Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz nākamo tiesas sēdi par pasūtījuma slepkavību aicinās lieciniekus 7

Jelgavas tiesa, aprīlī turpinot izskatīt krimināllietu, kurā 1983. gadā dzimušais Oļegs Kļimanovs apsūdzēts par personas slepkavību, piekrītot par to saņemt samaksu 5000 eiro apmērā, uz tiesas sēdi aicinās lieciniekus, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Viņa skaidroja, ka krimināllietu tiesa turpinās skatīt 21. aprīlī pulksten 10, tāpat sēdei rezervēts 11. maijs. Uz šo sēdi tiks aicināti liecinieki.

Jau vēstīts, ka bojāgājušā sieva pieteikusi kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 eiro, kā arī materiālo kompensāciju par bēru izdevumiem 1920 eiro apmērā. Mirušā tēvs sākotnēji bija pieteicis kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 eiro, kuras apmēru tiesas sēdē mainīja uz 50 000 eiro.

Kā ziņots, 2015. gada 7. decembrī ap pulksten 7 Satiksmes ielā, Jelgavā, ar vairākiem šāvieniem sašauts 40 gadus vecs vīrietis, kurš vēlāk no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā mira.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais saticies ar pirmstiesas procesā nenoskaidrotām personām. Kopīgas alkohola un narkotiku lietošanas laikā pirmstiesas procesa nenoskaidrota persona piedāvāja apsūdzētajam izdarīt personas slepkavību, lietojot šaujamieroci, apsolot par to samaksāt 5000 eiro. Vīrietis piekrita.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe, pēc pirmstiesas procesa nenoskaidrotas personas norādēm apsūdzētais agrā rīta stundā ar līdzi paņemto šaujamieroci devās uz dzīvojamās mājas pagalmu, kur gaidīja, kamēr no kāpņu telpas iznāks cietušais.

Atrodoties narkotiku un alkohola ietekmē un darbojoties mantkārīgā nolūkā, apsūdzētais no šaujamieroča izdarīja sešus mērķtiecīgus šāvienus cietušā ķermenī, un pēc tam no notikuma vietas aizskrēja.

Ar savām darbībām apsūdzētais izdarīja noziegumu, kas minēts Krimināllikuma 117. panta 3. un 9. punktā. Viņš saukts pie kriminālatbildības arī par to, ka iegādājās, glabāja un nēsāja šaujamieroci un šaujamieroča munīciju bez attiecīgas atļaujas.

Apsūdzētais savu vainu neatzina.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 7

zina

Šitādus Jelgavas tiesa attaisno. Kā vainu mīkstinoši apstākļi tiek noteikti psihotropo vielu iedarbība, pirmais pārkāpums, iepriekš nav sodīts un tiek sveikā cauri ar nosacītu sodu. Kam tāda tiesa vajadzīga, lai tikai pazemotu cietušos un tiesneši, prokurori, advokāti labi nopelnītu no 10- 50 eiro stundā.

pirms gada, 2017.02.28 11:21

mii

Vispār jau no Kriminālprocesa likuma izriet, ka reibums (alkohola vai narkotisko vielu) ir atbildību PASTIPRINOŠS apstāklis. Nerunā, ja nezini!

pirms gada, 2017.03.02 23:46

jelgavnieks

kas pasaulē var būt zemiskāks pa slepkavību un vēl pasūtijuma tikai viszemiskākais radijuyms spēj pasūtīt ko tādu pa veicēju labāk nerunāt nau likumu domāju ka ļoti daudzi man piekristu ja šādus izdzimteņus pasūtītāju izpildītāju pēc pavisam īsas 5 minūšu tiesas uz momentu vestu uz to vietu kur viņus pašus iznīcinātu un kremētu lai ne smakas ne kapa vietas šiem sumpurņiem nepaliktu bij kādreiz -un tukša vieta viss

pirms gada, 2017.03.02 07:57

?

Vai tiešām tik sarežģīti likvidēt alkoholismu un narkomāniju? Cik lietotāji postu un ciešanas nenodara apkārtējiem divkājiem un četrkājiem.

pirms gada, 2017.03.06 17:33

jelgavniekam

Mans uzskats ir otrāds. Ko tad citu var izdarīt, ja kāds dienām, nedēļām vai pat gadiem ilgi ālējas daudzdzīvokļu mājā vai viņa kaķi apčurā visu kāpņu telpu, vai dzīvoklī suns (suņi) rej dienu un nakti, vai viņa ģimene pa dzīvokli staigā kā pa ganībām un krūzi uz galda noliek ar tādu sparu it kā govijs ūdens spaini ganībās priekšā noliktu, vai troksnis šāda cilvēka ģimenē ir tāds it kā malku skaldītu, lai gan ir centrālā apkure? Ja ir nauda, tad nepanesamo dzīvi var uzlabot šādā veidā, bet, ja naudas nav, var pats riskēt, bet ja bailes riskēt, tad jāsamierinās un jāmokās līdz brīdim, kamēr pats nomirsi vai dabīgā nāvē nomirs dauzoņa.

pirms gada, 2017.04.30 11:58

asdfgh

jaa, apshaut visas kakju vecenes...

pirms gada, 2017.05.10 12:27

jelgavnieks

lūk jums izdaudzinātās ,cilvēktiesību, jaunās morāles Ziedkalnes izvirtulis protams ka nevainīgs pasūtijuma slepkavības tiesas tiek atliktas kaut kādu mistisku liecinieku meklēšana un tas vis kā ierasts beigsies ar kārtējiem nosacītajiem vai noilgumiem jo nevar tak tik ilgi teju ,nevainīgus, izvirtuļus slepkavniekus mocīt jo ir tak galu galā cilvēktiesību joma kura ļoti ,rūpīgi, izpētīs šos ,sīkos, pārkāpumiņus un protams ka izvirtruļi slepkavnieki tiks cauri sausām ādām - nu tas viss turpināsies līdz savam laikam cilvēku atmiņās tās visas visatļautības nogulsnējas un tad notiek tas kas jau vairākārt vēsturē ir noticis.......

pirms gada, 2017.10.07 08:30

Tiesu ziņas