Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mainīs bērnu bibliotēkas nosaukumu; aicina iesniegt priekšlikumus 14

Pārceļoties uz jaunām telpām, plānots mainīt Jelgavas bērnu bibliotēkas “Zinītis” nosaukumu, informē Jelgavas pilsētas bibliotēkas pārstāve Zane Osīte.

Bērnu bibliotēka “Zinītis” aicina jelgavniekus un mazos lasītājus dalīties ar savām idejām par iespējamo jauno nosaukumu. Komentārus un nosaukuma variantus ikviens aicināts sūtīt uz e-pasta adresi zinitis@biblioteka.jelgava.lv.

Kā ziņots, bērnu bibliotēku plānots izvietot rekonstruētā ēkā Zemgales prospektā 7, kurp gatavojas pārcelt arī bērnu un jauniešu centru “Junda”. Līdz ar ēkas rekonstrukcijas darbiem plānota arī piebūves celtniecība “Jundas” interešu izglītības pulciņam “Trases automodelisms”. Ēkas pārbūvi iecerēts sākt šogad.Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Neplānots

Konkurss: Cik vārdu 'plānots' ir pēdējā rindkopā?

pirms gada, 2017.06.07 23:38

ups

Kāpēc jāmaina?! Lielisks bērnu bibliotēkas nosaukums!
Un kā to saprast - "Bērnu bibliotēka “Zinītis” aicina jelgavniekus un mazos lasītājus dalīties..."? Kāpēc TIKAI mazos lasītājus? Tiks pārcelta arī Junda -bērnu un jauniešu centrs, tādēļ it kā JAUNIEŠIEM ir arī tiesības izteikties?

pirms gada, 2017.06.08 12:50

dille

Jaunieši , tas nozīmē JELGAVNIEKI.

pirms gada, 2017.06.08 14:00

dillei

Pēc Jūsu analoģijas - Junda - bērnu un jelgavnieku centrs...?

pirms gada, 2017.06.08 14:17

,,,

kārtējā naudas atmazgāšana ar to nosaukuma mainīšanu.

pirms gada, 2017.06.08 16:36

Resnais

vajadzētu nosaukumā andra vārdu iekļaut. Pa Andra Līko Uz Gaismas Pili

pirms gada, 2017.06.08 20:07

jp

man bērni arī uzreiz prasīja - kāpēc jāmaina? un man jautājums, kāpēc vieta jāmaina? bija tik ērti, ja esi akadēmijas ielā - tad nododi JZB grāmatas, ja centrā- tad Zinītī. Tagad visas bibliotēkas būs JZB galā, centrā vaira grāmatas nenodosi.

pirms gada, 2017.06.09 15:35

uguns

Arī visiem maniem bērniem "Zinītis" patika un patīk... Laikam kādam nav ko darīt! Vispār kaut kas nelāgs notiek ar bibliotēkām. Bija Zinātniskā - vairs nav, nolaidušies līdz "Pilsētas bibliotēkai".
Paskatīties uz foto - vai tā ir bērnu bibliotēka? Izskatās pēc bērnudārza nodarbībām. Divas audzinātājas, viena briesmīgi kaut ko aizrāda, tāda ir sejas izteiksme! Un! Grāmatas ir otrā plānā, pie sienas. Es labāk redzētu ar bērniem kopā kādu bērnu rakstnieku vai rakstnieci ar grāmatu rokā.

pirms gada, 2017.06.09 22:15

ups

Atradu šo komentāros par Pārlielupes bibliotēku! Ir pārdomas.
Hihi
Bet vai tad mūsu valstī ir savadāk.... Nesaprotu par ko brīnamies..... Zinīti arī klusi parcels uz citu vietu , lai tikai bērni mazāk lasītu. Jelgavā bez absurda jau neiztikt.Kāpec par to visi klusē?
pirms 10 mēnešiem, 2016.08.06 10:15

Toma mamma.
esmu pārsteigta un satraukta par Zinīša pārcelšanu, kurš vecāks atļaus rudens tumšajos vakaros bērnam iet uz šo nepatīkamo pilsētas nostūri. Pārdomājiet un cīnamies kamēr nav par vēlu
pirms 10 mēnešiem, 2016.08.10 09:15

pirms gada, 2017.06.09 22:28

lv

Šādi, mākslīgi tiks piesaistīti jauni lasītāji, tie, kas apmeklē Jundu, bet nevēlas lasīt. Gan jau piereģistrēsies Zinītī (tajā pašā ēkā) un ar darbnīcām un brīvo laiku nosist ies arī uz Zinīti. Bet šādi tiks zaudēti esošie lasītāji, kas esot centrā, vai dzīvojot tur, iet uz Zinīti. JA Jundiešie, kas kaut ko dara ar rokām un nevēlas lasīt prasa, vai viņiem patīk nosaukums Zinītis, noteikti nē, jo skolā atzīmes nav spīdošas, un lasīšana nesagādā prieku. Toties tiem bērniem, kas pašlaik apmeklē Zinīti patīk gan nosaukums, gan izvietojums.

Jā, par to Pilsētas bibliotēku arī bija kauns, jo vēloties bibliotēkas nosaukumu pietuvināt tiem, kas neapmeklē bibliotēku, jo baisām no zinībām un zinātnēm, pašlaik JZB pārtapa vienkārši par sādžas bibleni. Kāda ir statistika? Vairāk ir lasītāju? Šaubos. Bet man gan patika JZB nosaukums.

Zinātnes bibliotēka par pilsētas, Zinītis par pilsētnieku? Izskatās, ka Jelgavā no vārda ZINA, zināšanas, zinātne, zināt baidās.

pirms gada, 2017.06.11 06:26

ups

Bravo! Tieši manas domas. Bet... skumji.

pirms gada, 2017.06.11 17:58

mazliet maldīgi

Nosaukums Jelgavas pilsētas bibliotēkai tika mainīts, lai bibliotēka varētu piedalīties konkursos un iegūt papildus līdzekļus bibliotēkas attīstībai, nevis lai apmeklētājiem mēģinātu to pietuvināt. Zinātniskās bibliotēkas ir ierobežotas līdzekļu piesaistei, tāpēc arī bibliotēkai "gar degunu" gāja vairāki svarīgi un vērtīgi projekti.

pirms gada, 2017.06.12 12:09

Ineta

Kāpēc jāmaina tik jauks un atbilstošs nosaukums? Kāpēc vispār tāda doma radusies?? Rakstā vajadzēja paskaidrot.

pirms gada, 2017.06.12 08:36

Bibliotēkas