Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar mūsu puses kolektīvu dalību izskan “Māras zeme” (FOTO) 7

18 150 lieluzveduma dalībniekiem tā izskaņā pulcējoties dejā “Gaismu sauca, gaisma ausa” Jāņa Purviņa horeogrāfijā, vakar vakarā noslēdzās deju koncerts “Māras zeme”.

Deju lieluzvedums “Māras zeme” veidots četrās daļās, kam seko izskaņa. Katrā no daļām tika izdejots kāds no mūsu tautas vēstures nozīmīgākajiem brīžiem. Pirmajā daļā “Māras atnākšana” atainota dzīve brīvajā Māras zemē, kad rodas senās latvju dziesmas, tradīcijas, dejas soļi, rakstu zīmes, pilskalni, viss, kas nepieciešams sadzīvei un svētkiem. Otrajā daļā “Svētā Māra – Marija” atainoti vācu/poļu/zviedru/krievu laiki Latvijā. Trešā daļa “Māras atgriešanās” atsaucas uz zemes atjaunošanos pēc lielā mēra, “kas izkāvis teju visu Māras zemi”. Šajā laikā sākas pirmā tautas atmoda, nāk 1905.gads, seko strēlnieku gaitas un valsts dibināšana. Ceturtā daļa “Māras sagūstīšana un atbrīvošanās” atsaucas uz 100 Latvijas valsts pastāvēšanas gadiem, kuru laikā Latvija pilnā apmērā izbaudījusi savu pastāvēšanu starp divām lielvarām un kad Latvija atguva savu neatkarību.

Koncerta izskaņā Daugavas stadiona laukumā pulcējās visi

Uzvedumā skanēja grupu “Iļgi”, “Auļi” mūzika, kā arī Jura Kulakova mūzika Kristapa Krievkalna aranžējumā un latviešu tautas mūzika Jura Vaivoda aranžējumā.

Lieluzveduma virsvadītāji ir Agris Daņiļevičs, Ilmārs Dreļs, Jānis Ērglis, Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Zanda Mūrniece, Jānis Purviņš, Gunta Skuja, debitantes – Dagmāra Bārbale, Selga Apse (Kanāda).

Goda virsvadītāji ir Ieva Adāviča, Marga Apsīte, Taisa Aruma, Skaidrīte Darius (Austrālija), Elga Drulle, Ingrīda Edīte Saulīte, Rita Spalva un Uldis Šteins. Mākslinieciskie vadītāji – Jānis Ērglis, Jānis Purviņš, režisors – Elmārs Seņkovs, bet scenogrāfs – Reinis Suhanovs.


Foto: Raitis Puriņš


Pievieno komentāru

Komentāri 7

jānis

Vienīgais ko latvieši domā ka labi prot , tas ir dziedāt un dejot . Solo variantā tas neiet krastā , jo tur nemācēšana lien ārā. Lielā barā dziedāt un dancot var jebkurš , Būtu labi ja mācētu kaut ko ražot , tad varbūt mēs nebūtu ES nabadzīgākā valsts

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.08 21:28

Jāni

Tu esi pilnīgs idiots!!!

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.09 01:18

janci, zasranci!

Piektajā klasē vēl nemāca komatus likt?! Ej, mācies otru gadu piektajā klasē!

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.11 14:58

ome- to Janim

janim ir PILNIGA taisniba. Kapec Tu tik nejaukiem vardiem apsaukajies?

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.09 18:18

Tas pats Jānis

Viena no bildēm, mūsu lielās kaimiņzemes atstātajiem nabadziņiem Latvijā, izraisīs dzīvībai un veselībai bīstamas spazmas....
Bet kas attiecas uz Jāņa teikto - viņam ir 100% teisnība - bez spēcīga eksporta un ražošanas mēs nekad neattīstīsimies.

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.10 14:37

ai

Ja nu par šo deju uzvedumu vēl kas slikts jāpasaka, tad nezinu... Vairākas reizes ar baudu pārskatīju ierakstu, kolosāli lielie raksti (apgūti nepilnas nedēļas laikā), iedvesmojoša mūzika, un arī meistarība. Vismaz tie, ko pievilka tuvāk, ir bezmaz ar baletskolas izglītību. Jā, tādi varbūt tikai atsevišķos kolektīvos, bet nemūžam neuzdrošināšos kritizēt tos ierindas dejotājus, bez kuriem nebūtu tāda rezultāta. (Un nedejo neviens manā ģimenē un vadītāji nav rados!)

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.13 12:28

nu gan

Kaut kāds ārprāts,nu kas jūs par cilvēkiem. Visu tikai nolikt,nokritizēt. Ne ko skatījāties,ne redzējāt. Štata komentētāji,kuri neko nav labu darījuši. Sēž pie datora un aplej visus ar samazgām. Es gan dejoju,gan skatījos koncertu stadionā, ( biļeti nopirku stāvot rindā no pieciem rītā). Koncerts bija lielisks.Var domas dalīties,cik cilvēku tik viedokļi,bet neredzu saistību koncertam ar eksportu un ražošanu. Cilvēki,kuri tur piedalījās dejo un dzied savā brīvajā laikā un nav pelnījuši,ka viņus aplej ar nejaukiem komentāriem. Kaunieties.

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.14 12:17

Kultūra un izklaide