Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērzes pagastā deg ēkas

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 11. jūnija plkst. 6.30 līdz 13. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 131 izsaukumu – 46 uz ugunsgrēku dzēšanu un 76 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Naktī uz pirmdienu plkst. 00.20 VUGD saņēma izsaukumu uz Dobeles novada Bērzes pagastu, kur dega divas ēkas. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg saimniecības ēka 128 kvadrātmetru platībā un koka šķūnis 30 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt blakus esošo dzīvojamo māju. Plkst. 5.12 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 2.50 tika saņemts izsaukums uz Zilupes ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies šķūņa ēkā. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties, konstatēts, ka 120 kvadrātmetru platībā deg šķūnis un 100 kvadrātmetru platībā neapsaimniekotas mājas siena. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 6.04.

Šonakt ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Burtnieku novada Valmieras pagastu palīgā cilvēkam, kura apģērbs bija aizdedzies. Pirms VUGD ierašanās iedzīvotāji pašu spēkiem liesmas apdzēsa, un ugunsdzēsēji glābēji cietušo nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Līdztekus brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst ugunsgrēkus, kuros dega atkritumi, sausā zāle, sadzīves mantas, kūdra, divi elektrības stabi, koka dobums, sausā tualete, piecas vieglās automašīnas, dārza māja, pirts, angāra ēka, dzīvojamās mājas jumts, ēkas starpstāvu pārsegums, šķūnis, sodrēji divu ēku dūmvados un piecos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji saņēma 57 izsaukumus saistībā ar lielā vēja radītajiem postījumiem – 41 gadījumā koks bija nolūzis uz ceļa braucamās daļas, astoņos gadījumos koki nolūza uz automašīnas, divos gadījumos nolūzušais koks atradās uz gājēju vai velosipēdu celiņa, trijos gadījumos ēku tuvumā un divos gadījumos uz elektrības vai apgaismes vadiem, savukārt vienā gadījumā koks neradīja apdraudējumu apkārtējiem. Vislielākos postījumus spēcīgais vējš radīja Rīgā un tās apkārtnē, no kurienes ugunsdzēsēji glābēji saņēma 47 izsaukumus.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji sestdien Cesvaines novada Cesvaines pagastā no divus metrus dziļas bedres izvilka tajā iekritušu govi, bet svētdien Rīgā atbrīvoja koka zaros sapinušos vārnu.

Pievieno komentāru

VUGD