Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina ledus skulptūru festivālam iegādātās biļetes izmantot sestdien; festivālā laurus plūc Krievijas mākslinieki (FOTO) 19

Gluži kā pēc kinofilmas noskatīšanās atmiņā paliek tēli un emocijas, arī 21.Starptautiskā ledus skulptūru festivāla burvība jāsteidz baudīt, kamēr tas vēl ir iespējams. Pēc pērnā gada sala šogad ziema atkal ir nesaudzīga pret 34 mākslinieku nedēļas laikā paveikto, 30 individuālos un 15 komandu darbus kausējot festivāla apmeklētāju acu priekšā. Ledus skulptūras Pasta salā un Jāņa Čakstes bulvārī apskatāmas vēl sestdien un svētdien, paralēli iespējams baudīt izklaides programmu. Silto laikapstākļu dēļ organizatori aicina neatlikt festivāla apmeklējumu uz pēdējo brīdi un svētdienai iegādātās biļetes izmantot sestdien.

21.Starptautiskais ledus skulptūru festivāls, kura tēma šogad ir “Kino” un kurš pulcē māksliniekus no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, ASV un Kanādas, tika atklāts ar ledus teātra “Ice Republic” šovu “Ledus Remix”. Tam sekoja uzvarētāju paziņošana gan individuālajā, gan komandu kategorijā.

Individuālo skulptūru grupā pjedestālu ieņēma Krievijas mākslinieki – 1. vietā Romāns Petrovs (“Saplēsts ziņojumu dēlis”), otrais Pāvels Solovjevs (“Česīras kaķis”), bet trešais – Vladimirs Mistrjukovs (“Popkorns”).

Arī komandu konkurencē teju viss pjedestāls ticis krievu māksliniekiem (Krievija festivālā bija visplašāk pārstāvētā valsts) – zelts Jurijam un Vladimiram Mistrjukoviem (“Plāni”), sudrabs pērnā gada laureātiem jau pieminētajam Romānam Petrovam un Zīlei Ozoliņai-Šneiderei (Latvija) (“Filmu zvaigzne”), bet bronza – Jeļenai un Ivanam Smirnoviem (“Mazais bruņinieks”).

Vai brāļiem Mistrjukoviem viss iecerētais izdevās? “Viss izdevās,” viņi saka un smaidot rāda uz medaļām. Brāļi spriež, ka laurus plūkt palīdzējušas skulptūras smalkās līnijas, tomēr uzvaru nav gaidījuši. “Bija daudz grūtību, tostarp laikapstākļi, bet centāmies un tās pārvarējām,” teic Vladimirs. Brāļi jau vairāk nekā desmit gadu strādā kopā un veidojuši arī smilšu skulptūras.

Savukārt žūrijas simpātiju balvas saņēma Vladimira Filatova (Krievija) “Rakursa maiņa”, Andreja Kokorina (Krievija) “Montāža”, Manoja Horugdarī “Pusnakts” (Kanāda), Jurija Mistrjukova “Skatīšanās”, kā arī Sergeja Asejeva (Krievija) un Artjoma Samoilova (Ukraina) kopdarbs “Juras laikmeta parks”.

“Juras laikmeta parku” atzinīgi vērtē arī festivāla apmeklētāji. Jau gadus piecus no Cīravas Liepājas pusē uz Jelgavu skatīties skulptūras brauc Ruta un Spodris Āfeldi. Ruta atceras, ka pirmajā gadā festivāla dienās bijis –18 grādu sals, taču vienalga braukuši. Tāpat par tradīciju kļuvis arī smilšu skulptūru festivāla apmeklējums.

“Piesaista atmosfēra – mums Jelgava iepatikās arī kā pilsēta,” atklāj Ruta. No šīgada festivāla darbiem īpašas simpātijas nopelnījis Sergeja Asejeva un Artjoma Samoilova ledū kaltais dinozaurs. “Skulptūras ir cita no citas atšķirīgas, un katrai ir savs smukumiņš,” piemetina Spodris.

Arī Kozlovu ģimenei – Ivetai un Gatim ar bērniem Eniju, Danielu un Ediju – , iepaticies dinozaurs. Iveta vērtē, ka festivāls ir iespēja Jelgavā satikties gan tuvāku, gan tālāku zemju māksliniekiem un tā apmeklētājiem no dažādām valstīm. “Mēs braucām uz gaismu festivālu Pakrojā Lietuvā skatīties lielās Ķīnas laternas, un lietuvieši brauc pie mums,” viņa teic.

Savukārt jelgavnieks Roberts, kurš festivālu apmeklēja kopā ar draudzeni Kristiānu, spriež, ka šādos laikapstākļos noderētu kādas dzesēšanas ierīces, kas palīdzētu skulptūrām ilgāk saglabāties. Tomēr, no otras puses, siltāka gaisa temperatūra ir patīkamāka festivāla apmeklētājiem, nav jāsalst, bilst Roberts.

Apskatīt ledus skulptūras un baudīt izklaides programmu interesenti sestdien var no pulksten 10 līdz 23, bet svētdien – no pulksten 10 līdz 22.

Starptautisko Ledus skulptūru festivālu rīko Jelgavas pašvaldība un iestāde “Kultūra”.

Sestdien, 9. februārī, Jelgavas viesus izklaidēs Lauris Reiniks un Chris Noah, un Latvijas “X Faktora” 2. sezonas dalībnieki, savukārt 10. februārī koncertēs pašmāju zināmie mākslinieki – Ivo Fomins un grupa “Tautumeitas”.

Sestdien un svētdien uz skatuves Jāņa Čakstes bulvārī notiks ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, kur sacentīsies Latvijas un Lietuvas titulētākie ledus tēlnieki - Kārlis Īle un Donāts Mockus.

Abās dienās kā ledus skatuve darbosies Pasta salas slidotava, kurā būs iespējams noskatīties ledus teātra “Ice Republic” šovu uz ledus “Ledus Remix” un sastapt tādus kino varoņus, kā Aladinu un Jasminu, Sniegbaltīti, Karību jūras pirātus un „Madagaskaras” varoņus.

Gan šodien, gan svētdien pulksten 21 festivālu noslēgs uguņošana no Pasta salas.

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 19

varbūt tā

1.vieta Amoplant - Krievija
2.vieta Tanku rūpnīca - Krievija
3.vieta Jelgavas lidlauks - Ķīna
Veicināšanas balva - Puķu veikals - Jelgava

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.09 10:34

realitate

Lauki-ganc,

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.09 18:03

alla

veicināšanas balvai vēl derētu depo

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.10 18:19

Dumi

Tas jau tikai Tev liekas aspratigi.Bet vispar necienigi un dumji.

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.09 11:10

ledus

tas jau lauris

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.09 11:32

balagaans

dargs un nejeedziigs pasaakus. ar beerniem tur nav ko dariit vipaar fui.

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.09 14:05

>varbūt tā

Tā arī Jelgavā būs, kamēr ierāviņš augšā un mincis pie sāniem! Vai tad puķu bodes lietā ir kāds vainīgais? Tikmēr uz "ģimenes" bruģētām ielām pilsēta *aug*!

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.09 14:52

tâ gan

mincis taksh to pukju boi organizeej, kas tad to nezin

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.09 20:08

Naz

Ko nozime ğimenes bruğetamPaskaidro ludzu

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.09 15:12

Ruta

Tiešām nevaru saprast tos mūžīgos burkšķētājus! Ar varu taču nevienu nedzen tās skulptūras skatīties - nepatīk, aizčāpo līdz tuvējam mežam , izvēdini galvu, labāk miegs nāks!

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.09 15:40

mhh

Skatīties nedzen, bet diskomforts ir jāizjūt gan. Slēgtas ielas un stāvvietas.

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.09 16:27

Jelgavnieks

Varbūt man arī ir nedaudz nepatika pret dažām personām, kuras ieņem Jelgavā siltus amatus, bet par šo pasākumu varu teikt tikai visu to labāko. Ielas slēgtas? Velcies ar kājām!!! Svaigāks gaiss pilsētā. Tā pat visa tā čīkstēšana sen jau visiem pie dri$%as. Tāda latvietim daba.

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.09 19:22

ej nah minca biedrs

minci iechuraa sev kastiitee

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.09 20:09

Gan šodien, gan bei

tas teels izskataas peec fimpja. psâkums ir draknkjis. meesls.

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.09 20:06

Ģimene

Nu bāc, šovakar bijām ar bērniem. Dubļi, cilvēku pūļi un neko skaistu neredzējām no slidotavas. Priekšnesums bija skaists, bet neko skaistu neredzējām strap cilvēku galvām. Citi pat ar kājām kāpa uz uzstadītiem krēsliem ar dubļainām kājām, lai vismaz kaut ko varētu redzētu pari cilvēku galvām.

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.09 22:39

Lietus

Aizskalo mākslinieku darbu un cilvēku kašķus! Varbūt izmazgās prātus kultūrai, mainīt pasākuma laiku un vietu! Visu naudu nesagrābsiet...

pirms 11 mēnešiem, 2019.02.09 23:45

Kultūra un izklaide