Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baltu vienības dienā Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina uz Ģimenes dienu

22. septembrī no pulksten 13 līdz 16 Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks Ģimenes diena, informē bibliotēkas projektu vadītāja Klinta Kalnēja. “Vēlamies, lai šajā dienā ģimenes kopā varētu pavadīt laiku bibliotēkā viesmīlības, vienkāršības un radošuma atmosfērā, sajūtot brāļu tautas plecu un mūsu savstarpējo līdzību,” tā I.Kalnēja. “Tieši šobrīd, kad bibliotēka kopā ar Šauļu pilsētas bibliotēku īsteno vērienīgu projektu “Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā”, mums ir liels prieks piedalīties arī Baltu vienības dienā Jelgavā, piedāvājot īpašu pasākumu programmu, kuras laikā baudīsim latviešu un lietuviešu dziesmu koncertu un mākslu, skatīsimies kino un papīra teātri, aicināsim ikvienu bibliotēkas apmeklētāju iesaistīties radošajās darbnīcās, spēlēs un rotaļās,” stāsta Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma Zariņa.

Ģimenes dienas programma:

13 RTU kora “Delta” latviešu un lietuviešu dziesmu koncerts.

14 Dokumentālās mākslas filmas “Vēju zeme” par sventājas kuršiem demonstrēšana. Režisors Ernests Samsons. Filmas demonstrēšanā piedalīsies filmas producente un konsultante Viktorija Jonkute.

Filmā stāstīts par liriskiem, interesantiem notikumiem, kuri ir saistīti ar Sventājas pilsētiņas apdraudēto kuršu un Lietuvas latviešu kopienu, par aizmirstām un mazāk zināmām vēsturiskām zvejnieku dzīves vietām, nodarbošanos, sadzīvi, noris tikšanās ar vēl esošajiem zvejniekiem, viņu ģimenes locekļiem un draugiem.

15 Daivas Kairevičūtes grafikas izstādes “Prisilietimai” (“Pieskārieni”) atklāšana.

13–16 Lietuviešu literatūras izstāde “Iepazīsti Lietuvu”. Radošās darbnīcas, lietuviešu rotaļas un spēles. Papīra teātris “Vai Rīga jau gatava?”


Pasākums tiek organizēts Jelgavas pilsētas bibliotēkas “Interreg” V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projektā LLI-110 “Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā”, lai informētu bibliotēkas apmeklētājus par plānotajām aktivitātēm un bibliotēkas modernizāciju projekta īstenošanas laikā.

Projekts paredz, ka līdz 2019. gada februārim Jelgavas pilsētas bibliotēkā, Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā un Šauļu pilsētas publiskajā bibliotēkā tiks modernizēti bibliotēkas piedāvātie pakalpojumi, ieviešot jaunas tehnoloģijas. Tiks veicināta jaunu zināšanu apguve, iesaistoties dažādās interaktīvās un radošās aktivitātēs. Šauļu pilsētas publiskajā bibliotēkā tiks izstrādāta un ieviesta moderna valodu pašmācības sistēma.

Projekts ir vērsts uz paaudžu sadarbību un jaunu zināšanu apguvi. Projekta darbības laiks ir 22 mēneši (01.05.2017.–30.04.2019.), un šajā laikā tiks veidota un stiprināta sadarbība starp Jelgavas, Liepājas un Šauļu bibliotēkām, darbiniekiem un lasītājiem, tādējādi veicinot reģionu attīstību un starpkultūru dialogu.

Projektu finansē Eiropas Savienība.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Bibliotēkas