Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No apcietinājuma atbrīvo divus par personu paverdzināšanu un naudas izspiešanu apsūdzētos 6

Zemgales rajona tiesa lēma atbrīvot no apcietinājuma divus apsūdzētos lietā pret personu grupu, kas vairāku gadu garumā nodarbojās ar naudas izspiešanu no personām, kuras galvenokārt no apsūdzētajām personām bija iegādājušās nelikumīgus alkoholiskos dzērienus, aģentūru LETA informēja Jelgavas tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Diviem apsūdzētajiem, kas iepriekš atradušies apcietinājumā, drošības līdzeklis grozīts uz nodošanu policijas uzraudzībā un aizliegumu izbraukt no valsts. Līdz ar to tagad neviens no septiņiem apsūdzētajiem neatrodas apcietinājumā.

Krimināllietas iztiesāšana atlikta uz 29. jūnija pulksten 10, kad turpināsies pierādījumu pārbaude ar liecinieku pratināšanu.

Jau vēstīts, ka iepriekš apsūdzētie savu vainu neatzina.

Personu grupa bez tiesiska pamata pieprasīja cietušajiem, piemēram, atdot tiem pienākošos sociālos pabalstus, algu.

Dažiem cietušajiem tika prasīts atdot ķīlā personai piederošu pasi un bankas maksājumu karti. Cietušie regulāri vesti uz banku, lai tie noņemtu visus savus ienākumus un atdotu tos apsūdzētajiem. Atsevišķos gadījumos apsūdzētie nelikumīgi izmantoja cietušo bankas kartes.

Vairākas cietušās personas tika nolaupītas, lietojot vardarbību un draudus. Personu grupa ilgstoši un vairākkārt atņēma personām iespēju brīvi noteikt savu atrašanās vietu.

Dažiem no cietušajiem izdevās aizmukt no pāridarītājiem, taču apsūdzētie viņus uzmeklēja un atveda atpakaļ uz nekustamo īpašumu Jelgavas novada Līvbērzes pagastā.

Personu grupa izdarīja cilvēku tirdzniecību.

Noziedzīgie nodarījumi īstenoti no 2013. gada līdz 2016. gada jūlija otrajai pusei. Par prettiesiskiem atzīti 33 noziedzīgi nodarījumi. Krimināllietā par cietušām oficiāli atzītas 13 personas. Deviņas personas nevēlējās, lai tās atzīst par cietušām personām.

Aplēsts, ka kopumā cietušajām personām nodarīts mantiskais kaitējums gandrīz 40 000 eiro apmērā.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 6

OPīTIS

Vai "cienījamā" tiesnese var atbildēt,ko tagad līdz tiesai, darīt cietušajiem ? Varbūt viņa uzņēmusies personīgu atbildību par to, ka cietušie netiks vardarbīgi ietekmēti ? KAUNS !

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.17 10:45

Galilejs

Priekš OPĪTIS

1. Mēs vairs neesam apspiestā tauta brīvā zemē.
2. Toreiz, kad bijām apspiesti, nedrīkstēja spekulēt, dzīvot liekēža statusā u.t., jo par šādām lietām bāza čokā. PAR CILVĒKU TIRDZNIECĪBU DZIRDĒJĀM VĒSTURĒ, KAS VERGTURU IEKĀRTAS LAIKĀ, t.i. vairāk kā tūkstotis gadu atpakaļ.
3. Tagad, brīvestības apstākļos, spekulācija skaitās bizness, par nestrādāšanu, t.i, liekēdību tagad maksā pabalstus no to vientiešu nodokļu naudas, kuri strādā un maksā nodokļus. CILVĒKU TIRDZNIECĪBA TAGAD ARĪ IR GODA, SLAVAS UN VARONĪBAS LIETA.

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.17 12:23

Andris

Ko par to saka Caune, viņa saimniecību arī vajadzētu pārbaudīt.

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.18 20:14

jānis

saki vēl ka būt burlakam irgrūti dari kādus burlacismus ko vēlies vienasa un vienīgas tiesu ,atlikšanas, atbrīvošanas līdz klāt jau ir mūžam esošais un gaidītais ,advokāts, kurš savu šefti zin kā nākas un noilgums nosacitais un ja ar to ir pa maz tad nu tak protams ,pēkšņa, un negaidīta ,saslimšana, ar tik ,bīstamu, sērgu ka bez slimnīcas neiztikt cita lieta ja ,milzīgajā, noziegumā tiek pieķerts ,visbīstamākais, no esošajiem-pensionars kurš makšķerēja mailītes ar makšķeri kurai ir uzsieti divi āķi vienlaicīgi un ja vēl izrādas ka tam ,milzu noziedzniekam, vēl zvejošanas licence ir ar notecējušu termiņu tad gan cietums garantēts un protams ka mantas konfiskacija

pirms 9 mēnešiem, 2018.04.22 11:12

Tiesu ziņas