Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietā par personu paverdzināšanu un naudas izspiešanu tiesa turpina pratināt lieciniekus 4

Jelgavas tiesā lietā pret personu grupu, kas vairāku gadu garumā nodarbojās ar naudas izspiešanu no personām, kas galvenokārt no apsūdzētajām personām bija iegādājušās nelikumīgus alkoholiskos dzērienus, turpinās liecinieku pratināšana, aģentūru LETA informēja Jelgavas tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Vakardienas tiesas sēdē nopratināti uzaicinātie liecinieki, un lietas izskatīšana atlikta uz 9. februāra pulksten 10. Nākamajā tiesas sēdē arī turpināsies liecinieku nopratināšana.

S.Grinšpone informēja, ka divi no apsūdzētajiem joprojām atrodas apcietinājumā.

Jau vēstīts, ka iepriekš apsūdzētie savu vainu neatzina.

Personu grupa bez tiesiska pamata pieprasīja cietušajiem, piemēram, atdot tiem pienākošos sociālos pabalstus, algu.

Dažiem cietušajiem tika prasīts atdot ķīlā personai piederošu pasi un bankas maksājumu karti. Cietušie regulāri vesti uz banku, lai tie noņemtu visus savus ienākumus un atdotu tos apsūdzētajiem. Atsevišķos gadījumos apsūdzētie nelikumīgi izmantoja cietušo bankas kartes.

Vairākas cietušās personas tika nolaupītas, lietojot vardarbību un draudus. Personu grupa ilgstoši un vairākkārt atņēma personām iespēju brīvi noteikt savu atrašanās vietu.

Dažiem no cietušajiem izdevās aizmukt no pāridarītājiem, taču apsūdzētie viņus uzmeklēja un atveda atpakaļ uz nekustamo īpašumu Jelgavas novada Līvbērzes pagastā.

Personu grupa izdarīja cilvēku tirdzniecību.

Noziedzīgie nodarījumi īstenoti, sākot no 2013. gada līdz 2016. gada jūlija otrajai pusei. Par prettiesiskiem atzīti 33 noziedzīgi nodarījumi. Krimināllietā par cietušām oficiāli atzītas 13 personas. Deviņas personas nevēlējās, lai tās atzīst par cietušām personām.

Aplēsts, ka kopumā cietušajām personām nodarīts mantiskais kaitējums gandrīz 40 000 eiro apmērā.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 4

tak

pansionātā cietušiem tik pieņemtiem pensijas nu ļooti mazas , šiverīgie svoloči šos aprūpē cigaretes, krutka kaut kāds ēdamaijs un oky .

pirms 6 mēnešiem, 2018.01.21 22:12

,,,

9 personas nevēlējās kļūt par cietušajiem...-tātad nemaz tik slikti tur nebij.

pirms 6 mēnešiem, 2018.01.23 11:18

piile

tātad, visticamāk, baidās par sekām, ja piekritīs būt par cietušajiem, t.i., ka apsūdzētie pēc tam atriebsies!

pirms 6 mēnešiem, 2018.01.24 12:00

Tiesu ziņas