Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atkal aicina mūzikls “Mana skaistā lēdija”

Londona, 1912. gads. Mizantropisks un snobisks profesors sader, ka spēs pārvērst meiteni – puķu tirgotāju – par augstākās sabiedrības dāmu tā, lai neviens nespētu nojaust viņas izcelsmi. Tāds ir Frederika Lou pasaulslavenā mūzikla “Mana skaistā lēdija” stāsta sākums (librets veidots pēc Bernarda Šova lugas “Pigmalions”). Mūzikls Ādolfa Alunāna teātra iestudējumā Jelgavas Kultūras namā būs skatāms 30. aprīlī pulksten 19. Mūzikls režisores Daces Vilnes veidotajā skatuves variantā pirmizrādi piedzīvoja 2015. gada oktobrī, un šī būs piektā reize, kad “Mana skaistā lēdija” tiks izrādīta Jelgavas Kultūras namā. Pēdējo reizi izrāde bija skatāma 2017. gada februārī.

D.Vilne darbu būvējusi, par pamatu ņemot gan lugu, gan libretu. Mūziklā “Mana skaistā lēdija” liela loma ir valodai, bet angļu valodas runas vingrinājumi nav tulkojami tā, lai tie atbilstu latviešu valodas vingrinājumiem. Liekot lietā 20 gadu pieredzi runas pedagoģes darbā, D.Vilne materiālu pielāgojusi latviešu valodai. 

Elīzas lomu izrādē atveido Kristīne Paņko, kurai ir muzikālā izglītība. “Jelgavā arī ir labi dziedošie spēki, bet vienmēr var vēlēties labāk. Galvenajai varonei ir vajadzīgs diezgan plašs diapazons, un tur tomēr ir nepieciešams vokāli izglītots cilvēks,” teic D.Vilne.

Viņa piemetina – lai arī izrāde ir tehniski sarežģīta un tajā piedalās kupls aktieru loks, tā ir gana mīļa, lai to saglabātu repertuārā un ik pa laikam atkal parādītu skatītājiem.Izrādes scenogrāfs Ivars Pirvics, tērpu māksliniece Dace Lanka, horeogrāfe Baiba Ķestere. Piedalās grupa “TirkizBand” un Tautas deju ansambļa “Lielupe” dejotāji. 

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Ģimenes atbalsta nodaļa ar Jelgavas Zonta kluba dāvinātajām 10 biļetēm iepriecinājusi Jelgavas audžumammas un aizbildnes, kuras atzinušas, ka pienākumu aizņemtības dēļ pašām sev laika atliekot maz, tādēļ labprāt izmantotu iespēju un apmeklētu izrādi, informē Sociālo lietu pārvalde. 


Foto: Biļešu paradīze

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide