Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar Dzejnieka kurpēm kājās Jelgavā iesoļo Dzejas dienas

Ar plašu un aizraujošu programmu 12. septembrī Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina visus uz Dzejas dienām, kuru moto šogad ir „Dzejnieka kurpēs", informē Jelgavas pilsētas bibliotēkas pārstāve Maija Rubauska.

Dzejnieka kurpēs var uzkāpt uz riteņa un izbraukāt visu pilsētu, var drosmīgi uzstāties publikas priekšā ar savas dzejas lasījumu, var mierīgi pasēdēt maliņā un izbaudīt dzejnieku lasījumus vai ritmiski piesist ar kāju, klausoties mūziku. Aicinām izvēlēties savu dzejas baudīšanas formu un apmeklēt Dzejas dienām veltītos pasākumus.

Dzejas dienas ieskandināsim ar nu jau tradicionālo Dzejriteni. Ņem savu riteni, izpušķo to atbilstoši Dzejas dienu moto, paņem līdzi savu kaimiņu, draugu vai skolas biedru un pievienojies Dzejriteņa braucienam cauri visai pilsētai dažādās Jelgavas vietās:

10.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas pagalmā, Akadēmijas ielā 26

11.00 pie Miezītes bibliotēkas, Dobeles šosejā 100

11.50 pie kafejnīcas „Silva”, Driskas ielā 9

12.50 pie Pārlielupes bibliotēkas, Loka maģistrālē 17

Katrā pieturvietā notiks Dzejas dienām veltīti skolu jauniešu priekšnesumi. Pēdējā pieturā, pie Pārlielupes bibliotēkas, visi kopā atklātā balsojumā noteiksim amizantāko riteni, kura vadītājs saņems pārsteiguma balvu no pasākuma atbalstītāja – kafejnīcas „Silva”.

Prieks iekāpt dzejnieka kurpēs turpināsies Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē, 3. stāvā.

16.00 Dzejas slams – Jelgavas Dzejas dienu jauno dzejnieku sacensība, kur trijās kārtās uzstāsies labākie jaunie dzejnieki. Galvenā balva – 100 eiro no Jelgavas pilsētas bibliotēkas.  Pirmo triju vietu ieguvēji saņems vērtīgas veicināšanas balvas no pasākuma atbalstītāja SIA „Lonas Latvija”. Dzejas slamu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska.

18.00 Dzejas dienu kulminācija – dzejnieku Andras Manfeldes, Eduarda Aivara, Ingas Pizānes un Daces Micānes-Zālītes dzejas lasījumi. Muzikālo noskaņu radīs saksofonists Ingmārs Kalniņš.

19.30 bibliotēkas lasītavā Dzejas dienu piepildīs Rasmas Urtānes dzejas lasījumi.

20.00 Dzejnieka kurpēs iekāps dziedātāja Ieva Akurātere un dziesminiece Ilze Grunte. 

Seko līdzi jaunākajai informācijai Dzejas dienām veltītajā "Facebook" lapā:

https://www.facebook.com/dzejasdienasjelgava

Nāc, iekāp dzejnieka kurpēs un ieraugi dzeju ar jaunām acīm!

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Foto: publicitātes

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide