Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nepāla – valsts, kurā pārdomāt vērtības (FOTO)

Everests, zemestrīces, nabadzība – pirmās asociācijas, kas nāk prātā, domājot par Nepālu: starp diviem milžiem – Ķīnu un Indiju – iespiestu šauru zemes strēmelīti. Ar Somijas mediju un attīstības fonda VIKES atbalstu žurnālistiem no piecām valstīm (Latvijas (atbalsta biedrība «Zaļā brīvība»), Lietuvas, Igaunijas, Čehijas un Slovākijas) tika dota iespēja apmeklēt Nepālu, iepazīt tās skaistās un posta puses.

Nepālā pavadījām notikumiem un emocijām piesātinātu nedēļu, kuras laikā gūtie iespaidi neatstāj vēl krietnu laiku pēc atgriešanās un, domāju, pavisam nepazudīs nekad. Pie ērtībām un mums kā pašsaprotamām lietām pieradušajiem eiropiešiem Nepāla ir pilnīgu kontrastu zeme, kas neapzināti liek pārdomāt savu vērtību sistēmu. Bez pārspīlējumiem varu teikt – tagad daudz vairāk novērtēju, ka manai mājai ir grīda, telpās nevelk caurvējš, pēc dzeramā ūdens nav jāiet kilometri, ir ko elpot.

Mums nav kalnu, kuros paveras elpu aizraujoši skati sevišķi brīžos, kad starp mākoņiem parādās saule un sākas gaismu un ēnu spēles, taču mums nav arī postošu nelaimju, ko izraisa zemestrīces un zemes nogruvumi, paņemot pat tūkstošiem dzīvību. Nepāla joprojām atkopjas pēc pērnā pavasara zemestrīces, kurā bojā gāja gandrīz 9000, bet ievainoti ap 20 tūkstošiem cilvēku. No tiem, kas izdzīvoja, daudzi zaudējuši mājas, piederīgos, saimniecības. Drīz vien nākas secināt – valstī, kas apveltīta ar pasakainiem dabasskatiem un bagātu kultūru, skaistums iet roku rokā ar postu.


Foto: Santa Logina. Publikācijas par ceļojumu uz Nepālu meklējiet 29. septembra, 20. oktobra un 17. novembra «Zemgales Ziņās»

Autores brauciens uz Nepālu ir daļa no projekta «Mediji attīstībai» (EYD2015: Media for Development, DCI-NSAED/2014/338-309), kas ir Eiropas Komisijas atbalstīts projekts ar mērķi, iesaistot medijus, veicināt sabiedrības izpratnes pilnveidi par savstarpējo saikni un izaicinājumiem globālā līmenī. Raksti sagatavoti ar ES finansiālu atbalstu. Par materiāla saturu atbild autore, un tas nekādā veidā neatspoguļo ES oficiālo viedokli.


Pievieno komentāru

Ceļojumi