Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasaulslavenā «Britānikas» enciklopēdija pieejama ikvienam bibliotēkas lasītājam

Jelgavas bibliotēkās ir abonēta jauna datu bāze «Britannica Online Library Edition», ziņo Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas pārstāve Zane Osīte.

Tā ir universāla daudznozaru enciklopēdiju datu bāze tieši publiskajām bibliotēkām, un tajā apkopota droša un uzticama informācija visām vecuma grupām – jauniešiem, studentiem un pieaugušajiem. Enciklopēdiju tiešsaistē arī ārpus bibliotēkas tagad var brīvi izmantot ikviens bibliotēkas lasītājs, pieejas datus saņemot savā bibliotēkā.

«Britānika» ir izcils informācijas avots konkrētu un drošu faktu gūšanai, tā ietver desmitiem tūkstošu rakstu, definīciju, attēlu un multimediju, ieskaitot fotogrāfijas, zīmējumus, kartes, karogus, ilustratīvus videomateriālus.

Enciklopēdijas lasītājiem tiek piedāvātas dažādas papildiespējas. Daudziem nozīmīga var būt tekstu tulkošana dažādās valodās, arī latviešu. Tekstus angļu valodā iespējams noklausīties arī audioversijā, turklāt sekojot līdz ekrānā redzamajam tekstam. Pieejamas izdrukas, nosūtīšana pa e-pastu, savu resursu apkopošana no enciklopēdijas un citas iespējas.

Piedāvājuma mērķis ir sekmēt starptautisko elektronisko resursu pieejamību visiem bibliotēku lietotājiem un veicināt angļu valodas publikāciju izmantojamību mācību darbā, izglītībā un mūžizglītībā.  

«Aicinām mūsu lasītāju pulkā, lai varētu izmantot šo populāro, uzticamo, rūpīgi atlasīto un pārbaudīto informācijas avotu!» tā Z.Osīte.

Pieeja enciklopēdijai ŠEIT.


Foto:britannica.co.uk


Pievieno komentāru

Bibliotēkas