēstīts, ka bojāgājušā sieva bija pieteikusi kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 eiro, kā arī materiālo kompensāciju par bēru izdevumiem 1920 eiro apmērā. Mirušā tēvs sākotnēji bija pieteicis kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 eiro, kuras apmēru tiesas sēdē mainīja uz 50 000 eiro.

Kā ziņots, 2015. gada 7. decembrī ap pulksten 7 Satiksmes ielā, Jelgavā, ar vairākiem šāvieniem sašauts 40 gadu vecs vīrietis, kurš vēlāk no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā mira.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais saticies ar pirmstiesas procesā nenoskaidrotām personām. Kopīgas alkohola un narkotiku lietošanas laikā pirmstiesas procesa nenoskaidrota persona piedāvāja apsūdzētajam izdarīt personas slepkavību, lietojot šaujamieroci, apsolot par to samaksāt 5000 eiro. Vīrietis piekrita.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe, pēc pirmstiesas procesa nenoskaidrotas personas norādēm apsūdzētais agrā rīta stundā ar līdzi paņemto šaujamieroci devās uz dzīvojamās mājas pagalmu, kur gaidīja, kamēr no kāpņu telpas iznāks cietušais.

Atrodoties narkotiku un alkohola ietekmē un darbojoties mantkārīgā nolūkā, apsūdzētais no šaujamieroča izdarīja sešus mērķtiecīgus šāvienus cietušā ķermenī, un pēc tam no notikuma vietas aizskrēja.


Foto: no interneta resursiem

Pievieno komentāru

Komentāri 1

pensionāre

Vai Lembergs arī bija saistīts ar pasūtījuma slepkavībām kad pāragri mira viņam tuvi 11 cilvēki,kuru vārdi un uzvārdi vairākkārt tika publicēti?

pirms 6 mēnešiem, 2018.01.26 11:45

Tiesu ziņas