Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Četrās diennaktīs ugunsdzēsējiem glābējiem Zemgalē 18 izsaukumu 2

Aizvadītajās četrās diennaktīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 18 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums, informē VUGD pārstāve Anete Strazdiņa.

Sestdien pulksten 14.44 VUGD saņēma izsaukumu uz Tērvetes novada Augstkalnes pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega mēbeles divu kvadrātmetru platībā. Pulksten 15.12 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 18 tika saņemts izsaukums uz Tukuma novada Degoles pagastu, kur divstāvu dzīvojamai mājai dega jumts viena kvadrātmetra platībā. Plkst. 18.42 ugunsgrēks likvidēts.

Svētdien plkst. 11.31 tika saņemts izsaukums uz Kr.Barona ielu Dobelē, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 88 kvadrātmetru platībā. Plkst. 18.07 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vēl ugunsdzēsēji glābēji dzēsa ugunsgrēkus Vecumnieku novada Kurmenes pagastā, kur dega elektrolīnijas balsts divu kvadrātmetru platībā, Iecavā, kur šķūnī dega atkritumi viena kvadrātmetra platībā, bet Atmodas ielā Jelgavā dega atkritumi viena kvadrātmetraplatībā.

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu Ozolnieku novada Cenu pagastā, kur metāla vārtos bija iesprūdis bērns. Bērns tika atbrīvots un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Kopumā aizvadītajās četrās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 180 izsaukumu – 70 uz ugunsgrēku dzēšanu, 78 uz glābšanas darbiem, bet 32 bija maldinājumi.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 2

iedzīvotājs

vakar Jelgavā 23.11.2017 kaut kas bij noticis puķu ielā 5, ieradās 3 ugunsdzēsēju mašīnas - protams visas ielas malas un pagriezienu līkumi bij salikti ar automašīnām. Ugunsdzēsēju automašinas burtiski iespruda stapr tām. uz ko skatās pats VuGD kad vinu mašīnas nevar izbraukt, vai tad viņiem nav inspektori kuriem Būtu jainformē iedzīvotāji un jāsastāda kkāds plāns šādu problēmu risināsanai, ja jau pašiem traucē tad arī pašiem jārisina. vai tiešām tie inspektori nespēj vai arī negrib šādas situācijas atrisināt, runāt ar pašvaldību ar pašiem iedzīvotājiem. man vairāk izskatās pēc bezdarbības šādu problēmu risināšanā. Jo uz labu gribu iedzīvotāji paši nesāks nenovietot mašīnas

pirms gada, 2017.11.24 09:44

skolotājs

Aicinu visus kuri dzīvo sākot no 4 stāva pievērst uzmanību tam vai nelaimes gadījumā ugunsdzēsēju transports (trepe) varēs piebraukt pie ēkas un glābt jūs noceļot no loga. Jo augstāk dzīvojat jo tuvāk transportam ir jāpiebrauc. parasti sastopamie šķēršļi - koku apstādījumi gar ēku un nepareizi novietotie transportlīdzekļi.
vajadzības gadījumā griezieties pie ugunsdzēsējiem un pieprasiet lai tie apseko Jūsu māju , vajadzības gadījumā lai veic reālu izmēgināšanas darbus ar transportu un dod rakstisku atbildi. - Ar kuras palīdzību tālāk arī pieprasiet mājas kontaktpersonai - apsaimniekotājiem problēmas risinājumu. Kā arī ir pamats izsaukt policiju par nepareizi novietotā transportlīdzekļa sodīšanai.

neviens dūmu detektors Jūs neglābs, ja pie Jums nebūs piekļuve!

dūmi izplatās pa šahtām , ventilācijām. Jo augstāk dzīvojat jo lielaks piedūmojums būs jūsu stāvā ... to var Jums pastāstīt iedzīvotāji kuri dzīvo pēdējos stāvos. piemēram ( deg atkritumi šahtā) - piedūmojums praktiski ir tikai 8-9 stāvā. Bet ja ņemsim par piemēru kādu dzīvokli kurš aizdegsies ēkas 7 stāvā - tie kas dzīvo zem šī stāva nemaz nesapratīs kas notiek jo nekas neliecinās par uguns nelaimi, kā arī brīvi varēs pamest ēku. savukārt visi kuri dzīvo virs 7 stāva, tie lūgs palīdzību pie loga , lai noceļ lejā. Pārvietoties pa kāpņu telpu nav iespējams (kā filmās) tur būs milzīgi biezi dūmi un liels karstums.

tie kas domā kad : nu tulīt atbrauks ugunsdzēsēji un visu izdarīs! - papētiet cik atbrauc pažarnieku (10 cilvēki, no kuriem daudzi dara palīgdarbus pie ugunsdzēsēju automašīnas) , kādi darbi viniem ir jāveic un cik ēkā ir iedzīvotāju un kā Jums liekas, kad pienāks Jūsu kārta!? Jo augstakā stāvā notiek nelaime , jo sarežģītāk to likvidēt.
Jelgavā un citviet Latvijā Vugd ir iegādājusies speciālās ugunsdzēsēju mašīnas ar trepēm, kuras var uzbraukt pilsētā uz augstākajām ēkas jumtiem.- domāju tādējādi nodrošinoties pret to ka kāds pārmetīs ka Vugd nespēs mani glābt vajadzības gadījumā! Bet noklusēts paliek tas fakts kad piebraukt pie JŪSU loga nevarēs!

Tapēc padomājiet par sevi jau laicīgi!

noskataties video kuru izplata pats VUGD un citus - tieši par šo es runāju.

https://www.youtube.com/watch?v=Z7vftD5uobg
https://www.youtube.com/watch?v=YPZBwerrap4
http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/283599-ugunsgreka_boja_gajusie_butu_varejusi_izglabties_papildinata
https://www.youtube.com/watch?v=dXbDFBE7gH0
https://www.youtube.com/watch?v=V5YXzlkKF6c

pirms gada, 2017.11.30 02:24

VUGD