Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VUGD un namu apsaimniekotāja strīdu par pārvietošanos zālienā apelācijas instance skatīs februārī 3

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) strīdu par pārvietošanos pa zālienu glābšanas darbu laikā Jelgavā apelācijas instance skatīs februārī, aģentūru LETA informēja Administratīvās apgabaltiesas pārstāvis Sandis Zellis.

Apgabaltiesā saņemtas JNĪP un VUGD apelācijas sūdzības par Administratīvās rajona tiesas 2017. gada 24. augusta spriedumu, un ierosināta apelācijas tiesvedība, skaidroja Zellis. Apelācijas sūdzību izskatīšana noteikta uz 2018. gada 7. februāri.

Tiesu informatīvā portāla informācija liecina, ka lietu rakstveida procesā skatīs tiesnese Ilze Amona.

Jau vēstīts, ka gan VUGD, gan JNĪP pārsūdzējuši Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu nama spriedumu, ar kuru par prettiesisku atzīta dienesta faktiskā rīcība, glābšanas darbu laikā ar specializēto transportlīdzekli pārvietojoties pa zaļo zonu pie mājas Jelgavā.

Tiesa atzinusi, ka, veicot glābšanas darbus Asteru ielā 16, Jelgavā, nepastāvēja tiesību normās noteiktie priekšnosacījumi, pamatojoties uz kuriem VUGD amatpersonas bija tiesiskas pārvietoties pa zaļo zonu pie daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, tajā skaitā pa betona plāksnēm izlikto gājējiem paredzēto celiņu, liecina anonimizēts tiesas spriedums. Glābšanas darbi pie mājas norisinājās 2016. gada 25. aprīlī, kad VUGD bija jānodrošina mediķiem iespēja iekļūt kādā no nama dzīvokļiem.

Tāpat ziņots, ka tiesnesis Aldis Vīksne lēmis daļēji apmierināt JNĪP pieteikumu pret VUGD, atzīstot par prettiesisku dienesta faktisko rīcību, glābšanas darbu laikā pārvietojoties ar specializēto transportlīdzekli pa zaļo zonu pie mājas Asteru ielā 16, Jelgavā, tajā skaitā pa betona plāksnēm izlikto gājējiem paredzēto celiņu.

Tiesa lēma neapmierināt JNĪP pieteikumu daļā par 629 eiro zaudējumu atlīdzināšanu par sabojāto aizsargapmali, gājēju celiņu un zaļo zonu.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Ilze Dāme-Birziņa uzsvēra, ka minētajā gadījumā dienesta darbinieki veica glābšanas darbus un rīkojās saskaņā ar normatīvajiem aktiem.


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Eva

Šim namsaimniekam, kādu ugunsnelaimi piedzīvojot, ūdeni pienesīs ar spaiņiem. Lai nesabojātu glauno angļu mauriņu.

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.06 21:06

Eds

kad degs namuparvaldniekam māja ,ko tad viņš teiks

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.07 11:23

eu

jūs nīperi esat tik daudz tos celiņus sajājuši liekot sētniekiem gar tp celiņa apmali rakt grāvīšus , šausmas .

pirms 12 mēnešiem, 2017.12.08 05:29

Tiesu ziņas