Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noraida psiholoģes prasību par goda aizskaršanu 1

Jelgavas tiesa pilnībā noraidījusi Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes psiholoģes Lilitas Barševskas prasību par godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu pret psiholoģi Andriju Likovu, kura pirms gada ziņoja par vardarbību Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centrā, aģentūru LETA informēja Likova.

Psiholoģe stāstīja, ka tiesa Barševskas prasību noraidījusi pilnībā. Likova uzskata, ka prasība pret viņu bija jāskata atklātā tiesas sēdē, lai ar tās saturu un darbojošos sistēmu varētu iepazīties sabiedrība. Likova ir neizpratnē par Barševskas rīcību, iesniedzot prasību tiesā, jo līdzīgas situācijas varot izskatīt psihologu ētikas komisija.

Jau vēstīts, ka Barševska iesniedza prasību par goda un cieņas aizskarošu ziņu atsaukšanu, kas skatīta slēgtā tiesas sēdē. Viņa savas prasības būtību nekomentēja, skaidrojot, ka to iesniegusi kā privātpersona.

"Nevēlos sniegt nekādus komentārus, ļaujiet man strādāt," aģentūrai LETA pauda Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes psiholoģe.

Saskaņā ar sabiedrisko mediju portāla lsm.lv publicēto, iesniegumos bērnu tiesības sargājošajām iestādēm dokumentēta telefona saruna starp Barševsku un Likovu, kurā Barševska liecinājusi, ka Jelgavas bērnunama audzēkņi pēc palīdzības policijā nevēršoties, jo neviens viņiem neticot. Tagad Sociālo lietu pārvaldes psiholoģe tiesā pieprasa atvainošanos, jo Likova sarunu esot nepareizi interpretējusi.

Tāpat ziņots, ka iepriekš bērnu tiesības sargājošajās iestādēs nonākuši septiņi iesniegumi par dažādiem pārkāpumiem Jelgavas bērnunamā, un saistībā ar notikušo tika sākta izmeklēšana, kuras laikā no amata pienākumu pildīšanas atstādinātas vairākas audzinātājas.

Jelgavas pašvaldībā tika izveidota komisija, kas izvērtēja bērnunama vadītājas Maijas Neilandes atbilstību ieņemamajam amatam. Lai arī pašvaldības komisija secinājusi, ka viņa var turpināt darbu, tomēr Neilande nolēma darbu pamest.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Beidzot...

...tie bērnunama huligāni atrada dzirdīgas ausis, kas tic viņu pasakām. Policija netic, komisija noticēja. Šobrīd tajā iestādē valda īstens bardaks.

pirms 6 mēnešiem, 2018.02.03 16:11

Tiesu ziņas