Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina piedalīties ekskursijā ar autobusu “Brīvības cīņām – 100”

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina ceturtdien, 21. novembrī, pulksten 11 piedalīties ekskursijā ar autobusu pa Brīvības cīņu piemiņas vietām Jelgavas apkārtnē kopā ar gidu - vēsturnieku Andri Tomašūnu.

Šogad aprit tieši 100 gadi kopš Latvijas teritorijā risinājās Brīvības cīņas, lai atbrīvotu Latviju no Bermonta – Avalova karaspēka. Nozīmīgas cīņas 1919. gadā notika Jelgavā un Jelgavas apkārtnē, bet 21. novembrī Jelgava tika atbrīvota. Tāpēc JRTC piedāvā iespēju ikvienam interesentam gida – vēsturnieka Andra Tomašūna pavadībā piedalīties ekskursijā ar autobusu pa piemiņas vietām Jelgavas apkārtnē.

Pulcēšanās  paredzēta pie Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, no kurienes pulksten 11 dalībnieki dosies ceļā.

Ekskursijas ietvaros varēs uzzināt par 1919. gada notikumiem Jelgavā un tās apkārtnē, apmeklējot vēsturisko cīņu piemiņas vietas Tušķos, Vārpā, Cenu kapos, pie Skuju skolas un pie Vareļu pieminekļa. Ekskursijas noslēgums paredzēts pulksten 14 Meža kapos, kur notiks Jelgavas un Jelgavas novadā dzimušo Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlu atklāšana un piemiņas brīdis. Kaujās kritušo karavīru godināšanai ieteicams paņemt līdzi āra apstākļiem paredzētas svecītes un sauso ziedu pušķus.

Ekskursijas ilgums apmēram 4 stundas. Jāģērbjas atbilstoši laikapstākļiem. Dalība ir bez maksas, bet obligāta ir iepriekšēja pieteikšanās, jo vietu skaits ir ierobežots. Pieteikties ekskursijai var pa tālruņiem 63005447, 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 Foto: ozolnieki.lv


 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide