Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizsardzības ministrija papildinās Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju

Pirmdien, 2. decembrī, pulksten 13.30 Aizsardzības ministrijā notiks svinīgs pasākums, kura laikā aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš nodos Nacionālo bruņoto spēku karavīra formas tērpu Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejam, informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Vita Briže. 

Pēc Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja lūguma aizsardzības nozare muzejam izsniegs Nacionālo bruņoto spēku karavīra lauka formas tērpu ar pilnu ekipējumu, kā arī sešas formas tērpa uzšuves uz izstādīšanas laiku muzeja ekspozīcijā.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku karavīrs, kapteinis Ilgvars Skadiņš, kura formas tērpu varēs apskatīt Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja apmeklētāji.

Kapteinis Ilgvars Skadiņš, lai arī dzimis Rīgā, lielāko dzīves daļu pavadījis Jelgavas pusē. 1993. gadā iestājies tolaik jaundibinātajā organizācijā – Jaunsardzē, kas radījusi interesi par militāro dienestu. Lai kļūtu par Nacionālo bruņoto spēku virsnieku, Ilgvars Skadiņš iestājies Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kuru absolvējis 2001. gadā.

Šobrīd kapteinis Ilgvars Skadiņš dienē Jelgavā dislocētajā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljonā, un ir  2. kājnieku rotas komandieris. Dienesta pienākumus viņš veic kopā ar saviem skolas biedriem, kaimiņiem un toreizējiem jaunsargiem un ir pārliecināts, ka kādu dienu Jaunsardzes rindas Jelgavā papildinās arī viņa dēls – Kārlis Skadiņš.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide