Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētais LDz meistars gatavos papildu jautājumus lieciniekam 5

Uz nākamo tiesas sēdi par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētā AS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) ceļu meistara Aleksandra Krasnopjorova lietu apsūdzētais plāno sagatavot papildu jautājumus lieciniekam, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Šodien tiesas sēdē turpinājusies pierādījumu pārbaude – liecinieku pratināšana. Taču lietas iztiesāšana atlikta pēc apsūdzētā lūguma, lai sagatavotu papildu jautājumus lieciniekam.

Nākamā tiesas sēde notiks 13. novembrī pulksten 10.

Jau vēstīts, ka lieta tiek skatīta slēgtās tiesas sēdēs, jo prokurore Zinta Meija izteica lūgumu uz tiesas sēdi kā liecinieku aicināt Drošības policijas darbinieku. Prokurore pauda, ka policista identitāte nav izpaužama, tāpēc viņa nopratināšanai varētu nodrošināt videokonferenci. Ņemot vērā, ka gan Drošības policijas darbinieka paustais, gan cita informācija, kas var izskanēt tiesas sēdē, var saturēt datus, kas aizskar Latvijas valsts intereses un nav izpaužami, lietas izskatīšanu nolemts turpināt aiz slēgtām durvīm.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, laikā no 2015. gada 21. oktobra līdz 2016. gada 23. septembrim apsūdzētais, būdams LDz darbinieks, Jelgavas dzelzceļa stacijas sliežu ceļu atbildības teritorijā regulāri, sistēmiski un mērķtiecīgi nodarbojās ar neizpaužamu militāra rakstura ziņu un komercnoslēpumu nelikumīgu vākšanu Krievijas uzdevumā, pēc kā iegūto informāciju nodeva Krievijā esošai kontaktpersonai.

Apsūdzētais, pārfilmējot no LDz videonovērošanas sistēmām tiešsaistes režīmā un video arhīviem, nelikumīgi ieguva ziņas par NATO militārās tehnikas pārvietošanos Latvijas teritorijā, norādīja Sutugina.

Nelikumīgi vākto, iegūto un pavairoto informāciju un neizpaužamās ziņas, apsūdzētais elektroniskā formātā nosūtīja Krievijā esošai kontaktpersonai, kas pārstāvēja un darbojās Krievijas interesēs.

Apsūdzētais bija iegādājies un savā darba vietā – LDz piederošās nedzīvojamās ēkas kabinetā –, apzinoties, ka viņam nav attiecīgas atļaujas, nelikumīgi glabāja rūpnieciski izgatavotu rokas granātu sprādziena imitācijas uzspridzinātāja imitācijas daļu. Tā ir pieskaitāma pie militārās pirotehnikas un satur rūpnieciski izgatavotu svaidošo sprāgstvielu – dūmu pulveri 2,7 gramu apmērā.

Apsūdzētā persona joprojām atrodas apcietinājumā. Viņam draud brīvības atņemšana līdz desmit gadiem.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 5

māksla

Vai tad LDz Jelgavā neapkalpo Krievijas pilsoņi? Atveriet acis- krievijas karogu simbolizējoši elementi, kolorado lentas, ВДВ karogi, banketi uz 9.maija svētkiem, izbraukumi uz militārām "spēlēm"...

pirms 11 mēnešiem, 2017.10.13 13:21

opis

mjā māksla ir caur stulbumā savilktu muti pļūtīt ja ir māksla ta tā ir dižena varena māksla

pirms 11 mēnešiem, 2017.10.14 08:20

Vāgners

Tā taču visīstākā iztiesāšanas novilcināšana! Tiesājamam, redz, esot jāizdomā, vai vēl kaut ko pajautāt lieciniekam, un ja pajautāt, tad ko īsti. Un tiesa tam piekrīt!!! Kaut kāds stulbums...

pirms 11 mēnešiem, 2017.10.15 19:32

Tiesu ziņas