Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ugunsgrēkā Kastaņu ielā cietuši pieci cilvēki 2

Vakar Jelgavā četrstāvu mājā aizdedzies viens no dzīvokļiem, no ēkas evakuēti deviņi cilvēki, pieci no tiem cietuši un nodoti mediķu uzraudzībā, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Ugunsdzēsēji vakar pēcpusdienā ap pulksten 16 saņēma izsaukumu uz Kastaņu ielu Jelgavā. Glābējiem ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka četrstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklis trešajā stāvā deg ar atklātu liesmu. No ēkas tika izglābti deviņi cilvēki, no kuriem pieci nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta uzraudzībā.

Līdz VUGD ierašanās brīdim aptuveni 50 cilvēki no nama bija evakuējušies pašu spēkiem.

Ap pulksten 18.30 ugunsgrēks tika likvidēts. Ugunsdzēsēji konstatēja, ka 15 kvadrātmetru platībā dega viens no trešā stāva dzīvokļiem un trīs kvadrātmetru platībā ceturtā stāva dzīvokļa logs.


Foto: Ilze Strēle

Pievieno komentāru

Komentāri 2

skolotājs

redz klāt ir pienācis tas brīdis par ko biju runājis iepriekš minētā komentārā! - lūdzu aizdomājieties ko darat ar sevi un sev līdzas līdzcilvēkiem.
Ja ir interese - sazinieties ar iedzīvotājiem kas tur dzīvo un pajautājiet ko viņi tagad domā pēc ugunsgrēka, tas Jums dos iespēju samazināt risku Jūsu mājā.

Aicinu visus kuri dzīvo sākot no 4 stāva pievērst uzmanību tam vai nelaimes gadījumā ugunsdzēsēju transports (trepe) varēs piebraukt pie ēkas un glābt jūs noceļot no loga. Jo augstāk dzīvojat jo tuvāk transportam ir jāpiebrauc. parasti sastopamie šķēršļi - koku apstādījumi gar ēku un nepareizi novietotie transportlīdzekļi.
vajadzības gadījumā griezieties pie ugunsdzēsējiem un pieprasiet lai tie apseko Jūsu māju , vajadzības gadījumā lai veic reālu izmēgināšanas darbus ar transportu un dod rakstisku atbildi. - Ar kuras palīdzību tālāk arī pieprasiet mājas kontaktpersonai - apsaimniekotājiem problēmas risinājumu. Kā arī ir pamats izsaukt policiju par nepareizi novietotā transportlīdzekļa sodīšanai.

neviens dūmu detektors Jūs neglābs, ja pie Jums nebūs piekļuve!

dūmi izplatās pa šahtām , ventilācijām. Jo augstāk dzīvojat jo lielaks piedūmojums būs jūsu stāvā ... to var Jums pastāstīt iedzīvotāji kuri dzīvo pēdējos stāvos. piemēram ( deg atkritumi šahtā) - piedūmojums praktiski ir tikai 8-9 stāvā. Bet ja ņemsim par piemēru kādu dzīvokli kurš aizdegsies ēkas 7 stāvā - tie kas dzīvo zem šī stāva nemaz nesapratīs kas notiek jo nekas neliecinās par uguns nelaimi, kā arī brīvi varēs pamest ēku. savukārt visi kuri dzīvo virs 7 stāva, tie lūgs palīdzību pie loga , lai noceļ lejā. Pārvietoties pa kāpņu telpu nav iespējams (kā filmās) tur būs milzīgi biezi dūmi un liels karstums.

tie kas domā kad : nu tulīt atbrauks ugunsdzēsēji un visu izdarīs! - papētiet cik atbrauc pažarnieku (10 cilvēki, no kuriem daudzi dara palīgdarbus pie ugunsdzēsēju automašīnas) , kādi darbi viniem ir jāveic un cik ēkā ir iedzīvotāju un kā Jums liekas, kad pienāks Jūsu kārta!? Jo augstakā stāvā notiek nelaime , jo sarežģītāk to likvidēt.
Jelgavā un citviet Latvijā Vugd ir iegādājusies speciālās ugunsdzēsēju mašīnas ar trepēm, kuras var uzbraukt pilsētā uz augstākajām ēkas jumtiem.- domāju tādējādi nodrošinoties pret to ka kāds pārmetīs ka Vugd nespēs mani glābt vajadzības gadījumā! Bet noklusēts paliek tas fakts kad piebraukt pie JŪSU loga nevarēs!

Tapēc padomājiet par sevi jau laicīgi!

noskataties video kuru izplata pats VUGD un citus - tieši par šo es runāju.

https://www.youtube.com/watch?v=Z7vftD5uobg
https://www.youtube.com/watch?v=YPZBwerrap4
http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/283599-ugunsgreka_boja_gajusie_butu_varejusi_izglabties_papildinata
https://www.youtube.com/watch?v=dXbDFBE7gH0
https://www.youtube.com/watch?v=V5YXzlkKF6c

pirms 10 mēnešiem, 2018.01.01 20:54

Self

Kads sviests? Mes tur bijam, neviens pats evakuēties negribeja. Ar varu dzinam ara un nesam ara bernus. Otro podjesdu jau it ka pārbaudīja pašvaldības policijas darbinieks, izrādās pats muka no nelaimes.

pirms 9 mēnešiem, 2018.01.15 21:56

VUGD