Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka pārtaps par Jelgavas pilsētas bibliotēku 7

Jelgavas Zinātniskajai bibliotēkai tiks mainīts nosaukums, piešķirot vēsturisko Jelgavas pilsētas bibliotēkas vārdu, lēmuši Jelgavas domes deputāti.

Pirmā Jelgavas pilsētas pašvaldības bibliotēka tika dibināta 1920. gadā un atradās Tirgus laukumā, tomēr Otrā pasaules kara laikā tā gāja bojā. Savukārt Jelgavas Zinātniskā bibliotēka tika atvērta 1947. gadā kā Valsts zinātniskā bibliotēka.

Mūsdienās tā ir pilsētas pašvaldības iestāde, publiska bibliotēka, un tās nosaukumā iekļautais vārds «zinātniskā» neatbilst bibliotēkas funkcijām un statusam, tāpēc nolemts atjaunot bibliotēkas vēsturisko nosaukumu, skaidro pašvaldībā.

Lai gan bibliotēkā ir pieejama arī zinātniska literatūra, datu bāzes un periodika, tā ir publiska un pieejama ikvienam cilvēkam. Tās galvenā funkcija ir komplektēt universāla rakstura grāmatas, periodiku, elektroniskos resursus.

Lai bibliotēka atgūtu savu vēsturisko nosaukumu, vēl ir jāveic virkne darbību, un nosaukuma maiņa ir jāapstiprina Kultūras ministrijā.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 7

cf

Personīgi vienalga kā to bibliotēku sauc, varēja labāk darba laiku pamainīt, lai sestdien būtu pieejama.

pirms 3 gadiem, 2016.05.01 13:38

egle1

Pilnīgi piekrītu. Lai Rīgā strādājoši cilvēki arī varētu tikt uz bibliotēku. Piemēram, tagad maijā būs ciet svētdienās: vakar bija ciet, māmiņdienā būs ciet, Vasarsvētkos arī - vieni svētki bibliotēkai. Vasarā i nedomā palasīt - strādā tikai darbadienās līdz 18. Par to tie deputāti būtu labāk padomājuši. Lai bibliotekāri atpūšas pirmdienās.

pirms 3 gadiem, 2016.05.02 12:23

Jā,

nabaga deputāti,vai pārstrādājās nosaukumu mainot?

pirms 3 gadiem, 2016.05.02 11:14

Svētki ir valstī!, nevis .. "..vieni svētki bibliotēkai".

pirms 3 gadiem, 2016.05.02 12:56

egle1

Laikam bibliotēkārs ierunājās. Nu sviniet vien. Jauku atpūtu vasarā. Tikai nesūdzieties, ka lasītāju paliek arvien mazāk. Veciem jau nav spēka piestaigāt, jauni nenāk. Paliek tikai strādājošie, kas jūsu darba laikiem nevar pielāgoties.

pirms 3 gadiem, 2016.05.02 13:00

Ieva

a kas supermikrofonā uzvarēja?
Kāpēc par tādu pasākumu ne raksta!

pirms 3 gadiem, 2016.05.02 13:05

Rāmis

Deputāti varēja ieplānot pacēlāju, lai invalīdi varētu apmeklēt 2. stāva lasītavu un 3.stāva noplukušo Krišjāņa Barona zāli.

pirms 3 gadiem, 2016.05.03 09:54

Bibliotēkas