Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par sievietes notriekšanu uz gājēju pārejas LLU prorektoram piespriež divu gadu cietumsodu 46

Šodien Jelgavas tiesa atzina LLU zinātņu prorektoru Arni Mugurēviču par vainīgu sievietes notriekšanā uz gājēju pārejas un piesprieda viņam divu gadu cietumsodu, aģentūru LETA informēja Jelgavas tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Krimināllieta šodien izskatīta pēc būtības, un pasludināts saīsinātais spriedums.

Tiesa nosprieda Mugurēviču atzīt par vainīgu un sodīt viņu ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz četriem gadiem. Tāpat tiesa piemēroja drošības līdzekli – uzturēšanos noteiktā vietā –, un papildu drošības līdzekli – aizliegumu izbraukt no valsts – un atstāt tos, līdz spriedums stāsies spēkā.

Tāpat tiesa lēma piedzīt no Mugurēviča kompensācijas diviem cietušajiem, katram 10 000 eiro apmērā. Vēl vienam cietušajam kaitējuma kompensāciju tiesa nenoteica.

Jau vēstīts, ka Mugurēvičs tika apsūdzēts par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2013. gada 7. novembrī Jelgavā, Raiņa ielas un Pētera ielas krustojumā, notriekta kāda gājēja, kas guvusi smagas traumas un ievietota reanimācijā, bet vēlāk slimnīcā nomira, un par šo negadījumu Valsts policijā (VP) sākts kriminālprocess, aģentūru LETA informēja VP Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece.

Mugurēvičs, tolaik LLU mācību prorektors, aģentūrai LETA apstiprināja, ka viņš iesaistīts šajā negadījumā un bijis pie automašīnas stūres.

LLU profesors pastāstīja, ka precīzi neatceras negadījuma detaļas, jo braucis saskaņā ar noteikumiem un pirms iebraukšanas krustojumā neesot manījis nevienu gājēju. Viņš minēja, ka viņu apžilbinājušas arī pretī braucošās automašīnas. "Es braucu saskaņā ar noteikumiem, alkoholu nebiju lietojis, ātrums bija mazāks nekā atļautais, arī skatījos, vai nav gājēju, un tiešām nevienu es nemanīju, un man nav ne jausmas, kā uzrādās tā gājēja," skaidroja Mugurēvičs.

Cietušajai tika konstatēts galvaskausa pamatnes lūzums un politrauma, bet vēlāk viņa slimnīcā nomira.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 46

braucējs

Tak tā mirusī gājēja no gaisa uz gājēju pārejas nenokrita.....
Ja jau onkulis nobraucis sievieti uz gājēju pārejas, tad jau vajadzēja sevi par vainīgu atzīt.
Vajadzēja ņemt par advokātu Reču, kurš ar bandītiem māk vienoties un slēdz tur visādus izlīgumus. Tā būtu onka izglābies no cietuma, jo kompensācijas būs jāmaksā tāpat- jau jau vainīgs cilvēka nobraukšanā.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.06 18:49

mhh

Nekas, onka paslimos 2 gadus un būs ok.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.06 19:45

cilvēks

braucējam- Muti pieturētu tu,šmurgulģīmi ar savu blēšanu! Tu arī vel savu dzīves gājumu nezini.... .

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 14:38

Vernons

Es domāju ka auto vadītājs tiks attaisnots. Un tam par pamatu ir "Kriminālprocesa Likuma 377. panta 1. un 2. punkti. Atmetot emocijas un konstatējot faktus tas tā arī notiks!

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.08 17:57

Iedziļinos

2013. gada 7. novembrī Jelgavā, Raiņa ielas un Pētera ielas krustojumā, notriekta kāda gājēja, kas guvusi smagas traumas un tika ievietota reanimācijā, jo cietušajai tika konstatēts galvaskausa pamatnes lūzums un politrauma, un tāpēc viņa slimnīcā nomira.
Mugurēvičs, tolaik LLU mācību prorektors, apstiprināja, ka viņš iesaistīts šajā negadījumā un bijis pie automašīnas stūres, bet precīzi ... neatceras negadījuma detaļas. Pirms iebraukšanas krustojumā neesot manījis nevienu gājēju,,. viņu apžilbinājušas arī pretī braucošās automašīnas. "Es braucu saskaņā ar noteikumiem, alkoholu nebiju lietojis, ātrums bija mazāks(???) nekā atļautais, bet cietušā aizlidoja pa gaisu... un nokītot zemē mediķi konstatēja galvaskausa pamatnes lūzumu un politraumu... Ja būtu bijis mazs ātrums, tad viņa šodien būtu dzīva!

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.06 20:12

nunu

Kur teikts, ka kāds lidoja? Aizej uz traumatoloģiju un pajautā, cik daudz vajag, lai gūtu smagas traumas - reizēm tiešām nevajag daudz, diemžēl. Lai nu kā, bet tukša spriešana tāpat vairs nepadarīs par nebijušu šo negadījumu...

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 07:01

:D

...un man nav ne jausmas, kā uzrādās tā gājēja.... LLU profesors varēja teikt, ka gājēja teleportējās, nebija, nebija, un pēkšņi uzradās...

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.06 21:15

:D

Bet ja nopietni - tā ir riebīga vieta, dažreiz liekas, ka tiešām tie gājēji tur uzrodas no nekurienes.Ar auto velkos parasti tur kā gliemezis...

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.06 21:25

Tas pats Jānis

Ātrums nebija jāpārsniedz, lai piebeigtu gājēju - zinu cilvēku, kas ziemā paslīdot un nokrītot uz ietves ielauza galvaskausu. Gājēju manieres jelgavā ir leģendu vērtas un šķiet, ka viņi jūtas nemirstīgi. Videoreģistrators ir obligāts aprīkojums.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.06 22:05

qwy

ja sētnieki nebūtu tik slinki, uz ietves nebūtu jāpaslīd un jāielauž galvaskauss...

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.08 11:38

Vernons

Interesanti redzēt spiedumu. Šķiet ka tas var būt baltiem diegiem šūts. Tas ir tikai 1. instances spriedums.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.06 22:25

nevainīgais jezuliņš

tak ja nobraucis sievieti uz gājēju pārejas, tad jau vainīgs un to vajadzēja atzīt. - Nenolaidās taču bojāgājusī no zvaigžņotās debess vai netaisīja lēcienu no ielas malas. Tak cilvēka vairs nav....kāds zaudēja sievu, bērni - māti...tikai profesors nevainīgs kā maza bērna asara un jaunava Marija pirms nevainīgās ieņemšanas.

Vai profesoram advokāts tiesā bija un vai tad advokāts nepateica- ka šādā gadījumā vaina ir jāatzīst, jo citādi ieliks ķurmī. kur sēdēsi kā žirafe krātiņā.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.06 22:54

Vernons

Iela nav pietiekami apgaismota! Gājējam bija jābūt vismaz atstarotājiem ap potītēm, vai lukturim rokā! Un pats galvenais gājējam aizliegts iziet uz brauktuves, ja tuvojas transports, bet viņš skrien un izskrien!
Bet "Ceļu satiksmes likuma 19. panta 3. punkts paredz, katram rīkoties TĀ, lai neradītu bīstamu situāciju. Sekas notiesāja, bet cēloni attaisnoja! Gājēja agresīvā rīcība nav ņemta vērā!

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 08:26

,,,

ja pie stūres būtu bijis kāds vienkārš vadītājs, ne prorektors Mugurēvics, tu Vernon dziedātu pavisam citu operu.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 08:39

Vernons

Ieteikums katram zināt no galvas CSL 19. panta 1., 3. un 4. punktus! Tiesības un pienākumi!

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 08:57

braucēja un gājēja

kādā sakarībā gājējs uz gājēju pārejas ir agresīvs. Tur jau tā lieta, ka sēžot pie stūres ir jābūt ļoti uzmanīgam, jo gājējam uz pārejas vienmēr būs taisnība. Mans braukšanas instruktors vienmēr uzsvēra, ka gājējs jāgaida arī tad, ja tas tikai gatavojās doties pārejas virzienā. Aiz bleķiem, kuri var nogalināt, jāsēž cilvēkam, kurš spēj domāt un paredzēt. Šajā gadījumā, diemžēl, tā nebija

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 09:08

Vernons

Izcila domāšana! Spilgts piemērs dubultai morālei. CSN ir spēka katram otram, trešajam, bet ne katram.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 09:26

asdfgh

braucejai un gajejai:

un uz kapakmenja varees rakstiit: vinsh bija gaajejjs un vinjam bija taismniiba..... domaat pashiem arii vajag.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 13:33

liinux

Bet tā tak ir ļoti labi pārredzama gājēju pāreja. Braucu tur ļoti bieži!

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.06 22:52

ita - arī autobraucēja

katru reizi, kad tuvojos gājēju pārejai braucu uzmanīgi, jo tiešām nevar zināt, kad un no kurienes tas gājējs uzradīsies. Bet šajā gadījumā, ja cilvēks tika sabraukts uz gājēju pārejas, tad vienīgais, ko vajadzēja darīt ir atzīt savu vainu un visiem līdzekļiem palīdzēt bojāgājušās ģimenei (es domāju gan morāli, gan materiāli), kā tas ir daudzreiz bijis. Vai cien. Mugureviča kungs tā darīja? Varbūt tad arī tiesas spriedums nebūtu tik salīdzinoši bargs

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 08:41

Urmass

2 gadi meķī jau nemaz bargs spriedums. Cits dabon ceineri valsts maizē un priecājas ! Nekas, cietumā viņu pāraudzinās un pēc 2 gadi iznāks pavisam cits cilvēks- vairs nebrauks sievietes nost uz gājēju pārejām !

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 08:47

Gājējs

Izskatās, ka viņš pat atvainojies nav.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 16:22

asdfghh

tu ir klasiskaa probleema - auto novietoti ielas malaa p;aaredzamiiba normaala nav, vot i speelee loteriju - buus vai nebuus. un peec pieredzes - gaajeeji reizeem meedz uzrasties no zila gaisa, iipashi nedomaajot izskriet priekshaaa.
Tagad peec rekonstrukcijas atveertais akadeemijas ielas posms ar auto staavvietaam ielas malaa ir tieshi taads pats - tie auto, kuri novietoti pirms gaajeeju paarejas, aizsedz saktu uz paareju un tu neredzi vai tur kaads pasnaavnieks nav sagatavojies lecienam uz paareju... shito vajadzeetu paardomaat un veikt uzlabojumus...ja to kabatu nedaudz nolikvideetu, tad viss buutu kaa ieprieksh.....un tikai nevajag likt luksoforu !!!!

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 10:32

nu nu

Nevienam autovadītājam NAV jāspēlē loterija. Par piebremzēšanu neesi dzirdējis? Es apbrīnoju tos autovadītājus, kas aiztraucas pāri nepārredzamām pārejām, kur gar malu ir auto un nevar redzēt, vai tur kāds bērns nenāk.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 15:57

andris

Vispār jau īsti nav skaidrs -kaut kādas naudas piesprieda ,bet viņam tak ir octa un tā sedz visas izmaksas,tā paredz eiropa un lielās cenas pa polisi. Domāju ka tiesa kā vienmēr barga pirmā spriedumā un galā čušs vien sanāk.Vernons raksta pareizi ,labs advokāts sabērzīs to lietu putekļos.Man liekas ka normāls cilvēks nav jāsēdina cietumā pie bandītiem un labāk lai viņš māca studentus ,nekā slauka kaut kur ielu.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 11:18

,,,

būtu caunveidīgs,tuvāk silei,būtu maigāks sods,jebšu maldos...

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 13:21

Gājējs

Līdzīga traģēdija varēja atgadīties arī ar maniem bērniem un sievu, kad viņi Ozolniekos šķērsoja gājēju pāreju (ar daudz atstarojošajiem elementiem, vakarā, bet ne tumsā). Kaut arī no vienas puses braucošie auto jau bija apstājušies, un sieva ar bērniem sāka šķērsot ceļu, no otras puses braucošais Jāzeps Kivlenieks (bijušās Lauktehnikas vadītājs) ar VW Passat ar numuru JA7128 pat nepiebremzēja un pārbrauca pāri gājēju pārejai, it kā tur neviens nebūtu bijis!!! Par laimi, sieva bērnus pasvieda atpakaļ, jo citādi iznākums būtu bijis 100 letāls. Un attālums, apgaisojums un viss pārējais bija vairāk nekā pietiekams, lai saskatītu gājējus laicīgi! Šoks nenormālākais, jo uz ceļa atradās arī 2 mazuļi. Vairāki mēneši jau pagājuši, bet bērniem kopš tā laika ir paniskas bailes no braucamās daļas šķērsošanas. Jāzeps Kivlenieks, protams, pat neuzskatīja par vajadzīgu sazināties ar mums un jelkā palīdzēt bērniem tikt galā ar psiholoģisko traumu! Kaut arī policija pēc tam apmeklēja viņu.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 11:36

Viedoklis

Šķiet, ka būtu jāierobežo, līdz kuram vecumam ļaut braukt ar auto vai vismaz daudz stingrāk izvērtēt viņu spēju vadīt auto, ņemot vērā veselības stāvokli, jo večukiem jau nav ne reakcijas, ne redzes labas. Daudziem vispār ir acu saslimšanas, pie kurām redzesloks ir šaurs kā tunelī, tāpēc pa malām notiekošo nemaz neredz un to, ka uz gājēju pārejas uzkāpis gājējs arī neredz.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 11:40

asdfgh

vissuudiigaak gaajeeji redzami tieshi kreeslaa...... normaalaa tumsaa ir labaak.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 13:41

Vernons

Šeit ir reāla iespēja "apgaismot" mani un man līdzīgos, kopš kura brīža gājējam uz neregulējamas gājēju pārejas ir priekšroka! Un kopš kura brīža gājējam nav jādara viss iespējamais, lai būtu pamanāms?

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 13:52

Tas pats Jānis

Ozolniekos vispār šķiet ka cauri brauc aklie - tur nekad un nevienu nelaiž pāri gājēju pārejai. Visi steidzās savās svarīgākajās darīšanās uz Rīgu vai mājās uz RAFa daudzdzīvoklenēm...

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 15:29

Vernonam

Gājējam priekšroka uz gājēju pārejas nav, tas nozīmē, ka viņš nedrīkst pēkšņi izlēkt uz gājēju pārejas, pirms tam nepārliecinājies, vai auto paspēs viņu pamanīt un apstāties. Bet viņš DRĪKST šķērsot brauktuvi pa neregulējamu gājēju pāreju!
Neaizmirsti, ka bez tiesībām un pienākumiem, kas uzskaitīti Ceļu satiksmes likumā, ir arī Ceļu satiksmies noteikumi, kuros ir skaidri pateikts "Transportlīdzekļa vadītājam, tuvojoties neregulējamai gājēju pārejai, jāsamazina braukšanas ātrums vai jāaptur transportlīdzeklis pirms gājēju pārejas, lai dotu ceļu gājējiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju vai iziet uz tās, kā arī velosipēdu vadītājiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju vai izbrauc uz tās, ja tie varētu tikt traucēti vai apdraudēti." Āmen

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 15:53

ribo

diemžēl Ozolniekos tās gājēju pārejas ir pārāk tumšas....Varēja jau ielikt normālas LED lampas, bet ozo elektriķim tās nepatīkot...

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 16:06

asdfgh

tam pasham jaanim: tikai nevajag irst, es regulaari tur braukaaju, gaajeejus laizhpraktiski vienmer. ir reizes ka gaajeejs pats staav 2 m no paarejas un hui sapratiisi vai vinsh gatavojas iet paari vai vnk urbina degunu....

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 21:01

J.Kapčukas

Priekš Gājējs.
Tad, vecīt, tev to Jezupu Kuilenieku vajadzētu satikt un viņam izteikt "pateicību", sadzenot zobus rīklē vai to atbrīvojot no kādas no acīm. Citas iespējas nav, jo, ja arī šādi kuilenieki kādu sabrauc vai nosit, ja arī tos gatavojas tiesāt, tad slimošanas rezultātā, kad slimo paši vainīgie, tad viņu advokāti, līdz beidzot - pat tiesneši, vienas paaudzes laikā nemaz šie vainīgie netiek pie cietuma. Tā kā vainīgie - JĀTIESĀ PAŠIEM cietušajiem, viņu radiniekiem vai draugiem.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 12:43

Vernons

Saeima ir pieņēmusi un Valsts prezidents izsludina šādu likumu:
Ceļu satiksmes likums
19.pants. Ceļu satiksmes dalībnieku vispārīgie pienākumi un tiesības
(3) Ceļu satiksmes dalībniekiem un citām personām jārīkojas tā, lai neradītu satiksmei bīstamas vai satiksmi traucējošas situācijas un nenodarītu zaudējumus.
CSN 100. Ja izveidojas ceļu satiksmei bīstami šķēršļi vai citas briesmas, kuras transportlīdzekļa vadītājs spēj pamanīt, viņam jāsamazina braukšanas ātrums vai pilnīgi jāaptur transportlīdzeklis, vai, neradot bīstamību citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, šķērslis jāapbrauc.
Ja kāds uzskata ka apgaismojums uz mūsu ielām un ceļiem ir pietiekams, tad gauži maldās.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 14:14

jautājums

VAI VERNONA STULBIE TEKSTI ATGRIEZĪS CILVĒKAM DZĪVĪBU ???

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 15:54

Gājējs

Vispār jau konkrēti Ozolniekos gājēju pārejas ir atsevišķu apgaismojumu. Un tajā nelaimīgajā situācijā, kad Kivlenieks gandrīz notrieca manus bērnus un sievu, viņiem bija daudz atstarojošu elementu, kas iestrādāti apģērbā un mugursomās (par to pārliecinājās arī policijas ekipāža, kas ieradās uz notikuma vietu). Turklāt no Jelgavas puses braucošie auto bija apstājušies un tikai tad bērni ar sievu sāka šķērsot ceļu (no Jelgavas puses braucošie bija joslā, kur viņi uzsāka pāriet gājēju pāreju). Kivlenieks tajā brīdī vēl tikai brauca lejā no Iecavas tilta. Tajā gājēju pārejas vietā ir apmēram 4 joslas, līdz ar to ir, ko iet pāri ceļam, it sevišķi 3-gadniekam. Kad viņi bija pāreja vidū, sieva pamanīja, ka Kivlenieks pat nesamazina ātrumu un triecas tieši virsū. Pat tieši aiz viņa braucošais auto apstājās, kad bērni ar mammu kliegdami centās nepakļūt zem Kivlenieka auto. Šajā situācijā viņam nav nekāda attaisnojuma, tikai cerība, ka dzīve viņam atspēlēsies, jo pat visi liecinieki, visi šoferi, kas bija apstājušies pie gājēju pārejas, bija tādā pašā šokā kā gandrīz notriektie gājēji! Bērniem vēl joprojām ir psiholoģiska trauma, sākumā pat naktīs murgoja...

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 16:19

NU NU

Kad BEITANAM bus spriedums un cik vinam jasez.........

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 12:57

Vernons

Attaisnoja!

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 13:48

Tas pats Jānis

Skaidri iezīmējas Jelgavnieku sajēga un principiālisms...
Nu un ir tāds vecs teiciens:
Gājēj, mirstot uz gājēju pārejas atceries - tev bija taisnība!

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 15:27

Gājējs

Iezīmējas tikai tas, ka autovadītāji vēl joprojām neredz uz ceļa notiekošo un tuvojoties gājēju pārejām ātrumu nesamazina, tāpēc, lai izbēgtu tādas traģēdijas kā ar šīs sievietes nogalināšanu, VAJAG kārtējos luksoforus. Lai kā jūs pēc tam kliegtu, ka izkropļo satiksmi. Paši braucēji arī kropļo. Citādi miera nebūs un ik pa laikam kas tāds atkal notiks.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 16:32

A.

TE NAV KO PĀRGUDRI MULDĒT- ŠĀDA NELAIME MŪS VISUS VAR SKĀRT,GAN KĀ ŠOFERUS,GAN KĀ GĀJĒJUS ! NO ŠĀDAS NELAIMES NEVIENS NAV PASARGĀTS! JĀUZMANĀS IR VISIEM,IT ĪPAŠI GĀJĒJIEM - PRIEKŠROKA NEKO NEDOD-LĪDZ PAŠI NĒESAT PĀRLIECINĀJUŠIES,KA JŪS TIEŠĀM REDZ UN PALAIDĪS!

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 16:51

Tas pats Jānis

Bulšits!
No šādas nelaimes šoferi var pasargāt videoreģistrators.
Gājēju varētu pasargāt acu atvēršana un smadzeņu ieslēgšana, bet bez tā - dabiskā atlase.
Kājāmgājēji-dīvānnieki-mīnusotāji - ejiet piesmejiet sevi!

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 19:38

Vernons

Tie kas brauc uz un no Rīgas var pārliecināties kā izskatās pietiekami izgaismots ceļa posms no Skuju skolas līdz Dalbei un pie Dalbes! Visur citur šis apgaismojums ir nepietiekams. Atbilstoši tam jābūt aprīkotam katram gājējam. Secinājumus izdariet katrs pats.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.08 10:47

Tiesu ziņas