Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kontrastu zemē – Ēģiptē (FOTO)

Pavasaris ir brīnišķīgs gadalaiks, bet gribas ātrāk ielēkt vasarā. Tāpēc ceļojumam izvēlamies Āfrikas kontinentu – Ēģipti, kur pavadām divpadsmit brīnišķīgas dienas. Šoreiz ceļojam grupā, jo vieni neriskējam turp doties. Tā ir pavisam cita, mums gandrīz sveša pasaule, islāma valsts, kur nāksies iepazīties ar citu kultūru. Tā ir noslēpumu un kontrastu zeme, kur saglabājušies antīkās pasaules brīnumi – piramīdas, faraonu kapenes –, pārsteidz smilšainie tuksneši, varenā Nīla. Līdz šim par senās civilizācijas brīnumiem bijām lasījuši tikai grāmatās.

Ēģiptes galvaspilsēta Kaira ar apmēram 20 miljoniem iedzīvotāju ir lielākā pilsēta Āfrikas kontinentā, to sauc arī par Āfrikas Austrumu vārtiem, un tā ir arābu pasaules sirds. Kaira – ekonomiskais, politiskais, kultūras centrs un viena no lielākajām metropolēm pasaulē. Kontrastu pilsēta, kurā sadzīvo gan vecās, gan jaunās Ēģiptes vēsture.

Mūs ļoti pārsteidza pilsētas nabadzīgie rajoni. Visapkārt vērojama lielākās iedzīvotāju daļas nabadzība. Daudz ēģiptiešu mitinās kapenēs, jo par to nav jāmaksā. Kur vien veries – neiedomājama netīrība, haotiska transportlīdzekļu, autorikšu (saukti arī par tuk-tukiem), ēzeļu un pat kamieļu kustība. Gājēju pāreju nav – ielas jāšķērso automobiļu ielenkumā. Lielākā daļa mašīnu apdauzītas un apskrāpētas, jo nav manāmas ne ceļa zīmes, ne luksofori. Ja arī kāds parādās, gaismas signālus tāpat neviens neievēro. Nemitīgi skan automašīnu signālu taures. Ielas bedrainas un nelīdzenas, celtnes nepabeigtas, kas atgādina lielu būvlaukumu, kanāli piegružoti ar atkritumiem. 
Pēc aviokatastrofas 2015. gada 31. oktobrī, kad pēc pacelšanās no Šarmelšeihas (Sharm El Sheikh) lidostas virs Sīnājas pussalas avarēja Krievijas aviokompānijas «Kogalimavia» pasažieru lidmašīna, ik uz soļa redzami bruņoti policijas posteņi. Šis traģiskais notikums ievērojami samazinājis arī tūristu pieplūdumu, kas bija viens no galvenajiem ienākuma avotiem valstī. Situētākie ir policijā un valsts iestādēs strādājošie, vidējā alga Ēģiptē ir no 150 līdz 200 ASV dolāru.


Foto: no personīgā albuma. Visu rakstu lasiet 6. aprīļa «Zemgales Ziņās»

Pievieno komentāru

Ceļojumi