Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ceļojošās izstādes “Neērtie bērni” pirmā pietura Jelgavā, Sv.Trīsvienības baznīcas tornī

Piektdien, 1.martā, pulksten 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī tiks atvērta fotogrāfes Aritas Strodes-Kļaviņas otrā personālizstāde – ceļojoša foto izstāde “Neērtie bērni”, kas veltīta ģimenēm, kuros aug bērni ar invaliditāti, aicinot sabiedrību būt vairāk iecietīgai un tolerantai, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Jelgavniece, ģimenes un svētku fotogrāfe Arita Strode-Kļaviņa realizējusi sociāli atbildīgu fotoprojektu,  kura laikā septiņu mēnešu garumā fotografēja 15 ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Viņu diagnozes ir visdažādākās: bērnu cerebrālā trieka, Dauna sindroms, autisms, epilepsija, Spina bifida, garīga rakstura traucējumi, kā arī ļoti retas ģenētiskas saslimšanas. 

Ideja veidot fotogrāfiju ciklu “Neērtie bērni” radusies, iedvesmojoties no līdzīga projekta ārzemēs – tur smagi slimi bērni tika fotografēti kā tēli no animācijas filmām, ar pēcapstrādes palīdzību pārvēršot viņus supervaroņos.

Fotogrāfes Aritas Strodes-Kļaviņas mērķis bija parādīt, ka bērni ar īpašām vajadzībām ir tikpat brīnišķīgi kā visi pārējie, tāpēc fotogrāfijās nav uzsvērta invaliditāte, bet izcelta individualitāte.

Izstādes fotogrāfijās vecāki fotogrāfijās tur savus bērnus uz rokām un klēpī, nes uz pleciem, lidina gaisā, apskauj, samīļo un dod bučas – gluži tāpat kā klasiskās ģimenes fotosesijās. Arī vecāku siltuma pilnie skatieni un bērnu smaidi ir patiesi – vienīgi to izvilināšanai bija nepieciešams mazliet vairāk laika un pacietības. Fotoprojektā piedalījušās ģimenes no Rīgas apkārtnes, Jelgavas, Tukuma un Gulbenes.

Nosaukums “Neērtie bērni” apzināti ticis izvēlēts mazliet provokatīvs, jo tādi šie bērni diemžēl ir – neērti sabiedrībai, medicīnas nozarei un citur. Taču precīzs, jo, meklējot ģimenes, kas ļautu sevi fotografēt un bildes publicēt, fotogrāfe saņēma vēstules ar apliecinājumu: "Jā, tieši tā mēs arī jūtamies".

Fotoprojektam bija plaša rezonanse virtuālajā vidē un medijos, bet tagad fotogrāfijas apskatāmas arī drukātā veidā izstādē, kas apceļos Latvijas novadus. Izstāde tuvāko divu gadu laikā apceļos vairākas Latvijas pilsētas.

Atklāšanas izstādei Jelgavā sekos Talsi, Gulbene, Preiļi, Vilce, Tukums, Liepāja, Daugavpils un Salaspils, cerībā, ka šīs fotogrāfijas darīs sabiedrību mazliet atvērtāku, saprotošāku un cilvēcīgāku.

Izstāde “Neērtie bērni” tapusi ar ziedotāju atbalstu un būs apskatāma no 1.marta līdz 28.martam Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē, Akadēmijas ielā 1, Jelgavā. 

Vairāk informācijas pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide