Vakar Latvijā dzēsts 41 kūlas ugunsgrēks, tostarp Jelgavā (papildināts) 1

Vakar ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 41 kūlas ugunsgrēku, kuru kopējā degšanas platība bija 20,6 hektāri, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Lielākie kūlas ugunsgrēki izcēlās Jēkabpils novadā (14 hektāru platībā), Viesītes un Krustpils novadā (divu hektāru platībā) un Daugavpils novadā (hektāra platībā).

Vakar ugunsgrēks izcēlās arī Prohorova ielā Jelgavā, kur kūla dega apmēram 2000 kvadrātmetru platībā, informē Jelgavas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Reksce. Par ugunsgrēku policija ziņu saņēma pulksten 14.57. Uz vietas sastaptie ugunsdzēsēji to jau bija likvidējuši. Pārbaudot minēto adresi un tuvāko apkārtni, neviena aizdomīga persona netika sastapta.

Laika posmā no 23. marta pulksten 6.30 līdz 24. marta pulksten 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 81 izsaukumu – 58 uz ugunsgrēku dzēšanu, 14 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības vadi, kokmateriāli, koks, zaru kaudze, bojāta krāsns, šķūnis, dzīvojamā māja un bez uzraudzības atstāts ēdiens. Piedeguša ēdiena radītas dūmu smakas dēļ ugunsdzēsēji glābēji kopā ar pašvaldības policistiem devās uz dzīvokli Pērnavas ielā Jelgavā. Policijā ziņojums par dūmu smaku kāpņutelpā tika saņemts pulksten 11.15, ziņo S.Reksce. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, kuri, atspiežot dzīvokļa durvis, tajā iekļuva, paskaidroja, ka uz gāzes plīts bija piededzis ēdiens. Gāze tika noslēgta, telpas izvēdinātas, neviena persona dzīvoklī netika atrasta. Dzīvokļa durvis tika aizvērtas, par notikušo ziņots Valsts policijai un nama apsaimniekotājam.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ups

drīz degs Lietuvas šoseja no Briežiem uz Eleju. Nepaspēja nopļaut- uzsniga sniegs.

pirms 11 mēnešiem, 2017.03.27 18:33

VUGD