Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietu par seksuālo vardarbību sociālās aprūpes centrā "Ziedkalne" turpinās skatīt janvārī

Lietu par seksuālo vardarbību sociālās aprūpes centrā (SAC) "Ziedkalne" Jelgavas novadā Jelgavas tiesa turpinās iztiesāt janvārī, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Lietā pieņemts lēmums par iztiesāšanas laika maiņu saistībā ar aizstāves prombūtni.

Nākama tiesas sēde notiks 17. janvāri pulksten 10.

Iepriekš tiesā sākta liecinieku uzklausīšana.

Jau vēstīts, ka apsūdzētajam apsūdzība tiek celta par izvarošanu, kā arī par seksuālo vardarbību, ja tā izdarīta pret cietušā gribu vai izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli. Par pirmo noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no četriem līdz desmit gadiem, bet par otro – ar cietumsodu līdz septiņiem gadiem.

Plašāku informāciju par apsūdzēto un cietušajiem Grinšpone iepriekš neatklāja, jo lieta tiek skatīta slēgtās tiesas sēdēs.

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiāles "Ziedkalne" vadītāja Aija Petuhova lietas apstākļus un savu iespējamo atbildību notikušajā sākotnēji piekrita komentēt rakstiski, taču vēlāk ar e-pasta starpniecību aģentūrai LETA pauda, ka nevar sniegt komentārus par lietu, kas atrodas izskatīšanā tiesā.

Savukārt "Zemgales" direktors Ilgonis Leišavnieks skaidroja, ka tiesvedība notiek par 2014. gada pavasarī konstatēto seksuāla rakstura vardarbību starp klientiem. VSAC "Zemgale" speciālisti, veicot saņemtās informācijas pārbaudi, secināja, ka ar lielu varbūtību ir izdarīti noziedzīgi nodarījumi, par kuriem izmeklēšana turpmāk ir jāveic policijai. Līdz ar to nosūtīts iesniegums Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldei par kriminālprocesa sākšanu.

Leišavnieks apgalvoja, ka ar sociālā darba metodēm darbā ar klientiem un administratīvajām metodēm ar darbiniekiem nebija iespējams precīzi noskaidrot cietušo skaitu un darbinieku atbildību, tāpēc viņš nevar sniegt precīzu atbildi par cietušo skaitu likuma izpratnē.

"Visiem iesaistītajiem klientiem ir sniegts psiholoģiskais atbalsts. Lai padziļinātu darbinieku izpratni par personu ar garīga rakstura traucējumiem seksualitātes īpatnībām, "Zemgales" sociālā darba speciālistiem bija apmācību cikls, ko pasniedza šīs jomas vadošie speciālisti," par izdarīto pēc notikušā informēja "Zemgales" vadītājs, piebilstot, ka tiesvedības laikā tiek nodrošināts gan juridiskais, gan psiholoģiskais atbalsts.

Plašāku informāciju par apsūdzēto un cietušajiem aģentūrai LETA pašlaik neizdevās iegūt arī prokuratūrā, jo attiecīgās lietas prokurore ir atvaļinājumā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Tiesu ziņas