Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesa samazina sodu lietā par Jelgavas slimnīcas vadītāja Ķipura izmaksātajām prēmijām 8

Rīgas apgabaltiesa daļēji atcēlusi Jelgavas tiesas 2015. gada spriedumu, kurā Jelgavas slimnīcas tā laika valdes loceklis Andris Ķipurs atzīts par vainīgu dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, kā arī samazinājusi viņam piespriesto sodu no piecām minimālajām mēnešalgām līdz četrām, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas apgabaltiesā.

Rīgas apgabaltiesa atzina Ķipuru par vainīgu dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, taču piešķīra viņam mazāku sodu, jo nebija ievērots saprātīgs lietas izskatīšanas termiņš.

Spriedumu varēs pārsūdzēt desmit dienu laikā pēc 7. maija, kad noteikts pilnā sprieduma pieejamības datums.

Kā ziņots, 2015. gada 2. martā tiesa Ķipuru atzina par vainīgu viņam celtajā apsūdzībā un sodīja ar naudas sodu piecu minimālo mēnešalgu jeb 1800 eiro apmērā. Tiesa Ķipuram nepiemēroja papildsodu, kā arī atcēla noteikto drošības līdzekli: aizliegumu ieņemt slimnīcas valdes locekļa amatu.

Ķipurs pēdējā vārdā neatzina vainu un pauda, ka prēmijas izmaksājis savu darbinieku labā, lai viņiem atlīdzinātu par smagu darbu, uzskatīdams, ka viņu darbs nav bijis pietekami atlīdzināts. "Neesmu darījis neko tādu, kas kaitētu valsts pārvaldei, vēl jo vairāk – mantkārīgos un savtīgos nolūkos, kā man to cenšas inkriminēt," pauda Ķipurs. Iepriekš tiesā izskanēja informācija, ka, organizējot prēmiju izmaksas slimnīcas darbiniekiem, pats sev viņš prēmiju nebija piešķīris.

Ķipuram tika celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 318. panta 2. daļas – par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm un ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, aģentūru LETA iepriekš informēja Zemgales tiesu apgabala virsprokurors Dainis Mālmanis.

Likumā par šādu noziegumu paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Ķipurs sarunā ar aģentūru LETA iepriekš pauda viedokli, ka celtā apsūdzība ir pret viņu realizēta vajāšana.

Pēc Ķipura teiktā, process saistīts ar Valsts kontroles veikto atzinumu par 2011. un 2012. gadu. Prokuratūra uzdeva Jelgavas domei veikt auditu slimnīcā par 2010. gadu, kur tika atklāts, ka minētā gada beigās no uzņēmuma peļņas, kas nav valsts budžeta līdzekļi, visiem darbiniekiem, izņemot Ķipuru, tika izmaksāta prēmija algas apmērā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Kaut kāds murgs...

Tas tiesam ir iespejams tikai Latvija. Cilveks atzits par vainīgu dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantosana un turpina ienemt vadosos amatus. Starp citu ari sev būdu uzcelis neslikta vieta. Nu kur vēl mes ejam...

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.24 22:20

manadoma

Viņš tak nelika sev kabatā. Nevainīgs.
Ar "dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantosana" - pie Zibertes. Kad beidzot tiks sav a vietā ####?

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.25 14:41

O,jā.

Ķipurs ir pats nevainīgākais cilvēks,arī pēc daudzajām tiesvedībām.Spēcīga aizmugure,pat tiesai ir jāmīkstina sodi.

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.25 17:37

dr. Manteifels

Zuperkolosāli! Tad kukuļa ņemšana, kā sakarā tiesā un nevar (negrib) vairāku gadu garumā notiesāt.Dakters neņem ne galvā, ne arī starp kājām to tiesvedību, aizņem amatvietu, saņem algu vismaz 5-7, ja ne 10 reizes lielāku kā pienāktos un pie visas šīs šļuras vēl prēmijas izmaksā !!!!!
Taisnība ir Kaut kāds murgs... rakstītājam, jo šāds ārprāta vājprāts tik tiešām ir iespējams tādā "izstrādājumā", ko dēvē par valsti.

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.25 19:13

jelgavnieks

ko tu vari žvankstēt manteifel ne manteifels tu esi bet fufels liec mieru cienijamam dakterim Ķipura kungam kā viņš tevi neaiztiek ja tava ,pendele, ir uz pussešiem tad tur nau vainīgs Ķipurs pašam mazāk pa točkām vajadzēj vazaties un spirteli ar kuru mazgā miroņus strēbt skaidrs tev žūpas mūli

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.27 09:15

jelgavnieks

par to Kipuram vajadzeja ordeni pieskirt,laikakad medicinas darbinieki sanema santimus,pats sev vins nema neko!

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.27 17:25

priekš to > jelgavnieks

Ne par velti vecos laikos esot teikuši - Nu tas taču jelgavnieks! Tas nozīmē to, ka tāds pamuļķītis. Tad, jelgavniek, vai tava pierīte spēj saprast to, ka vajadzētu baidīties saņemt gandrīz vai 10 (Desmit) kārtīgas algas nekā pienāktos?

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.13 17:47

Tiesu ziņas