Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietu par seksuālo vardarbību sociālās aprūpes centrā "Ziedkalne" turpinās skatīt aprīlī 2

26. aprīlī pulksten 10 Jelgavas tiesa turpinās iztiesāt lietu par seksuālo vardarbību sociālās aprūpes centrā (SAC) "Ziedkalne" Jelgavas novadā, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Plānots, ka nākamajā tiesas sēdē tiks uzklausīti liecinieki.

Jau vēstīts, ka apsūdzētajam apsūdzība tiek celta par izvarošanu, kā arī par seksuālo vardarbību, ja tā izdarīta pret cietušā gribu vai izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli. Par pirmo noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no četriem līdz desmit gadiem, bet par otro – ar cietumsodu līdz septiņiem gadiem.

Plašāku informāciju par apsūdzēto un cietušajiem Grinšpone neatklāja, jo lieta tiek skatīta slēgtās tiesas sēdēs.

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiāles "Ziedkalne" vadītāja Aija Petuhova lietas apstākļus un savu iespējamo atbildību notikušajā sākotnēji piekrita komentēt rakstiski, taču vēlāk ar e-pasta starpniecību aģentūrai LETA pauda, ka nevar sniegt komentārus par lietu, kas atrodas izskatīšanā tiesā.

Savukārt "Zemgales" direktors Ilgonis Leišavnieks skaidroja, ka tiesvedība notiek par 2014. gada pavasarī konstatēto seksuāla rakstura vardarbību starp klientiem. VSAC "Zemgale" speciālisti, veicot saņemtās informācijas pārbaudi, secināja, ka ar lielu varbūtību ir izdarīti noziedzīgi nodarījumi, par kuriem izmeklēšana turpmāk ir jāveic policijai. Līdz ar to nosūtīts iesniegums Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldei par kriminālprocesa sākšanu.

Leišavnieks apgalvoja, ka ar sociālā darba metodēm darbā ar klientiem un administratīvajām metodēm ar darbiniekiem nebija iespējams precīzi noskaidrot cietušo skaitu un darbinieku atbildību, tāpēc viņš nevar sniegt precīzu atbildi par cietušo skaitu likuma izpratnē.

"Visiem iesaistītajiem klientiem ir sniegts psiholoģiskais atbalsts. Lai padziļinātu darbinieku izpratni par personu ar garīga rakstura traucējumiem seksualitātes īpatnībām, "Zemgales" sociālā darba speciālistiem bija apmācību cikls, ko pasniedza šīs jomas vadošie speciālisti," par izdarīto pēc notikušā informēja "Zemgales" vadītājs, piebilstot, ka tiesvedības laikā tiek nodrošināts gan juridiskais, gan psiholoģiskais atbalsts.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

tante

Zivs pūst no galvas. Cik ilgi var izlocīties no atbildības?

pirms 6 mēnešiem, 2018.01.18 13:42

luteranis

vistu zagli iztiesā desmit minūtēs šito perverso krāmu kuili kurš ir nekaunējies piesmiet jau tā dzīves grūtībās nonākušos bērniņus tiesā kā kaut kādu savarīgu cilvēku laikam jau ir taisnība ka nu jau visa Valwsts ir pārklāta gaišzili rozā plīvuru ar kazas ragiem kur tik tu cilvēk tieci lasīt visur priekšā titullapās klaja pretīga izvirtība uzsākot ar katoļu garīdzniecību kura no savas pastāvēšanas sākumiem ir sašmucēta ar puišeļu vešanu netiklībās kam ir jānotiek lai reiz pa visām reizēm pieliktu punktu šīm nu jau epidemijas apmēros ievazātām perversehsisma izdarībām -kādu sodu vajadzētu šim un tamlīdzīgiem ērzeļiem purva vidū vellu izkastrēt to vietu nosmērēt ar zeļonkām pendeles vietā iespraust kokteiļa salmiņu burkuy kaklā kur čurināties uz pieres bieziem burtiem ietetovēt-PEDOFILS- ar kāju pa d un ārā uz mūžiem no Valsts

pirms 6 mēnešiem, 2018.01.19 12:20

Tiesu ziņas