Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Operācija «Šimkenta»: Īriskas un Šokoladkas piedzīvojumi Kazahstānā (FOTO)

Esam divas Latvijas Labākās universitātes (tautā dēvēta arī par Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU)) lektores Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē un kādā tumšā novembra vakarā devāmies komandējumā uz Kazahstānu, kas atrodas nieka 3000 kilometru attālumā no Jelgavas. Viens raksts avīzē ir stipri par īsu, lai izstāstītu visu, kas var notikt ar divām trakām latvietēm Kazahstānā, tādēļ šoreiz uzmanība tikai Šimkentai – Kazahstānas Zaļajai pilsētai, caur kuru kādreiz veda Zīda ceļš un kuras apkārtnē augošās savvaļas tulpes ir Nīderlandes tulpju vecvecvec...māmiņas.

Reiz mēs, Lāsma Dobele un Lana Janmere jeb Kazahstānā plašāk zināmas kā Īriska un Šokoladka, kā nopelniem bagātas LLU lektores (vismaz mums pašām tā šķiet, jo līdz šim studenti no auditorijas vēl nav izdzinuši) un arī Komunikācijas un mārketinga centra aktīvas darbinieces kādā īpaši patriotiskā novembra piektdienā nevis posāmies no mīļās Jelgavas pils uz mājām, bet gan Rīgas lidostu, lai uz desmit dienām savu darba vietu Baltijā lielākajā baroka laika pilī nomainītu pret Kazahstānas pierobežas pilsētu Šimkentu un M.Auezova Dienvidkazahstānas Valsts universitāti. Kāds noteikti jautās, ko mēs tur divas – viena «Latvijas blondā» un otra «Latvijas pelēkā» – sataisījāmies darīt? Lāsma «Erasmus+» mobilitātes programmā plānoja apgaismot kazahu studentus lekcijās par sociālo uzņēmējdarbību, bet es – vākt datus starptautiskam pētījumam par jaunatnes gaidām augstākajā izglītībā un pārliecināt viņu studentus, ka LLU ir pasaules labākā universitāte un ka bez studijām Jelgavā viņiem veiksmīgas karjeras nebūs (oficiālais komandējuma mērķis gan skanēja nedaudz citādi – kaut kas ar reklamēšanu un popularizēšanu saistīts).


Foto: no personīgā albuma. Visu rakstu lasiet 8. decembra «Zemgales Ziņās»

Pievieno komentāru

Ceļojumi