Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasūtījuma slepkavībā piespriež piecpadsmit gadu cietumsodu 8

Piecpadsmit gadu cietumsodu piektdien Jelgavas tiesa piesprieda 1983. gadā dzimušajam Oļegam Kļimanovam, kurš tika apsūdzēts jelgavnieka Armanda Kolča slepkavībā, kas pastrādāta 2015. gada 7. decembra rītā Satiksmes ielas daudzdzīvokļu nama pagalmā. Slepkava uz upuri raidīja septiņus šāvienus no pistoles. Pievienojot klāt vienu Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas spriedumu un vienu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu saistībā ar O.Kļimanova agrāk izdarītajiem mantiskajiem noziegumiem, kopējais brīvības atņemšanas laiks viņam tika noteikts 16 gadi un seši mēneši.

Pēdējā vārdā O.Kļimanovs atkārtoti apgalvoja, ka ir nevainīgs, un lūdza sevi attaisnot. To viņš pamatoja, sakot, ka, pirmkārt, nav bijis pazīstams ar noslepkavoto, otrkārt, nav saņēmis naudu, telefona īsziņas no slepkavības pasūtītājiem, treškārt, viņš nav dienējis armijā un neprotot rīkoties ar ieroci. Taisnojoties O.Kļimanovs vēl minēja, ka šaujampulvera pēdas, kas tika atrastas viņa jakā, varēja tur gadīties tāpēc, ka jaku viņš pircis lietoto preču veikalā. O.Kļimanovs teica, ka viņa DNS daļu atklāšana nozieguma vietā arī var būt sagadīšanās vai arī tas tika izdarīts speciāli, lai kāds viņam uzveltu vainu slepkavībā.

O.Kļimanovs minēja arī to, ka viņa sākotnējā atzīšanās slepkavības izdarīšanā nav bijusi patiesa, jo viņš ir ticis fiziski ietekmēts. No agrāk publicētā zināms, ka O.Kļimanovs, atradoties policijas izolatora kamerā, citam ieslodzītajam bija stāstījis, ka ir izdarījis šo noziegumu, taču nevienam viņš neatklāja slepkavības pasūtītāju. Viņš tika teicis, ka neatceras, kā nokļuvis nozieguma vietā, jo bijis sazāļots ar narkotikām.

Par vainu pastiprinošu apstākli tiesa atzina to, ka slepkavība izdarīta mantkārīgā nolūkā. Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka par nozieguma izdarīšanu O.Kļimanovam bija solīta samaksa 5000 eiro apmērā.

O.Kļimanova pēdējā vārdā teiktais, ka viņš paļaujas uz tiesas godprātību un Dievu un ka viņš vēlas atgriezties pie savas ģimenes, ko mīl, noziegumā cietušo rindās izsauca ironisku smīnu.

Jāpiebilst, ka prokurors Pāvels Sondors apsūdzētajam prasīja piespriest divdesmit gadu cietumsodu. Izmeklēšanā iegūtos pierādījumus tiesa nolēma iznīcināt.

Tiesas spriedumu, ja tas noteiktajā termiņā tiks pieprasīts izvērstā veidā, iespējams pārsūdzēt.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 8

jelgavnieks

kā savlaik slepkavnieku Ansi Kaupēnu vajadzēja nozūmēt kā slepkavības pasūtītāju tā izpildītāju nekādu pārsūdzēšanu uzreiz pēc sprieduma to izpildīd

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.12 07:50

Kārlis

Tad jau nemaz ne ar ko neatšķiries no tā Oļega!

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.12 17:23

hue

&****uot;Izmeklēšanā iegūtos pierādījumus tiesa nolēma iznīcināt.&****uot;
Kas par desām?

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.12 08:27

Kārlis

Tas, kurš baros viņu tagad 15 gadus.

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.12 17:20

Narkotiku lietošana

ir vainu pastiprinošais apstāklis. Vajadzēja mūža ieslodzījumu piespriest. Citādi visādas amnestijas pēc laika, un atkal šis pa pilsētu klaiņos &****uot;sazāļots&****uot; nabadziņš, bez vainas vainīgais...

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.13 11:38

Pokemons

Maz piešķīra kretīnam,tādiem kroplīšiem vieta psihenē līdz mūža galam...

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.13 11:59

opis

psihenē jāārstē patiesi slimi cilvēciņi šitādi izvirtuļi ir jākastrē vecu celtnieku vagoniņu nogādāt vistālākajā purva malā vai salā tur vellus iespundēt un lai tup tur līdz.......

pirms mēneša, 2018.05.23 13:45

Tiesu ziņas