Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklās Dobeles un Jelgavas mākslinieču darbu izstādi

Vairāku Dobeles un Jelgavas mākslinieču darbu izstāde “Pie niedrītes laivu sēju…” no 25.maija līdz 22.jūnijam būs apskatāma Dobeles Novadpētniecības muzejā apskatāma. Tikšanās ar izstādes autorēm paredzēta 30.maijā pulksten 12, informē Dobeles Novadpētniecības muzeja projektu vadītāja Baiba Ļipņicka.

Izstādes autores ir – Aiva Bulmere, Anda Buškevica, Anna Kaltigina, Antra Kārkla, Asnate Marts Zutere, Dita Veģe, Guna Gaiķe, Ilze Ezerniece, Inita Vilks, Inta Paulsone, Ivanda Spulle-Meiere, Mairita Zvirgzdiņa un Nellija Skujeniece.

“Izstādes nosaukumā izmantotas rindiņas no tautasdziesmas: “Pie niedrītes laivu sēju, Pie auziņas kumeliņu; Pats tecēju kalniņā Zeltenīšu lūkoties.” Tajā saklausāms vieglums un mazliet vieglprātīgas neapdomības, optimisms un paļaušanās labvēlīgam liktenim,” skaidro B.Ļipnicka.

Vairākos darbos par galveno kļuvusi tieši apdziedātā niedrīte, citos tā kalpo tikai kā fons. Niedres aug ūdeņu tuvumā, tāpēc izstādes centrā ir arī upes, ezeri un jūra. Katra māksliniece atklāj ar ūdens pasauli saistītas noskaņas, sajūtas un asociācijas. Darbi veidoti dažādās tehnikās un formās.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide